Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád/megváltoztatta...

Megváltoztatnád/megváltoztattad a neveteket?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Vagy mit terveztek? Ha megtettétek leírhatjátok a történetét is. Én is nemsokára meg fogom amint 18 leszek mert nagyon szar a nevem(privátba elmondom). Előre is köszi a válaszokat.

2020. júl. 3. 23:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%

Megváltoztattam a vezetéknevemet anyukám családnevére. Az eredeti nagyon negatív hangzású volt, és apámmal nem volt soha szoros kapcsolatom, a családja meg olyan alakokból áll, hogy örülök neki, hogy a nevem miatt nem azonosítanak velük.

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy a név nem számít, meg a többi bullshit. Rengeteget számít, nekem lelkileg hatalmas pluszt adott. Mintha egy súlyos tehertől szabadultam volna meg örökre.

2020. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem is irhatsz privátba.

Én család nevem változtatnám meg, apám miatt.

Külön történet, hát maradjunk annyiba alkesz.

2020. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a csaladnevem nemcsak nem jol ertheto, meg kell ismetelnem, de apam nem volt az apam. De azert talalkoztam vele, es irtozattal tolt el az egesz szemelye, jelleme.

Logikus lett volna annyiszor megvaltoztatni a nevem. Voltak is szep otleteim.

Es par eve ferjhez mentem. Igazan felvehettem volna a ferjem teljesen jol hangzo nevet. Es akkor rajottem, hogy ezek a betuk, ahogy a nevem le van irva, ez szamomra EN vagyok. Szoval nem valok meg tole.

2020. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim válasza:
100%

Én a vezetéknevemet utálom.

De szerencsére Decemberben felveszem a férjemét! :)

2020. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 Metionin ***** válasza:
100%
Én ugyanígy jártam, mint a 48-as. Apám külföldi és ő azon a nyelven akart nekem nevet adni mert tervezte hogy majd költözünk ki. Anyám ellene volt, mert nem akart költözni. Nem tudom, hogy ezért vagy csak mert a nevet nem akarták beírni amikor megszülettem, az anyám keresztnevét írták oda és mondták hogy ezt a külföldi neves dolgot majd ha megbeszélték hogy végül hogy legyen, az anyakönyvvezetőnél jelezzék (akkor még nem kapott azonnal okmányokat a baba). Szóval apám az általa választott néven hívott, anyám sehogy. Aztán oviban kiderült hogy mivel csesztek bemenni az anyakönyvvezetőhöz, az anyám keresztneve maradt beírva. Fater szerintem nem is tudta mert nagyon csodálkozott. Onnantól mindenki anyám nevén szólított, amit rühelltem. Ráadásul állandóan becézték is vagy csak elé rakták hogy "a kis". Időközben ment a balhé a szüleim között, terveztek válást, apám le akart velem lépni, anyám fenyegetőzött, végül anyagiak miatt mégsem váltak, szóval a kutya se törődött a nevemmel, csak én éltem úgy mintha egy másik személy adataival kellene léteznem. Végül amikor elmentem egyetemre 19 évesen, besétáltam az anyakönyvvezetőhöz és megváltoztattam arra, amit apám eredetileg szánt nekem. Anyám keresztnevét ott hagytam második névnek, hogy ne verje ki a hisztit de automatikusan mindenki az elsőn szólít és ez így jó.
2020. aug. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
89%

Én sem szeretem a nevem, túl régies, de úgy gondolom, hogy nagy macera megváltoztatni, úgyhogy nem fogom.

Maradok annál, hogy majd felveszem a férjem vezetéknevét, így bár attól megszabadulok, mert egy egyszerű név, mégis elírták és mindenhol magyarázkodni kell. Egyébként ezen kívül nincs bajom vele, nagyon szeretem édesapám, úgyhogy már csak ezért sem váltanék házasság előtt. A keresztnevem meg hát egy öregasszonyos név, de nehéz lenne megszokni egy újat, már a környezetem azt sem fogadta jól, hogy a nevem más becézett formáján szólítsanak... Neked mi a neved, elküldheted privátban :)

2020. aug. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%
Először nem szerettem a nevem, mert mindig újabb és újabb gúnyneveket lehetett hozzá kitalálni. Végül elfogadtam(több évtized után felesleges lett volna megváltozatnom, senki nem hívott volna az új neven) mert lehetne rosszabb is, mint pl a szomszédomé akinek Vörös Bora a neve.
2020. aug. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
72%

Én Zoltán vagyok és nagyon szeretném Nikire megváltoztatni, mert sexy & fancy. Pont mint én.

Na puszcsa 💋

2020. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
100%
#58 😁😂🤣
2020. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%

Én tervezem, mert az "apám" és a családja nem volt sose kíváncsi rám és nem is kaptam tőlük semmit. Ahol tudtak, ott tettek keresztbe nekem és Édesanyámnak.

Írsz privátban, Neked mi a neved, hogy amiatt változtatnál?

2020. aug. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!