Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem tudja elfogadni,...

A férjem nem tudja elfogadni, hogy a fiam, a fiúkat szereti. Valahogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Nekem sose volt semmi bajom a melegekkel, se a többivel. Ha ők így boldogok, akkor másnak semmi beleszólása nincs ebbe.

A fiúnk (19éves) tegnap elmondta nekünk, hogy meleg, és hogy van barátja. Én elfogadtam, vele örültem, és mondtam neki, hogy alig várom, hogy bemutassa a barátját.

A férjem ezen kiakadt, és kiakarta tagadni őt, mert, hogy undorító.

Én mindenben támogatom a fiam, és probálkozom, az apjával, de meg se hallgat. Annyira fáj őket így látni.

(Utálkozó válaszokat nem szeretnék látni :/ )


2020. júl. 19. 23:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
42%

1 - itt nem kell igazat adni senkinek, nem ez a téma.


Adj időt a férjednek. Nem mindenki gondolkodik úgy a dologról mint te, és attól, hogy a média szerint kötelező elfogadni a másságot és tapsolni hozzá, a valóságban az emberek többsége másképp működik. Ezt neki is fel kell dolgoznia, akkor is, ha nektek ez kényelmetlen.

2020. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
87%

Mint érintett szülő, azért kételkedem ebben a történetben így. Pontosan tudtuk, már mielőtt a gyerek elmondta, mi a helyzet. És azért ez nem így működik, hogy ja, semmi bajom a melegekkel, nem érdekel, ha az a gyerek... Az ember nem így működik. Nálunk sem okozott gondot, sem nekem, sem a férjemnek, de azért ez a nem érdekel, pont olyan, mintha nem lenne homoszexuális hozzáállás, hogy neked tök mindegy, mintha semmit nem is mondott volna nem valószínű. Szülőként igenis kattogsz rajta, pláne másnap, hogy vajon a környezete hogyan fogadja, reméled, hogy nem éri emiatt hátrányos megkülönböztetés (pedig tudod, hogy dehogynem és végtelenül fáj ez anyaként), hogy nem fordulnak el tőle olyanok, akik eddig mellette álltak. És ez akkor is így van, ha te támogatod.

Az, hogy neked ez kb annyi, mintha azt mondta volna, spagetti helyett makarónit vett, számomra kicsit hiteltelenné teszi a történetet.

2020. júl. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%

"Tudod az a liberalizmus, ha valakivel nem értünk egyet, de tiszteletben tartjuk a jogát, hogy ő így gondolja."


Már bocs,de családban élnek,és ilyet nem jelenthet ki,hogy kitagadja.

Egyrészt nem csak az ő gyereke,hanem a másik félé is.

Másrészt ilyen óvodás szintem lenni egy férfinek,szánalmas,hogy duzzog,mint egy kislány,és nem beszél a feleségével,aki láthatóan próbálja összetartani a családot.


Mondjuk legalább elmondhatná,ész érvekkel,hogy mi a baja ezzel.

Mert az,hogy "undorító" nem érv.

Az,hogy mondjuk attól fél,hogy mások mit szólnak hozzá,vagy rá hogyan fognak tekinteni már egy másik kiindulópont.

Erre vannak szakemberek,akik ezzel foglalkoznak,ha szükséges,hogy megértse,feldolgozza a tényt.

2020. júl. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
51%
Én is azt gondolom, mint a #12-es: kamu kérdés.
2020. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
35%
Ja, mert ha nem úgy reagál valaki mint a tizenkettes, akkor már nem is lehet igaz... Na ne szórakozz. Egy szülő ha nem szarik a gyerekére, már előbb tudja mi a helyzet . Szóval a bejelentésig bőven lecsenghet a "kattogós" rész.
2020. júl. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%

#15-ös, neked vagy a szöveg értéssel van gondod, vagy a téma miatt fröcsögsz.

"Egy szülő ha nem szarik a gyerekére, már előbb tudja mi a helyzet" - erről beszélt a #12-es is, én vagyok a #14-es, én is így gondolom. Haza jön a gyerek, bejelenti, hogy van barátja, apa kiakad, anya boldog, de előtte egyik se sejtett semmit. Ne szórakozzunk már, ez egy fiktív kérdés, más szóval kamu!

2020. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
49%
15, csakhogy a kérdező egyértelműen azt mondja, tegnap a gyerek bejelentette, ő meg milyen boldog... ja.
2020. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
50%
Semmit nem lehet vele tenni. Vannak, akik nem fogadjak el a homoszexualitást. Joguk van hozzá. A férjed idővel vagy megbékél a gondolattal, vagy megszakítja a gyerekkel a kapcsolatot.
2020. júl. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
28%
Gondolja bele magát a helyzetébe! Neki mennyire rosszul esne a kitagadás...
2020. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
74%
A legjobb amit tehetsz, ha bármi is történik kitartasz a fiad mellett, és a férjed megpróbálod rávezetni, hogy nem annyira ördögtől való dolog ez. Beszélgessetek vele, mutassatok neki abszolút hétköznapi melegeket, sok férfinak az a baja a melegekkel, hogy egy teljesen false kép van a fejükben, azt hiszik a melegek mindannyian, női ruhákban és magas sarkúban járnak.
2020. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!