Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eszméletlen bűntudatom van,...

Eszméletlen bűntudatom van, de jogosan?!

Figyelt kérdés

Múlt héten történt az eset amikoris a vacsoránál beszélgettünk a szüleimmel. Mondtam volna amit szeretnék, és többedjére belevágtak a szavamba, mondatomba.

Én pedig ideges lettem, és nagyon csúnyán beszéltem velük, mondtam nekik, hogy mi lenne ha végre befognák a pofajukat és hagynák hogy elmondhassam amit szeretnek!? Emiatt szörnyű bűntudatom van.


Viszont!


Ez nem először fordult már elő, többször is szóltam nekik, hogy ez engem zavar. Mintha nem hallanák meg, vagy nem lennének kíváncsiak arra, amit mondok, pedig általában értelmes dolgokról beszélek. Mindig hangosabbak, én pedig normál hangnemben beszélek.

Azt is észrevettem hogy csak beszélek-beszélek de nem jut el hozzájuk. Emitt kB semminek érzem magam, és azt amit mondok.

Erre még ratesz egy lapáttal, hogy apukamnak bármit mondok, ő a szöges ellentétjét mondja azonnal, meg ha egyetért(ene) akkor is.

Miért csinaljak ezt és mit lehet tenni?


Köszi a valaszokat.


21l



2019. aug. 27. 20:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
2019. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Én ilyenkor azt csinálom, hogy hallgatok és nem reagálok semmire. 5 perc sem kell és megkérdezik, hogy mi a baj. Ekkor elmondom, hogy semmi, csak azt szerettem volna mondani, hogy...
2019. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sokszor előfordul ez,olyanok vagyunk mint egy nagy olasz család,sosincs csend.De azért a szüleimnek sosem mondanék ilyeneket,még a testvéremnek sem..Én is azt szoktam alkalmazni mint a 2válaszoló,az hatásos.
2019. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Megertelek. De megis csak a csaladod, tiszteld a szuleidet. Ezt nevezik alazatnak. Beszelj hangosabban!
2019. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Alázatos vagyok, mindig, mindenkivel,csak néha elegem van ebből az egészből :)
2019. aug. 27. 21:12
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha a szüleid gyökerek, akkor miért is neked kell bűntudatban lenni????
2019. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Anyámmal pont ezért nem beszélek három hete. Felhívom, mondanám a valóban fontos történést, de ő csak mondja a sajátját, meg sem hallja mit mondok, sőt, nem is érdekli. Csak az a fontos, a lényeg, amiről ő akar beszélni. Erre én nem vagyok kíváncsi. Ez bunkóság. Fordított helyzetbe én mindig ugrottam, érdeklődve hallgattam mi újság az ő életébe. Már meguntam, úgy gondolom, nem kell nekem mindenkivel beszélgetni még ha a szülőm is, ha nem érdekli mi van velem. Szóval, ne legyen bűntudatod,és remélhetőleg felkapták a fejüket mikor dühödben rájuk szóltál!
2019. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is ez van. De így azért nem beszélek velük...

24/N

2019. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annál undorítóbb, mint mikor valaki félbeszakítja a másikat. Én ilyenkor csendben maradok, és a legrosszabb, hogy a másik félnek fel se tűnik, hogy valaha is elkezdtem valamit. Nem tudom az ilyen emberek hol nevelkedtek.
2019. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

Gondolom olyan fontos mondani valós lehetett. Amiatt nem figyeltek rád.

Ha sűrűn sokat beszélsz, akkor azért szakíthattak félbe. (ami érthető is, illetlen is).

Ha tényleg csúnyán beszéltél velük, kérj elnézést.

2019. aug. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!