Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád/megváltoztatta...

Megváltoztatnád/megváltoztattad a neveteket?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Vagy mit terveztek? Ha megtettétek leírhatjátok a történetét is. Én is nemsokára meg fogom amint 18 leszek mert nagyon szar a nevem(privátba elmondom). Előre is köszi a válaszokat.

2020. júl. 3. 23:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
88%
Imádom a nevemet, semmi pénzért nem cserélném le, senki kedvéért nem változtatnám meg. A szavazásból nem tudom miért hagytad ki a nem-et, mint opciót. Nem mindenki akarja megváltoztatni
2020. júl. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim válasza:
100%
Én egy Nursultan-t eltudnék viselni a jelenlegi helyett, szóval ja
2020. júl. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
92%

Nos, az én nevem így néz ki:

Vezeték-Hülye név, amit mindig félre értenek.

Utó1-Tucat név.

Utó2-Klasszik bibliai.


Tegnap el kezdtem gondolkodni rajta, hogy fel veszem azt a nevet amit anyám adott volna, ha csak ő dönt.

Szóval lenne még egy


Utó3-Fura különleges név


És úgy nézne ki a nevem, mint egy katasztrófa :D De tetszene. 😅 Szóval passz :D

2020. júl. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, de egyik ismerősömnek első dolga volt nevet változtatni, amint nagykorú lett. Méghozzá teljes nevet. Mondjuk én sem lettem volna B.zi Manó xD Némelyik szülő nem normális, komolyan mondom.
2020. júl. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
100%
Még a GYIk sem engedte szegény nevét kiírni. Trágárságnak veszi. Pedig van nem egy hasonló kaliberű családnév.
2020. júl. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
90%

2x futottam neki

Elsore nem volt annyi penzwm h kifizessek mindent. (Akkor meg az iratok csereje egy kisebb vagyon lett volna)

Masodszorra a gyerekeim osszes papirjat cserelni kellet volna igaz mar ingyenes de macera.


Igy a valasztott nevemet akkor hasznalom amikor nem hivatalos helyen vagyok. Sok baratom mem is tudja az eredetit.

2020. júl. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
100%
Keresztnevet változtattam, mert nem szerettem az eredetit. Azóta szívesen mutatkozok be, nem csak elcincogom a nevem. 1 pillanat kétség, megbánás se volt bennem.
2020. júl. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
91%
Én nem szeretem a keresztnevemet, mert nagyon gyakori (Viktória). Kb. mindenhol van legalább két Viki, középsuliban négyen voltunk, általánosban pedig hárman ugyan ezzel a névvel, és idegesítő, hogy sohasem tudom, mikor szólnak hozzám és mikor nem. Ha nem a vezetéknevemmel együtt szólítanak meg, sokszor már nem is hallgatok a Vikire...
2020. júl. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
52%

13!


Nem lehet 3 utóneved.


Nem tudom mar hányas írta a Nikolettáról Nikolettre való változtatást. Ekkora baromságot. Egy betű az egész és mindkettőt Nikinek becézik.


Kulfoldi eredetu a vezeteknevem, sosem ertik jol, sosem irjak le helyesen. A keresztnevem anno nagyon ritka volt, most gyakori. A ket nev együtt 16 betű. Mégsem változtatom meg.

2020. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
83%

A vezetéknevemet nem szeretem, ebben a hónapban fogom beadni a kérelmet az önkormányzathoz. Remélem hamar elbírálják.

Nekem kicsit tucat-vezetéknevem van, és szerintem kicsit parasztos is, emellett valahogy úgy érzem, hogy visszahúz. Nálunk az egész famíliában senkinek még csak érettségije sincs, én most csinálom a mesterdiplomát, és nem akarom ezt a nevet viselni tovább. Mindig is szégyelltem, olyan, mintha rám lenne írva, hogy nálunk az egész család egy üresfejű proli és csak segédmunkára vagyunk teremtve. Emiatt nem is vagyok velük olyan viszonyban, mindig is hátráltattak ha el akartam érni valamit, igazából nélkülük minden könnyebb volt, mint velük. Most, így közel a 40-hez úgy érzem, eddig bírtam ezzel a teherrel, nagy súlytól szabadulok meg, ha az új nevet viselhetem majd.

2020. júl. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!