Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen elcseszett az életem?

Miért ilyen elcseszett az életem?

Figyelt kérdés

Úgy érzem,hogy teljesen elcsesztem az életemet!Most érettségiztem,jól is sikerült,de sajnos nem vettek fel,mert sokat emeltek a pontokon.Most itt állok egy érettségivel és fogalmam sincs mihez kezdjek magammal,úgy érzem totál csőd vagyok,szarul érzem magam nagyon.Költségtérítésesre nem tudnék menni,meg sajnálnám is rá a pénzt...Keresem az OKJ tanfolyamokat,de mindegyikhez sok pénz kell,még ahhoz is amihez az van írva,hogy ingyenes,és sajnos nincs havi 30-40 ezrem arra,hogy fizessek a költségeket,hogy alkalmazott grafikát tanuljak .Elmentem a munkaügyibe,hogy legalább egy szakmát szerezzek és akkor ugye pénzt is kapok havonta,amiből később tanulhatok tovább.de iszonyú nehéz bejutni az ott induló képzésekre(a hölgy azt mondta aki segített).Természetesen regisztráltam és fogok jelentkezni az ottani képzésekre,de annyira el vagyok keseredve=( Nem tudom mit csináljak.Mihez kezdjek? Anyukámmal egyedül élek szóval minél előbb kezdenem kell magammal valamit.Munkát a környéken nem kapok sajnos=S

Úgy érzem ez miatt most tönkrement az életem.Mert így max 21 éves korom után mehetek főiskolára,az OKJ után(ha arra egyáltalán felvesznek),vagy 22 évesen.De akkor meg már minek kezdjem el?

Mit tehet egy 20 éves és ilyen szerencsétlen lány? Kérem,akinek van valami ötlete,hasonló cipőben jár,vagy van egy bíztató szava az írjon!


2010. aug. 4. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha írsz privit, arról, h hol laksz talán tudok ajánlani egy OKJ-s sulit.
2010. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne add fel! Anyukám 19 évesen szülte a bátyámat, de már 16 évesen elment szkácsként dolgozni, mert segítenie kellett egyedülálló anyukájának a megélhetésben! De arról álmodott, hogy továbbtanul, és ez végül 43 évesen sikerült, akkor szerzett diplomát! Most boldog, elégedett, és még sok-sok szép éve van, hogy élvezze ennek az előnyeit!

Akkor te 22 évesen miért ásnád el magad! Ne mondj le semmiről! Tanulj a nyáron, készülj fel és próbálj meg belkerülni egy OKJ-re, annak az elvgzése után pedig próbáld újra a felvételit!

Nem vesztesz semmit! 2 évvel idősebb leszel, mint a csoporttársaid, de ez nem jelent semmilyen hátrányt! nekünk is volt sokkal idősebb csopitársunk, és teljesen beilleszkedett, ugyanolyan jól ment neki, mint másnak! És szerzett diplomát, és ma már az a szakmája, amit akart! Előtte ő is elkezddett vagy 3féle egyebet, mire bekerült hozzánk!

22 évesen még mindig bőőőőven időben leszel! emiatt ne lásd elcseszettnek az életed! nem az! Sok hasznos dolgot csinálhatsz addig, amivel tapasztalatot, tudást gyűjtez, és kicsit megérsz a kihívásra, és könnyebben fog menni!

Kívánom, hogy sikerüljön!

2010. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress munkát, vagy iratkozz be valamelyik középiskola OKJ-s képzésére! Az első szakma megszerzése ingyenes!

Tanulj nyelvet, nyelvvizsgázz! Sokat sog érni!

Az, hogy 21 évesen mehetsz fősulira, ne érdekeljen! Egy kedves egykori szaktársam 16 évesen otthagyta a gimit, mert terhes lett, 30 évig kétkezi munkás volt, 50 évesen érettségizett, most pedig 55 évesen már a mesterképzést végzi. Soha nincs későn!

2010. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
A helyedben fognám a sátorfámat és kimennék aupernek külföldre. Onnan még talán édesanyádnak is tudnál egy picit segíteni. Ha meg ott munkát is találnál /bármilyen tiszteséged munkára gondlok/, még jobban járnál.
2010. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Há te hülye vagy már ne is haragudj:D


Engem sem vettek fel anno 4 éve rögtön.2 ponton múlt, újságírás

Elmentem OKJ-ra,egy év alatt megcsináltam (iegenvezető), majd felvételiztem turizmus vendéglátásra.Azt levelezőn csinálom,mellette melózok,most meg babázok.


Van osztálytársam aki 50 évesen kezdte.Sosem késő tanulni, de a te buta filozófiád fogja elcseszni így az életed.Válassz egy egy éves szakmát,megcsinálod, lehet még be is számít a felvételidbe,azt csá.Nem értem mit kell kiakadni:)

2010. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
az okj-s képzések nappali tagozaton 22 év alatt ingyenesek, csak találsz olyat ami tetszik, én pl idegennyelvi menedzserasszisztens képzésen vettem részt, szereztem alatta 2 nyelvvizsgát,(és még mellette dolgozni is tudtam) és utána jelentkeztem főiskolára! semmi probléma nincs hidd el nézegesd még a képzéseket és biztosan találsz neked megfelelőt!
2010. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Én is mennék külföldre.Babysitteres honlapokon annyi álláslehetőség van.Ha hazajössz egy nyelvvizsgával gazdagabban újrafelvételizhetsz.Már ha hazajössz....
2010. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
okj-s az ingyenes 20 évesen. max a vizsgadíjra kell fizetni, de azt az önkormányzatnál meg tudod pályázni stbstb. mellette pedig elmehetsz a mekibe sültkrumplit lapátolni diákmunkásként. délután. emellett időd is maraíd felkészülni a következő év felvételiére... engem 3.szorra, idén vettek fel és alacsonyabb volt, mint tavaly a pont...
2010. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,jól esik másik véleménye! Amúgy amiket néztem,pl újságírás,alkalmazott grafika,cukrász okj képzés mind ingyenes,de azt írták fizessek havi vagy félévente 30 ezret anyagköltségre,könyvtár-és internethasználatra... A munkanélkülin keresztül szeretnék majd cukrásznak menni,az úgy jó is lenne,csak nagyon nehéz bekerülni egy csoportba.és most ezért keseredtem el.Székesfehérváron és Győrben néztem OKJ tanfolyamokat,de csak ilyen költségeseket találtam,ami tetszene is:( Esetleg Budapest is szóba jöhetne.Ott néztem egy újságíró képzést,ami nagyon tetszett,írtam nekik e-mailt érdeklődés képen,és akkor írták,hogy ők nem támogatottak ezért csak költségtérítésesen lehet oda járni:S

Tehát ez van. Próbálok nem elkeseredni még jobban,de nehéz. A késői egyetem még hagyján,de ez,hogy nem találok se munkát,se tanfolyamot,ami tetszene,ez kiakaszt...

2010. aug. 4. 16:23
 10/14 anonim ***** válasza:
16:21es vagyok. én sem olyan okjst csináltam, ami érdekel. hidd el, nem olyan nagy kaland megcsinálni egyet. egy éveset keress és lehetőleg szakba vágót, hátha pluszpontot ér. a lényeg, h vmit válassz, mert a tanulói jogviszonnyal rengeteg kedvezmény jár. pl a diákbérleten meg a befizetett TB járulékon át még családi pótlékot is igényelhetsz. így ki tudjátok kalkulálni a vizsgadíjat is sztem. járj utána és találd fel magad. szurkolok;)
2010. aug. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!