Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova költözzünk, hogy ne...

Hova költözzünk, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Anyósomék és az én szüleimnél is lakhatnánk.

Anyóséknál szintes családi második emeletén 2 szoba, konyha, fürdő, de sajnos bejárat kizárólag az Ő lakásukon keresztül.

Nálunk, 1 szoba, konyha, fürdő, családi ház, külön épület, közös udvar. Vagy teljesen külön? Félünk belevágni lakáshitelbe, viszont a babán már rajta vagyunk. Jelenleg ingázunk, hol itt vagyunk, hol ott.


2008. nov. 26. 20:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
66%

Hasonló a helyzetünk, anyóséknál lakunk külön lakrészben külön bejárattal,de van egy összekötő ajtó a házon belül is. Nem mindig "alkalmas", amikor átjön valaki, de ezért én még sosem haragudtam meg, ugyanis azt az oldalát is nézni kell, hogy így kb. havi 40-50ezer forint kiadástól menekülünk meg, ami a törlesztőt jelentené ha hitelt vettünk volna fel. Így most sokkal többet engedhetünk meg magunknak, és a babára is több pénzünk marad majd, ha megérkezik. Bővíteni tudunk még, elég lesz arra hitelt felvenni, vagy kispórolni. De ha mérlegre teszem azt, hogy mi lenne a jobb: saját ház vagy lakás havi plusz rengeteg kiadással (mert ott a rezsi is több lenne), vagy a jelen helyzet néha egy kis "kellemetlenség" elviselésével, akkor egyértelmű, hogy merre billen a mérleg!

Régebben egyetértettem azzal, illetve nagyrészt még most is, hogy nem egészséges ha két generáció együtt lakik. Vannak helyzetek, amikor ez kivitelezhetetlen az egyik fél hozzáállása miatt, ebben az esetben elhiszem, hogy inkább bevállalják a magas törlesztőt egy kis nyugodalomért. Viszont kompromisszumra képesnek kell lenni, és valamit valamiért alapon megalkudni a helyzettel, ha az egyébként nem is olyan borzalmas kilátás.

A mai világban nagyon vigyázni kell a hitelekkel, mert egyre csak belehajszolják az embereket, azután pedig ember legyen a talpán aki vissza is tudja fizetni. Rosszabb esetben veszik minden. Ezt pedig szerintem senki sem akarja.

Ha lehetőséget látunk rá, akkor egyszer majd mi is szeretnénk saját házat (ki nem?), de ha nem megy, akkor a mostaniból hozzuk ki a legjobbat és legpraktikusabbat és elfogadjuk, hogy nekünk ennyi jutott. De nem hajszoljuk magunkat lehetetlen hitelekbe, csak azért mert nem tudunk alkalmazkodni.

2008. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!