Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád/megváltoztatta...

Megváltoztatnád/megváltoztattad a neveteket?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Vagy mit terveztek? Ha megtettétek leírhatjátok a történetét is. Én is nemsokára meg fogom amint 18 leszek mert nagyon szar a nevem(privátba elmondom). Előre is köszi a válaszokat.

2020. júl. 3. 23:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
52%

1es vagyok! Legyszi NE valtoztasd meg!!!! Nekem nagyon tetszik a neved. Jol hangzik egy osi magyar nev, a sok mai giccses "divatnev" kozott. Had ne soroljam oket...


Ha lesz gyerekem, akkor o is osi magyar nevet fog kapni..Azok a legszebbek! Ha cikiztek a suliban, akkor se tedd! Sajnos a mai gyerekek/fitalalok szornyen butak..es ez halal komoly! Csorog a nyaluk a nyugati "nevkultura" stb irant, mert az milyen meno! En mar rosszul vagyok, amikor meghallom, hogy valakinek "divatneve" van! Merj kitunni, mert ezen a neven nincs mit szegyellni, inkabb buszke lennek ra! Adnam a gyerekemnek.. Ha megvaltoztatod, par ev mulva nagyon banni fogod!!!

2020. júl. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az állam nem engedi hogy megváltoztassam
2020. júl. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként nem szerettem a keresztnevem (Viktória), de nem jutott eszembe megváltoztatni. Van második nevem is, egy ideig próbálkoztam, hogy szólítsanak azon, de sosem figyeltem oda, azt hittem nem nekem szólnak. Aztán lassan megbarátkoztam a nevemmel, ma már nem cserélném le. Teljesen vállalható név ma is.
2020. júl. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 A kérdező kommentje:
#20 áh akkor láttad a privátot?:)
2020. júl. 4. 08:53
 25/68 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy a szavazásból véletlenül kimaradt a nemleges válasz, az lett volna az utolsó.
2020. júl. 4. 08:58
 26/68 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond a felnőttkorban megváltoztatott keresztnevekkel, hogy akik a régi néven ismernek, a kérésed ellenére nem fognak az új néven hívni, vagy ha meg is próbálják, ha nem figyelnek, akkor akaratlanul úgy is a régin hívnak. Mellette meg azért nem kis összeg, hiszen alapból van költsége, és az összes iratot le kell cserélni, és nem mindegyik ingyenes.
2020. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 A kérdező kommentje:
10.000 forint maga a névcsere.
2020. júl. 4. 09:13
 28/68 anonim ***** válasza:
100%
Az csak az eljárás összege. Az iratok cseréje nincs benne.
2020. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
100%

nem hivatalos helyen bemutatkoznék más néven vagy egy menő becenévvel. Mert az van, amit 26 ír.

Kíváncsi lennék erre a névre.

Én meg örülnék, ha Viki lennék, nem érdekel, hogy nem tudom, kinek szólnak, nem akarok kitűnni, hogy a megyében vagy az országban csak engem hívjanak valahogy. Jobb elbújni számomra.

2020. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 A kérdező kommentje:
#29 igazad van.
2020. júl. 4. 09:29
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!