Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova költözzünk, hogy ne...

Hova költözzünk, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Anyósomék és az én szüleimnél is lakhatnánk.

Anyóséknál szintes családi második emeletén 2 szoba, konyha, fürdő, de sajnos bejárat kizárólag az Ő lakásukon keresztül.

Nálunk, 1 szoba, konyha, fürdő, családi ház, külön épület, közös udvar. Vagy teljesen külön? Félünk belevágni lakáshitelbe, viszont a babán már rajta vagyunk. Jelenleg ingázunk, hol itt vagyunk, hol ott.


2008. nov. 26. 20:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%

Muszály elhelyezkednetek valahol.Ha lehetőségetek van rá mindenképpen külön lakást/házat vegyetek,mert ha beköltöztök valamelyik szülőhöz biztos,hogy előbb utóbb vitáitok lesznek.Mi is így kezdtük.A szüleimnél laktunk,de sokat veszekedtünk,pedig külön házban laktunk,csak egy udvarban.Aztán hitelt vettünk fel és most saját házunk van.

Hidd el megéri.Sőt ha már útban a baba,akkor meg pláne.

2008. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképpen külön. Hidd el, az az egészséges,babával főleg. Vágjatok bele a hitelbe, ha megengedhetitek magatoknak, az élet csupa kockázat.
2008. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelműen külön lakás! Ahogy a régi jó mondás tartja: "Olyan messze kell lakni a szülőktől, hogy Anyuka ne mehessen át papucsban." Egyáltalán nem egészséges dolog a szülőkkel élni, mondom ezt úgy, hogy mi a férjemmel is anyósoméknál élünk. Napi szinten konfliktusaink vannak, mert habár jószándékból, de a szülők akkor is meg akarják mondani, mit hogyan csináljunk, és sértődés van, ha mi máshogy gondoljuk, mert "nem hallgatunk az idősebb, tapasztaltabbra".

Szóval szerintem inkább menjetek külön lakásba...

2008. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne vegyetek fel hitelt. Ez nagyon jo, hogy mindegyik helyre koltozhettek. Szerintem ugy dontsetek el, hogy probaljatok vegig gondolni melyik az a szulo inkabb, aki kevesbe szol bele az eletetekbe, meg akkor is, amikor egyutt laktok. Melyik a lazabb, rugalmasabb szulo. Most, hogy ingaztok mar van tapasztalat.

De, ha mindenhol szivesen laknatok, akkor szerintem oda menjetek, ahol nagyobb a hely.

A lenyeg, hogy hitelt nehogy felvegyetek, azt barmikor kaphattok, majd amikor mar nem birjatok a szulokkel egyutt, akkor is. De kivanom, hogy szeretetben es megertesben eljetek egyutt, es ne kelljen hitelt fizetnetek.

2008. nov. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
a baba miatt a 2szoba jobb lenne,de az egymáson átjárkálás nem valami jó.mindig kérdeznék:hova mentek,mikor jöttök stb.nem lehet külön bejáratot csinálni?manapság hitelt felvenni nem könnyű,vagyis fizetni nem könnyű!mi is egy udvarban vagyunk,egy kisházba Anyósomékkal,de nem ülnek a nyakunkon,sőt,mi többször megyünk be hozzájuk.
2008. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem se vegyetek fel hitelt, ha nem muszáj. Ez a mostani 50-es korosztálynak a begyöpesedett hülyesége, hogy mindenki vegyen magának házat. És akinek nincs miből? Vagy áldozzák fel a havi kajapénzt a törlesztőre?

Szerintem a babával válasszátok a 2 szobás megoldást, később az jobb lehet. Anyukádéknak meg megmagyarázod, hogy a babának is szüksége lesz külön szobára, ezért költöztök oda

2008. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Megmutatom őket a páromnak is és rágódunk még rajta egy kicsit.

2008. nov. 26. 21:01
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Én csak annyit szeretnék hozzà füzni,hogy a pàrommal élek,külön ,kisbaba uton.

Nincs senki aki segitene a hàzimunkàban,nincs senki aki egy kenyeret is megvenne nekem,vagy akàr egy pohàr vizet a kezembe nyujtson.

Mindkét részröl a szülök màs orszàgban élnek.

Nos biztos hogy jo sok minden nehezedik rànk.

Elköpzelheted,hogy egy baba,a pàrom gyàrban dolgozik,fözni,mosni,takaritani,stb...egy szeméylnek kell.

Viszont:

Istenem gyakran adok hàlàt,amikor a szomszéd nö szinte sirva meséli el,hogy anyosàval mennyire nem jönnek ki,pedig eleinte milyen jo volt.

Sehol se jo 2 csalàdnak együtt,a legjobb ha mindenki a maga ura.

Én még akkor is feszült vagyok,ha a rokonsàg 3 napnàl tovàbb van nàlunk vendégségbe.

A privàt élet mindenkinek kijàr.

Én nem lennék hajlando elviselni,hogy valaki kioktasson,hogyan neveljem gyermekem,hogyan fözzek,merre menjek stb...

Ha én bugyiban szaladgàlok fel-alà a lakàsban ahhoz sincs senkinek semmi köze.

Végül is a döntés ugyis a tiétek,csak azt akartam kifejezni,hogy én soha nem költöznék össze senkivel!!!!!!!!!!!!

2008. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a külön bejárarú megoldást választanám e te szüleidnél. Hidd el, sokkal kevésbé avatkoznak bele a dolgaitokba, ha nem "rajtuk keresztül" jártok haza! Ha ennyi lehetőségetek van, nem érdemes hitellel kezdeni az életeteket!
2008. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Mindenképp külön!!! Vagy teljesen rátok fognak telepedni. Én már annyira megutáltam anyósomat, hogy azon gondolkodom néha, hogy hogyan kéne el tenni láb alól...
2008. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!