Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a dologról? Mit...

Mit gondolsz a dologról? Mit tennél a helyemben? Régi szerelem, új munkahely.

Figyelt kérdés

29 éves nő vagyok, 9 éve volt egy munkahelyem (első munkahely), ahonnét egy munkahelyi szerelem miatt kellett eljönnöm. Ez a szerelem volt nekem a nagy, szenvedélyes szerelem, ami soha nem múlik el teljesen, még mai napig gyakran eszembe jut. Az illető férfi akkor párkapcsolatban élt, és nem akarta otthagyni miattam a lányt. Ne értsetek félre, nem volt szex közöttünk, de az érzés hatalmas volt (legalábbis részemről). Nem akartam addig szexuális kapcsolatba bonyolódni vele, amíg ott a másik - mivel nem volt hajlandó lépni (tesztelni akart, mint egy új autót a használatba vétel előtt), ezért szakítottam vele. Viszont nagyon durván kiborultam miatta, hogy mindennap látnom kell, ezért felmondtam. Ő vígan maradt, nemsokára ki is nevezték, mintha mi sem történt volna, nem igazán érdekelte, hogy mi van velem. Ez a munkahely álmaim munkahelye volt, mert olyat csinálhattam, amit mindig is szerettem volna, és nagyon kevés ilyen munkakör van Magyarországon, azóta sem sikerült találnom. Engem akkor tehetségesnek mondtak a főnökeim, mondták, hogy nagy karrier áll előttem ebben a szakmában, míg ő... khm... hogy is fejezzem ki magam, hogy ne legyek durva, jól tud helyezkedni, de szakmailag nem valami nagy szám. Nagyon megviselt lelkileg, hogy el kellett jönnöm arról a munkahelyről egy ilyen dolog miatt.


Két évvel később újra összetalálkoztam ezzel az emberrel, újra akarta kezdeni velem a kapcsolatot (persze ismét szeretői státuszban lettem volna), így ismét elküldtem, és ismét összeroppantam idegileg (elég érzékeny vagyok sajnos) - még mindig szerelmes voltam belé.


Az elmúlt években olyan munkát csináltam, amit nem igazán szerettem. Most lehetőség lenne újra egy - a 9 évvel ezelőttihez hasonló - munkára, amit tulajdonképpen mindig is szerettem volna csinálni. Elég jó esélyeim vannak, hogy felvegyenek. Nézegetem a cég internetes oldalát, erre látom, hogy ott dolgozik ez a férfi. Valószínűleg nem egy irodában kellene dolgozni vele, csak egy épületben. Nagyon cinikus, gúnyos ember, a problémáimat és engem is mindig kiröhögött (ne kérdezzétek mit szerettem benne, fogalmam sincs, a szerelem vak, én ennél az esetnél tanultam meg, hogy ez mennyire igaz).


Az elmúlt néhány évben súlyos pszichés betegségen estem át (klinikai depresszió + pánikbetegség + szociális fóbia). Ezért egy darabig (hosszabb ideig) itthon dolgoztam, mert rosszul lettem (pánikrohamok, légszomj, hányinger, ájulás, stb.), ha emberek közé kellett mennem. Most már nagyjából rendben vagyok, de akkor is nehéz lenne újra egy stabil munkahelyre beilleszkedni, ha ez az ember nem lenne ott. Ja, azt még hozzáteszem, hogyha csak eszembe jut az ember, elkezdek pánikolni, és rosszul érzem magam. Most is ki kellett mennem sétálnom, mert miután megláttam a nevét a cég internetes oldalán, iszonyú hányinger és szédülés jött rám.


Te mit tennél a helyemben? Jelentkeznél erre a munkára, vagy sem? (Stabil párkapcsolatban élek, ha ez számít, 5 éve van párom, akit nagyon szeretek... de ez nem az a nagy, szenvedélyes érzés, ami ezzel az emberrel volt.) Bocs, ha zavarosan írtam le, eléggé ki vagyok borulva. Már úgy örültem ennek a munkának, hogy végre újra azt csinálhatom, amit szeretek, rendbe jönnek végre a dolgaim, erre tessék :((


2010. aug. 2. 22:26
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Sierra, jó neked, irigyellek. Én egy súlyos mentális betegségen estem keresztül, még tart a felépülés időszaka. Ez nem megy egyről a kettőre, mint a csernus féle műsorokban, kemény munka, rengeteg visszaeséssel. És a teljes felépülést, félek, hogy hátráltatná ez az ember. Ha mentálisan egészséges lennék, én is úgy gondolnám, mint te. Sajnos nekem még mindig más a tudatállapotom mint az ún. normális embernek, de már sokat fejlődtem.
2010. aug. 2. 23:00
 12/32 A kérdező kommentje:
Első munkahelyen nincs szabad állás.
2010. aug. 2. 23:01
 13/32 anonim ***** válasza:
Hát akkor gondolj bele mi a fontosabb, a gyógyulás vagy ez a munka. Biztos van más ezen kívül is amit szeretsz.
2010. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Sierra: tudod mit? Nekem ez a munka jelentené a végleges gyógyulást. Szóval nehéz ügy. Te egyébként hogy csináltad, hogy kibírtad a dolgot két évig?
2010. aug. 2. 23:06
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Részletes leírás a helyzetedről, és őszintének tűnő kérdés. Megpróbálok segíteni, bár lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom, de végülis felfoghatod úgy is, mint egy vélemény a sokból.

A te helyedben azt csinálnám, amit te fogsz csinálni. Egyszerűen azért, mert az összes érzelmedet, motivációdat nem láthatom át, de megpróbálom összerakni annyiból, amit látok. Többek között nőnek nehéz elképzelnem magam, de még sok más is van a szitudban, ami külső szemlélő számára nem igazán érezhető. Ezenkívül nagyon titokzatos vagy a munkádat illetően, így nehéz megítélni, hogy valóban ilyen korlátozottak-e benne a lehetőségek, és ha ezzel foglalkozol, mennyire törvényszerű, hogy minduntalan összeakadj ezzel az emberrel. Két logikus állítás mond teljesen ellent egymásnak.


A, Nincs az az álommunka, ami miatt érdemes lenne egy ilyen embert bevonzanod az életedbe. Rengeteg dologban lehetsz sikeres és boldog, és a boldogság egyik legfontosabb összetevője, hogy milyen emberek vannak körülötted.


B, Nehogy már egy ember meg tudja akadályozni a jelenlétével, hogy az álmaid megvalósítsd. Kakáld le, lépj túl rajta ne törődj vele, röhögj a képébe. Előbb-utóbb föladja. Ha zaklat, és már nem tudod kézlegyintéssel elintézni, nyugodtan jelentsd a főnöknek, rendőrségnek, az eset súlyosságától függően.


Van egy számomra érthetetlen dolog. Eddig akárhány lánnyal beszéltem erről a kérdésről, mindegyik azt mondta, hogy a legfontosabb tulajdonsága a párjának, hogy fel tudjon nézni rá (és a férfiaknak is az egyik legfontosabb, hogy a párjuk valamilyen értelemben fölnézzen rájuk). Ehhez képest te szerelmes voltál egy olyan mukiba, akit emberileg gáznak ábrázolsz, akiről durván lehúzó dolgokat írsz. Nem lehet, hogy csak erős testi vonzalom volt?


Hogy mit is csinálnék? Nem különösebben érdekelne, hogy milyen állásom van. Részidőben kiépíteném a saját vállalkozásom, ami a hosszútávú anaygai biztonságot jelenti számomra. Majd minden kötöttségtől mentesen azokkal az emberekkel együttdolgozva, akiket szeretnék magam körül látni megvalósítanám az álmaaim. Én ezt az utat járnám, de ez azért van, mert a te helyzeted kevésbé látom át, erről viszont megvan az információm, hogy megvalósítható számodra is. Te viszont ezt nem biztos, hogy tudod, és könnyen lehet, hogy nekem sem hiszed el. Ebben az esetben viszont ez az űt nem létezik neked.

2010. aug. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

A vonzás törvényével. Keress rá a neten.

Egy ideig összeszorult a torkom, de aztán valami nyugalom szállt rám, nem tudom hogy hoztam össze :D de még az sem fájt amikor sértegetett... Arra gondoltam hogy nem azt szeretem akinek játsza magát hanem aki volt, meg ilyenek.

2010. aug. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
És tök furák ezek a férfiak... Mi békében váltunk el, ő szakított velem (mert mi jártunk), ezek után én éltem az életem, erre ő megutál? Hát mi rosszat tettem, nem ő dobott el? És zaklatott más nevében meg részegen és be akart csapni, hogy jaj menjek vissza, azt hitte beveszem.
2010. aug. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
23.08: Igen, ez érdekes felvetés, amit írsz. Mármint, hogy hogy lehettem szerelmes egy ennyire gáz emberbe. Bennem is felmerült már az a gondolat, hogy ez csak erős testi vágy volt, ami csak azért tűnhetett szerelemnek, mert nem tudtam kielégíteni - csakhogy nem tudom, hogy van-e ilyen. Lehet, hogy jobb lett volna akkor szexelni vele? Az a baj, hogy akkor meg attól borultam volna ki, hogy velem csalta meg a másik nőt. A munkát tekintve csak azért titokzatoskodom, mert tényleg elég szűk terület, és ha valaki véletlenül rám ismerne, csak még rontana a helyzeten.
2010. aug. 2. 23:18
 19/32 A kérdező kommentje:
Sierra: ismerem a vonzás törvényét, sokat olvastam róla, és sokat segített is már - volt hogy működött. De ebben az esetben mire gondoljak? Mit akarjak bevonzani? Hogy rúgják ki ezt a férfit? Vagy mit?
2010. aug. 2. 23:21
 20/32 anonim ***** válasza:
Azt hogy lelkileg egészséges és bátor vagy és hogy békével tudsz arra a férfire gondolni. Ilyeneket. Van hozzá kapcsolódóan pár oldal, nem tudom ismered-e de ott olyan emberek vannak hogyha nem működik a vonzás, még akkor is jobban leszel mert annyira szeretnek és kedvesek, meg mindenféle találkozót szerveznek egymással. :)
2010. aug. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!