Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád/megváltoztatta...

Megváltoztatnád/megváltoztattad a neveteket?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Vagy mit terveztek? Ha megtettétek leírhatjátok a történetét is. Én is nemsokára meg fogom amint 18 leszek mert nagyon szar a nevem(privátba elmondom). Előre is köszi a válaszokat.

2020. júl. 3. 23:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
60%

Amikor férjhez mentem fontos volt hogy mindenki tudja férjnél vagyok de a lánykori családnevem is, ráadásul két nem rövid kerestnevem is van.

Az eredmény olyan hosszú név ami szinte egyetlen hivatalos nyomtatványban sem fér ki.

Férjezett családnév: 7 betű

Apai családnév: 7 betű

Első keresztnév: 6 betű

Második keresztnév: 9 betű

Módosítás szóba került de nagyon macerás... anyagilag sem egyszerű.

2020. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
91%

Nem tervezem és nem is fogom .

Mondjuk sokan csesztettek gimiben miatta , mondjuk szimplán az zavar sok embert ( osztálytársak , tanárok ) hogy én fel is vállalom , hogy apum orosz , anyum félig görög azaz nálam keveredtek a nemzetiségek igen rendesen ami a nevemen is látszik / hallatszik ...

Mondjuk én legalább tudok oroszul , görögül , kisebb nehézségekkel , de magyarul is . :)


Írhatsz nyugodtan .

2020. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsés helyzetben vagyok, mert nem tetszik a nevem (Tóth Anett), de ha páromhoz hozzámegyek, átveszem rendesen a nevét (Szabó Anett leszek), mert itt Angliában így egyszerűbb. Sok alapból a T a nevemben, a Szabóval puhul.
2020. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
80%
#43 De dúrva lehet, amikor párod nevét kiolvasa egy brit.
2020. aug. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
91%

44.

Nem arra értettem, hogy angol nevem lesz :) Hanem ott úgy szokás, hogy a férj nevét veszi fel simán a nő. Pl. így Mrs Szabó leszek. Szabóné Tóth Anettel nem sokat tudnak kezdeni.

2020. aug. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
85%
#45 Ahol nem sok magyar fordul meg, ott a Szabó sz betűjével sem.
2020. aug. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
80%

Én még mindig #42-est fejtegetem, hogy most magyarul megy nehézségekkel beszélnie, vagy oroszul/görögül.

És amúgy is kíváncsi vagyok arra az orosz-görög kombó névre:-D

2020. aug. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
100%
A keresztnevemet változtattam meg, amikor nagykorú lettem. Igazság szerint arra, amit eredetileg szántak nekem, csak végül talán gyávaság, talán lustaság miatt a felmenőm keresztnevét anyakönyvezték a születésemkor, azt is rossz formában. Amikor megtudtam, hogy egyébként hogyan neveztek volna, úgy éreztem, hogy IGEN, ez a nevem! :) Mert amit viseltem, az mindig idegen és személytelen volt nekem, ráadásul már addigra jól meg is utáltam az iskolai piszkálások miatt. Életem egyik legjobb döntése volt.
2020. aug. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
97%
#47 Nézd meg még egyszer! A magyar nyelvvel van gondja.
2020. aug. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.


Ságvári Endre voltam.

Hol a probléma?

2020. aug. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!