Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a dologról? Mit...

Mit gondolsz a dologról? Mit tennél a helyemben? Régi szerelem, új munkahely.

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, 9 éve volt egy munkahelyem (első munkahely), ahonnét egy munkahelyi szerelem miatt kellett eljönnöm. Ez a szerelem volt nekem a nagy, szenvedélyes szerelem, ami soha nem múlik el teljesen, még mai napig gyakran eszembe jut. Az illető férfi akkor párkapcsolatban élt, és nem akarta otthagyni miattam a lányt. Ne értsetek félre, nem volt szex közöttünk, de az érzés hatalmas volt (legalábbis részemről). Nem akartam addig szexuális kapcsolatba bonyolódni vele, amíg ott a másik - mivel nem volt hajlandó lépni (tesztelni akart, mint egy új autót a használatba vétel előtt), ezért szakítottam vele. Viszont nagyon durván kiborultam miatta, hogy mindennap látnom kell, ezért felmondtam. Ő vígan maradt, nemsokára ki is nevezték, mintha mi sem történt volna, nem igazán érdekelte, hogy mi van velem. Ez a munkahely álmaim munkahelye volt, mert olyat csinálhattam, amit mindig is szerettem volna, és nagyon kevés ilyen munkakör van Magyarországon, azóta sem sikerült találnom. Engem akkor tehetségesnek mondtak a főnökeim, mondták, hogy nagy karrier áll előttem ebben a szakmában, míg ő... khm... hogy is fejezzem ki magam, hogy ne legyek durva, jól tud helyezkedni, de szakmailag nem valami nagy szám. Nagyon megviselt lelkileg, hogy el kellett jönnöm arról a munkahelyről egy ilyen dolog miatt.


Két évvel később újra összetalálkoztam ezzel az emberrel, újra akarta kezdeni velem a kapcsolatot (persze ismét szeretői státuszban lettem volna), így ismét elküldtem, és ismét összeroppantam idegileg (elég érzékeny vagyok sajnos) - még mindig szerelmes voltam belé.


Az elmúlt években olyan munkát csináltam, amit nem igazán szerettem. Most lehetőség lenne újra egy - a 9 évvel ezelőttihez hasonló - munkára, amit tulajdonképpen mindig is szerettem volna csinálni. Elég jó esélyeim vannak, hogy felvegyenek. Nézegetem a cég internetes oldalát, erre látom, hogy ott dolgozik ez a férfi. Valószínűleg nem egy irodában kellene dolgozni vele, csak egy épületben. Nagyon cinikus, gúnyos ember, a problémáimat és engem is mindig kiröhögött (ne kérdezzétek mit szerettem benne, fogalmam sincs, a szerelem vak, én ennél az esetnél tanultam meg, hogy ez mennyire igaz).


Az elmúlt néhány évben súlyos pszichés betegségen estem át (klinikai depresszió + pánikbetegség + szociális fóbia). Ezért egy darabig (hosszabb ideig) itthon dolgoztam, mert rosszul lettem (pánikrohamok, légszomj, hányinger, ájulás, stb.), ha emberek közé kellett mennem. Most már nagyjából rendben vagyok, de akkor is nehéz lenne újra egy stabil munkahelyre beilleszkedni, ha ez az ember nem lenne ott. Ja, azt még hozzáteszem, hogyha csak eszembe jut az ember, elkezdek pánikolni, és rosszul érzem magam. Most is ki kellett mennem sétálnom, mert miután megláttam a nevét a cég internetes oldalán, iszonyú hányinger és szédülés jött rám.


Te mit tennél a helyemben? Jelentkeznél erre a munkára, vagy sem? (Stabil párkapcsolatban élek, ha ez számít, 5 éve van párom, akit nagyon szeretek... de ez nem az a nagy, szenvedélyes érzés, ami ezzel az emberrel volt.) Bocs, ha zavarosan írtam le, eléggé ki vagyok borulva. Már úgy örültem ennek a munkának, hogy végre újra azt csinálhatom, amit szeretek, rendbe jönnek végre a dolgaim, erre tessék :((


2010. aug. 2. 22:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jelentkezz a munkára.egy pasi miatt adnád fel az álmod?hogy azt csináld amit mindig is szerettél volna?egyszer megtetted nem?szerintem azaz egy éppen elég volt
2010. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem: ez a férfi mindkét szakítás után zaklatott, hívogatott, eljött a lakcímemre, az anyámat hívogatta, stb. Félek, ha egy munkahelyen dolgoznék vele, hozzáférne a személyes adataimhoz (tel.szám - annak idején miatta változtattam meg, lakcím, e-mail cím stb.) - és újra el kezdene zaklatni.
2010. aug. 2. 22:34
 3/32 anonim ***** válasza:
értem.de ez a férfi miért nem maradt ott ahol te is dolgoztál először ha ki is nevezték?:O
2010. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Ő ott maradt a cégnél, én jöttem el. Őt azután nevezték ki, hogy én eljöttem. Volt kollegák mesélték.
2010. aug. 2. 22:37
 5/32 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ez így tényleg nehéz kérdés-döntés.

Én két szempontból nézem a helyzetet.


1, Menj oda dolgozni, hisz egyrészt zt szeretnéd csinálni, az a vágyad akkor teljesítsd be! Másrészt mutasd meg annak az illetőnek is, hogy nem tudott elbánni veled, és abszolút nem olyan kis király amilyennek érzi magát.

Ha oda mennél dolgozni, próbálj meg ne foglalkozni vele, rá se nézni... de ha mégis beszéltek kemény légy vele, a szavaiddal alázd meg stb.


2, Ha ennyire kész vagy lelkileg, az Ő látványától, közelségétől lehet,hogy újra vissza esnél a kritikus pontra, az meg ugye nem lenne jó.


Igazából nem tudom mi lenne a jó, mert lehet tnyleg újra mégjobban kiborulnál. De én az elsőt javaslom, légy kemény, kitartó és valósítsd meg az álmod, más ne érdekeljen , te csak küzdj. :-)

2010. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ja, ez már egy másik cég, a régi munkahelyünkről végül kirúgták (de ez már évekkel az én ügyem után volt - én akkor már rég máshol voltam).
2010. aug. 2. 22:40
 7/32 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítő válaszokat :) én is hasonlóképpen gondolom mint ti, csak az a baj, hogy nagyon gyenge vagyok lelkileg (ideggyengeség + túlérzékenység)...nem a legjobb kombó :(
2010. aug. 2. 22:41
 8/32 anonim ***** válasza:
Hát nem akarlak megséreteni hde ha ilyen gyenge vagy akkor sosem fogsz előre jutni. Döntsd el mit akarsz és azt tedd! Nekem is volt ilyen igazi szerelmem ott alázott meg ahol tudott, és 2 évig egy tető alatt kellett vele tanulnom a szakítás után, de nem roppantam össze.
2010. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
menni fog.csak higgy magadban!
2010. aug. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mész vissza az első munkahelyedre?
2010. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!