Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek én vagyok a hibás?

Szerintetek én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Már nagyon kivagyok idegileg, több éve húzódik az egész de én már őszintén megmondom nem tudom meddig bírom meg. Pontosabban 3 éve, nővérem ide hozta lakni a barátját és azóta is itt vannak,azóta gyerekük is lett egy éve már. De vettek hazát amit nem tudnak csinálni , csak annyit hogy a hitelt kifizetik a hazat nem tudjuk lakhatóvá tenni. Mivel semmi pénzük nem marad mert a pasi tippmixezget meg amikor van egyből el szórják a pénzt, a szüleim vesznek nekik kaját ,a gyereknek pelenkát,ételt plusz meg több tízezer forintot adnak nekik Több ezer forint ezek mellett plusz a viz és a tuzeles mert rendkívül magas ez,is miattunk. Szüleimnek sincs azért annyi hogy ez hosszútávon menne,de azt mondjak hogy amíg ok a kezüket fel tudják emelni az unokájuk nem fog semmiben sem hiányt szenvedni (ezzel semmi baj nincs) de az apja itt döglik egész nap semmit nem tud megteremteni. Nekem nagyon rossz a kapcsolatom ez miatt is velük mert nem tudom elnézni ezt az egészet. Nekem nem lehet barátnőm ,mivel nincs saját szobám mert ok beköltöztek a szüleim szobájába és szüleim pedig a másik szobaba ami az enyém lenne, de nem tudnám végignézni hogy ők kint fekudnenek a nappaliba mint a kivert kutyak. Ezért egy szobában aludnek velük, de én nem tudok úgy aludni hogy valaki horkol ,tv-zik. Szóval én kimegyek a nappaliba aludni de ott meg nem tudok aludni mert a gyerek föl kell éjszaka , korán reggel és agyvérzést kapok ettől nem tudom magam kipihenni. Ezért este annyira felidegesitetttem magam hogy kimentem a kocsiba aludni, reggel mikor bejottem én voltam a mártír meg hogy már tuljatszom a dolgokat. Szerintetek jogosan vagyok ki idegileg? Eléggé tanácstalan vagyok mi legyen!
2018. márc. 5. 06:57
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
38%

Hát sajnos ez országos probléma,a magas albérlet,lakásárak miatt lassan senki nem tud már önálló életet éli!Olyanok leszünk mint az olaszok,ott is 3generáció él együtt!

Ez az ország egy pusztulat lett sajnos,a munkabérek a béka feneke alatt! Az meg sok ember hibája,hogy összeházasodnak,és veszik fel a 8-10milliós hiteleket.Kérdem én mire?3 műszakban 130-140000fts keresetre?Abból élni is kell- a részletet utánahogy akarják fizetni.?Nem is értem!

2018. márc. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Hány éves vagy?
2018. márc. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
20/F egyetemet most hagytam ott mert nem tetszett, állást keresek multheten voltam interjún is a héten hívnak szóval probalkozok. Angolra járok majd legyen nyelvvizsgám de az a baj akkor se tudok elmenni ha dolgoznék mert egyedül nem tudnek egy albérletet fenntartani,itt vidéken meg nem nagyon van olyan hogy kozos albérlet. Szeretnek majd másik egyetemre elmenni
2018. márc. 5. 07:16
 4/32 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ezt már többször kiírtad.


Tényleg játszod a mártirt, ha nem akarsz albérlebe menni, mert "nélküled nem tudnak megélni". Az nem a te feladatod öket (is) eltartani, ha elköltözöl, akkor majd lekzedenek gondolkodni. Eddig sem kellett volna kiköltözni a nappaliba, ha a szüleid maradtak volna ott, akkor már valószínüleg rég elküldték volna a növéred párját valamerre dolgozni.


Azt hülyeségnek tartom, hogy nem szereztél semmi végzettséget, mert így nem sok mindent kaphatsz munkaként.

De érzésem szerint nem is igazán akarsz lépni, mert ez a helyzet tökéletesen megfelel neked,tudod sajnáltatni magad.

2018. márc. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Tévedés, ez a helyzet nem azért alakult ki mert magasak az albérletárak, hanem mert a hülye nők meg a hülye férfiak összeállnak és a semmire vállalnak gyereket, meg persze más nyakára.

Így mindenki tud szülni, hogy lengetik a fejük felett a gyereket, hogy szabad legyen az út az élősködés felé!

Apuka fszverés helyett elmehetne dolgozni, és kivehetnének egy másfél szobás kis lyukat ahol élhetnek egymás nyakán.

De nem, nem.... Mert a gyerekkel mindent el lehet érni, miért ne használják ki. Egy gyerekkel senki nem fog kivágni otthonról és ezt pontosan tudják. Jó nagy nyomorékok, mit ne mondjak.

Nekem is volt ilyen rokonom, aki ide hordta több éjszakára a pár hónapos gyereket, holott nem egy 2 szintes kertes házban lakunk. Persze senki nem aludt, senki nem tudta rendesen intézni a mindennapjait mert elfoglalták a nappalit. Aztán amikor a sokadik alkalom után mondtuk nekik, hogy aludjanak már otthon azzal a gyerekkel ha már van hol lakniuk, mert mi egy kissé kivagyunk ettől az átjáróháztól meg a nemalvástól, akkor volt ám hangos sírás-rívás, hajjaj...de mekkora! Mintha vasvillával kergettük volna el őket, úgy adták elő magukat.

Az a nyugalom ami utánuk maradt....én 2 napig aludtam.

Szerintem akiknek gyereke lesz, nekik valami összekuszálódik a fejében és nem veszik észre magukat egyáltalán. Maguk elé tartják a gyereket mint valami pajzsot, és átgázolnak mindenkin gond nélkül.

Nem te vagy a hibás, ez egyértelmű. Gyereket nem a semmibe kell szülni. Nyugodtan elmehettek volna előtte dolgozni és kivehetettek volna egy albérletet, vagy beruháznak egy kis lakásba. De nem, mert ehhez gondolkodni kell és felelősen tervezni, és hát lássuk be könnyebb kefélgetni aztán boci szemekkel, széttárt karokkal állni, hogy: hát felcsinálódtam, tud valaki segíteni?

2018. márc. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
51%
Valami végzettséget szerezz. Eddig ugyan azon az úton vagy ahol ők. Munkád meg nincs, a szüleiddel élsz, nem bírnád finanszírozni az albit és ott hagytad az egyetemet is.
2018. márc. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%
én a helyedben összevernem azt a pojácát aztán lelépnék
2018. márc. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
85%
Anyádék helyett a pasit kiraknám, tartsák el az ő szülei, ha ilyen élősködőnek nevelték. A nővéred pedig MOSSON pelenkát (mennyivel környezetkímélőbb!) és kérjen tartásdíjat a párjától. Te meg ne a kocsiban aludj, mert megfázol. Azt. hogy nincs barátnőd, ne a család rovására írd, te is alhatnál náluk.
2018. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Ne legyetek már ennyire hülyék. Ha a pasi tényleg semmit sem csinál, akkor dobjátok ki. A ti házatok. Így egy szájjal kevesebbet kell etetni.

Ha nem tudnak mit kezdeni a házukkal, akkor adják el. Anyukádék ne legyenek már ilyen szerencsétlenek. Oké, hogy segíteni akarnak, de azért nem kéne mindent elviselniük.

Te nem tudtál kolit szerezni egyetemen? Mert akkor legalább nyugiban lettél volna. Bár ugye ott is van szobatárs, meg zaj, stb.

2018. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%
Feküdj rá a nyelvvizsgára,ha nincs szakképzedséged a nyelvismerettel tudsz állást vállalni:a multik is állandóan keresik a több nyelven beszélő munkavállalókat. A szüleidnek meg kellene egyezniük a testvéreddel és annak férjével: fél évet nálatok,fél évet a sógorod szüleinél laknak;költözzenek el a megvásárolt házukba (a sógor már régen nekiállhatott volna,ha nincs munkahelye);illetve a testvéred és a férje minden fizetéskor átad egy bizonyos összeget / min:5oooo Ft-ot/ a szüleinek ami a rezsiköltség,pelenka,élelem és a többi kiadást fedezheti.A gyerekkel,unokával ne zsarolják a tisztességes nagyszülőket akik felnevelték saját gyereküket!
2018. márc. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!