Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a húgom megutál...

Mit tegyek, ha a húgom megutáltatott az egész családdal és rokonsággal és még nekem van bűntudatom, amikor nem csináltam semmit és engem okol anyám haláláért, amikor nem én vagyok érte a felelős és a rokonok is támadnak?

Figyelt kérdés

Már lassan ötödik éve, hogy elköltöztünk a szülőfalumtól 480 kilométerre. A húgom minden évben legalább 3-4 alkalommal hazarángatott azzal az indokkal, hogy anyám beteg (anyám a húgommal élt). Ebből nyilván soha semmi nem volt igaz, mivel mikor odamentem, sose volt kutya baja se. Mindig azért hívtak haza, hogy meggyőzzenek arról, hogy támogassam őket pénzzel. Három hónappal ezelőtt felhívott a húgom, a szokásos szöveg: menjek haza, mert anyu beteg. Mondtam neki, hogy most nem tudok menni, mert kell a szabadság nyárra, majd nyáron megyek, ha tudok. Erre fogta, és rám tette a telefont. Ez egy pénteki napon volt. Szombaton, vasárnap, hétfőn és kedden is hívtam, nem is egyszer, de nem vette fel a telefont, megpróbáltam anyámat hívni, de kisipolt. Szerdán és csütörtökön már nem is hívtam, úgy voltam vele, hogy ha haragszik, akkor haragszik, most biztos nem fogok hazakéreszkedni a munkahelyemről, mert anyám kitalálta szokás szerint, hogy beteg, és ha annyira kellett volna a pénz nekik, akkor mondta volna a telefonba, hogy utaljam át nekik, de csak rám vágta a telefont. Majd pénteken délután felhívott és beleordibált a telefonba, hogy meghalt anyám, örülhetek, és hogy én vagyok a gyilkosa, pedig ott se voltam, és ha el merek menni a temetésére, akkor leszúr. Mert ezt is így kell közölni, hogy meghalt egy édesanya. Ordibálva és vádaskodva meg fenyegetőzve kell közölni, na mindegy.

Nem akarok vádaskodni, nem szeretnék az ő szintjére lesüllyedni, de ha már bűnbakot keresünk a halálában, akkor az ő. Ha tudta, hogy beteg, akkor miért nem vitte orvoshoz? Miért nem hívta fel az orvosát? Miért nem ment be vele a kórházba? Nem én vagyok a hibás, hogy 480 km-ről nem reagáltam kellőképpen arra, hogy beteg, amikor 20x eljátszották ezt velem, pedig csak a pénzem kellett nekik. Legkésőbb már pénteken tudta, hogy beteg és rosszul van. 1 héten keresztül nem vitte kórházba, se sehova se, az ügyeletet se hívta rá, még az orvosával se konzultált. Ha kettőnk közül valaki hibás, az ő.


A temetésre elmentem, és úgy bánt velem mindenki, mint egy tényleges gyilkossal, mert a húgom felhívta az egész rokonságot, és telebeszélte mindenkinek a fejét azzal, hogy én vagyok anyám gyilkosa, és anyám abba halt bele, hogy nem mentem haza és nagyon hiányoztam neki, ami abszurd, mivel halála előtt 2 hónappal találkoztunk. Nálunk az a szokás, hogy a temetés végén a közeli hozzátartozókhoz odamennek a távoli hozzátartozók, na engem, a férjemet és a gyermekeimet mindenki szépen kikerült, és úgy néztek ránk, mint a véresingre. Megvetően, lenézően, undorodva, utálkozva.

Nem sajnáltatni akarom magam, nem ez a célom, de ott van az, hogy meghalt az édesanyám, és akkor még az egész rokonság gyűlöl, a fiamat mandulatályoggal műtötték.

Nem tudok aludni emiatt, és olyan váratlanul is ért anyám halála, és nem néztem volna ki a rokonságból azt, hogy ilyet megcsinálnak velem. Ezen stresszelem magam anyám temetése óta, mit tegyek?


2020. júl. 21. 10:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%

8-as: szerintem te nem ebben a világban élsz, rengeteg mindent beleképzelsz a kérdésbe, a saját elgondolásod alapján.

Ha figyelmesen olvastad volna a kérdést, nem írtál volna ennyi értelmetlen szöveget.

2020. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%

8-as ja, csak épp nem apolasrol volt szó, mert amikor meglátogatta 2 hónappal ezelőtt pl semmi baja nem volt.

Hanem csak annyi hogy a hug nem költözött el az anyjatol.

Ha meg haldoklik azt kéne mondani, hogy nagyon beteg nem csak hogy beteg es lecsapni a telefont. H ja hát én szóltam közbe meg tudta hogy már úgyse fogja elhinni mert megszivatta már elégszer ezzel.

2020. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
98%

8-as: 2 gyereke volt, az egyik természetben segített, a másik pénzzel. Szerintem ez így rendben van.


Semmi nem idokolja azt, hogy a testvére úgy beszéljen vele, mint a kutyával. Ez nem a kérdező hibája.


A rokonság is leszerepelt, mert egy részvét nyilvánítás mindenkinek jár, aki családtag. Lealázták a viselkedésükkel a kérdezőt, úgy, hogy csak az egyik oldal véleményét ismerték, és nem is voltak kíváncsiak a másik oldalra.


Már bocsánat, de ezek után nehogy már a kérdező nyalizzon a testvérének, meg a rokonságnak!!!


Majd ha keresik esetleg, akkor elsőre kérjenek bocsánatot a viselkedésükért, majd beszéljék meg a dolgokat, és onnantól talán visszatérhet minden a régi kerékvágásba. De egyáltalán ne a kérdező könyörögjön nekik. Én azt ajánlom, élje tovább az életét, jó messze, és majd ha tudnak vele normális hangnemben beszélni a kedves rokonai, beleértve a testvérét is, majd akkor beszéljék meg. De nehogy már a kérdezőnek csinálj te is lelkiismeretfurdalást, mert nincs igazad keves 8-as válaszoló.

2020. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%
Akárhányszor eljátszotta le kellett volna utaznod ha ezt el akarod kerülni, mert mi van ha tényleg, de mostmár mindegy. Elég álszent a hugod gondolom direkt csinálta így mondhatta volna hogy most tényleg szarul van pl ahelyett hogy röhög a markaba, hogy nem jössz
2020. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

8-as olvasd már el még egyszer a kiírt kérdést!

Kereste a hugát, hívta többször is, kereste az anyukáját, és mindketten kinyomták.


Akkor miről is beszélsz?

2020. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező! Sajnálom, hogy ezt át kellett élned és részvétem anyukád miatt.

A leírásod alapján a húgodnak nem volt igaza. Sajnos ez a "farkast kiált" tipikus esete. Te nem tudhattad, hogy valóban baj van. A húgod kommunikációs képességei nem a legjobbak. Nem tudja rendesen átadni az érzéseit, ezért is viselkedhetett így. Lehet kétségbe volt esve, nem tudta ő se mit tegyen. Tőled várt segítséget, de ezt akkor nem tudhattad a rossz kommunikáció miatt. Te nem vagy hibás a történetben, de én őt se hibáztatnám. Nincs értelme. A rokonság meg tudjuk milyen. Velük ne foglalkozz, gondolom úgy se találkoztok túl sűrűn.

Ezt a helyzetet neked fel kell dolgozni. Lehet érdemes egy pszichológussal is beszélni erről a helyzetről, hogy ezt segítsen benned feloldani, ezt a bűntudatot.

Alvás problémára javaslom, hogy lefekvés előtt igyál egy citromfűteát, és tegyél be egy 10-15 perces meditációs zenét. Segíteni fog ezen a problémán.

Tehát ne hibáztasd magad, mert te nem hibáztál. Húgodat ne vádold, ő nem tudta kezelni a helyzetet.

2020. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
33%

Elolvastam! A kérdező nehezményezte hogy a pénze kell nekik, de a sorok között nem csak ez volt. Kevés info ez így, mert objektív képet csak akkor kap az ember, amikor mindkét oldal elmeséli hogy volt.



Egy kettőt linkelnék, ami számomra kérdés:



"Nem akarok vádaskodni, nem szeretnék az ő szintjére lesüllyedni, de ha már bűnbakot keresünk a halálában, akkor az ő. Ha tudta, hogy beteg, akkor miért nem vitte orvoshoz? Miért nem hívta fel az orvosát? Miért nem ment be vele a kórházba? "



Pl. ez, honnan tudja 480 km-ről hogy a húga nem volt az anyukájával kórházba, orvosnál, többször is már előtte. A húgod mondta? Vagy az édesanyád? Kevés az infó!


És a másik, ez:


"Nem én vagyok a hibás, hogy 480 km-ről nem reagáltam kellőképpen arra, hogy beteg, amikor 20x eljátszották ezt velem, pedig csak a pénzem kellett nekik."


Azért azt is kell nézni, hogy januártól júliusig a járvány miatt sok ember vesztette el a munkáját, sok ember került nehéz helyzetbe. Ergo sok család nehéz helyzetben nélkülözött. Szóval ez is félreérthető.



"Legkésőbb már pénteken tudta, hogy beteg és rosszul van. 1 héten keresztül nem vitte kórházba, se sehova se, az ügyeletet se hívta rá, még az orvosával se konzultált. Ha kettőnk közül valaki hibás, az ő."


De ha 480 km-re laksz és 2 hónapja voltál otthon akkor ezeket az információkat honnan tudod? Ki mondta ezt neked a húgod vagy az édesanyád? És akkor tudtad vagy utólag? Ez az info honnan?


Nem írja milyen hely ahol laknak. Nagy város, kisváros, falu, település? Azt is elfelejti, hogy most vagyunk túl a járványos időszak első részén, ergo az egészségügy is nehezebben reagál. Addig meg be se jutott orvoshoz a beteg csak nehezen. A gyógyszereket is postaládába dobva tudta kiváltani.


Magyarán van olyan hely ahova be se jut annak ellenére hogy pl. szólt. Híradóba is mondták. Van olyan hely, ahol a rendelők bejárati ajtaja még mindig zárva, szóval be se mehet az ember csak kint várakozhat.


Amit olvastam katyvasz, én csak ezt próbáltam jelezni.


Igazából azt írta tulajdonképpen, hogy a húga egy felelőtlen ember aki nem képes saját magáról sem gondoskodni, nem hogy az édesanyáról, és még ki is használták őt anyagilag az édesanyával, de csak egy oldalt láttunk.


Lényege ez volt amit írt.


Én írtam, hogy beszélned kéne testvéreddel a félreértéseket kéne tisztázni.


Mert bennem pl. több kérdés is felvetődött ezt olvasva miközben kamilláztam rajta.

2020. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
39%

Három hónappal ezelőtt felhívott a húgom, a szokásos szöveg: menjek haza


És te erre nem azt mondtad, hogy figyi tesóm, karantén van, nincs repülő, stb?

2020. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
28%

Jaja, három hónapja max 10 ember lehetett a temetésen... te, a férjed, a gyerekeid, minimum négy fő. A maradék hat meg a teljes rokonság, aki csúnyán nézett???

Legalább mielőtt kitaláltok valami túlzót, kicsit használjátok a fejeteket.

2020. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
17%
Csatlakoznék a 18-ashoz, nekem is több olyan dolog szemet szúrt, amelyből az jött le (fenntartom, hogy tévedek), hogy a kérdező feltételezésekből vont le következtetéseket. A húga és édesanyja iránti érzelmei miatt lehet elhamarkodottan ítél ő is. A másik dolog, hogy ilyen helyzetben azért akármi van két testvér között, legalább az egyik lehetne okosabb, hogy nem megy bele ilyen sárdobálásba. Azt elhiszem, hogy rosszul esett, ahogy bántak veled, de te se vagy feddhetetlen szerintem, a betegségeket azért komolyan kell venni, még akkor is, ha a másik fél érdekből hivatkozik rá, pont az olyan esetek miatt, mint ami itt is történt, hogy csak egyszer gondolták komolyan, te nem mentél és kész a baj... ezzel nem téged hibáztatlak, csak ezek azok a kőkemény leckék az élettől, amit mindenkinek meg kell tanulni.
2020. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!