Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád/megváltoztatta...

Megváltoztatnád/megváltoztattad a neveteket?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Vagy mit terveztek? Ha megtettétek leírhatjátok a történetét is. Én is nemsokára meg fogom amint 18 leszek mert nagyon szar a nevem(privátba elmondom). Előre is köszi a válaszokat.

2020. júl. 3. 23:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
62%
amiért általánosban meg oviban csúfolnak, felnőttként senkit se érdekel. Majd te is másképp látod 10 év múlva. Vagy előbb. még szépnek is láthatják, ha olyan.
2020. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 A kérdező kommentje:
Lehet, de mindjárt 18 vagyok, úgyhogy ezt már nem várjuk meg.
2020. júl. 4. 09:57
 33/68 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is régi magyar nevem van, de nem hat annak egyáltalán. (Emese). Nem az álmotlátó Emesére asszociál senki ilyenkor. De mondjuk ha valaki Huba, Töhötöm, Vajk, akkor igen.

Ti mire változtatnátok meg, melyik nevek tetszenek?

2020. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
87%
Ma pont a testveremmel beszelgettunk, hogy a Vajk, Ors milyen szep nevek..mig pl. a Tohotom nekunk sem tetszett. Valami torok hadvezir jut rola eszembe.
2020. júl. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
97%

Ősi magyar nevek akkor hangoznak jól, ha a vezetéknév is magyaros,nem szlávos, sváb stb. Erdélyben pl azért adnak ilyen neveket a gyerekeknek, mert nem lehet románosítani.

Nekem személy szerint nem igazán tetszenek az ősi magyar nevek, nem ezen múlik, hogy tiszteld és szeresd a hazád.

2020. júl. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
77%
Nekem se tetszenek az ilyen ősi magyar nevek de keresztneveddel semmi gond.
2020. júl. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
71%

Az én esetem is furcsa.


Családnevem egy bibiliai keresztnév. Ma éppen szinte minden europai országban tucat keresztnév így leírva is. Mind a három nevem bibilai eredetű, de második keresztnevemet, magyarban a többi nyelvtől eltérően használják. Magyarban és sok kelet-ázsiai nyelvben a családnév áll elöl. Ráadásul a vezetéknevem a szűk családon kívül a megszólításom.

Így végül, vagy hosszan magyarázhatom, hogy második keresztnevem, nem a vezetéknevem, vagy rosszul írják le a teljes nevem.

2020. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
100%
Nem és nem is tervezem.
2020. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy rendszeresen félrehallják, félreírják a nevemet én nem változtatnám meg.


Pedig ebből már többször volt hivatalos probléma is (hogyhogy nem az áll itt, mint ami a személyijében? - és akkor magyarázni, hogy hülye barom az ügyintéző, mert nem tudja elolvasni a nevemet)

2020. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
94%

Sok éves ügyfélszolgálati munka alatt találkoztam pár érdekes - fura - vicces névvel. Ami most hirtelen eszembe jutott:

Beviz Elek

Farkas Piroska

Fekete Piroska

Terhes Rozália

Ördög Töhötöm

Kövi Keve

Erdei Manó

Mezei Virág

Kis Bátor Manó

Bornemissza Ivó

2020. júl. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!