Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntudatom van, de jogosan?

Bűntudatom van, de jogosan?

Figyelt kérdés

Négyen vagyunk a családban.

Anyám, apám, én meg a tesóm.

Anyám elment melózni picit messzebbre így egy hetet dolgozik egy hetet van itthon. Apám is dolgozik, de ő a közelben így ő itthon van. Anyám elment vissza melózni. Alig volt itthon pénzünk, nyolc napot nem volt itthon anyám. Csak olyan dolgok voltak vásárolva amik tényleg szükségesek a főzéshez. Még 300 forintot is meg tanultam becsülni. Majd haza jött a fizetésével, kaptam tőle 30 000 forintot új ruhákra, meg egy ingre, cipőre. (Lagziba készülünk a tesómmal). Még inget, cipőt nem vettem és maradt 18 000 forintom. Emiatt van büntudatom, hogy azt a pénzt meghagyhattam volna ételre, meg sok szükséges dolgokra ha anyám vissza megy majd. Nem tartom magam rossz gyereknek / tinédzsernek, mindig segítek mindenbe, nem kell kétszer mondani. 16 éves vagyok.



2020. aug. 2. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Akkor megmaradt 18k? Akkor add oda kajára. Nem ertem mi a problemad
2020. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Az inget, cipőt megoldod simán 8-10 ezerből, és a maradékot pedig vissza tudod adni.
2020. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ. Mit vettél a 12 ezer ftból? :)
2020. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem vettem még inget, sem cipőt. Ingem nincs, a régit kinőttem. A cipőm meg tönkre van
2020. aug. 2. 22:04
 5/9 A kérdező kommentje:
12 ezerből, két pólót, egy nadrágot, meg kaját vettem. Semmi mást
2020. aug. 2. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Gyerek vagy, nem tudtad a pénz fogalmát és hirtelen kaptál sokat. Mindenkivel előfordul, tanultál belőle. Jobb, mi tha az első 100aa fizudat költötted volna el. Szerintem próbálj meg venni inget, cipőt, vagy esetleg kérd kölcsön barátoktól, családtagoktól.
2020. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja hát akkor nincs baj, végülis ruhára, ingre és cipőre kaptad. Te meg eddig ruhát vettél belőle (meg kaját, dehát az létszükséglet). No para. Köszönd meg anyukádnak, és segíts be a háztartásba, ha szükség van rá.

Esetleg nyári munkán nem gondolkozol? 16 évesen már lehet menni ide-oda. Már nem azért, mert "illene", hanem mert akkor nem kellene ilyeneket gondolkoznod, nem lenne bűntudatod, keresnél magadnak pénzt és elkölthetnéd amire szeretnéd.

2020. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha ügyesen vásárolsz, tudsz venni inget, cipőt és valamennyi marad még ennivalóra is. Amúgy szerintem az élelmiszer ne legyen már a te gondod, hiszen apukád otthon van.
2020. aug. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hibáztál, veszel egy szép szett ruhát (férfiaknak egyszerűbb, abban utána bárhol meg tudsz jelenni), ha marad valami azt meglátod mire költöd. Ha úgy érzed, veszel belőle ételt otthonra, vagy egy darabig fedezed a saját kiadásaidat (tízórai, bérlet, telefon, tisztálkodószerek, bármi), ezzel könnyítve a terheken:)
2020. aug. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!