Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ez komolyan kötelező?

Most ez komolyan kötelező?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, párommal fél éve együtt lakunk (ő 21 éves). Nemrég jöttünk haza egy 10 napos horvátországi nyaralásból. De persze a szüleim is szeretnének menni, de én mondtam nekik, hogy a párom nélkül nem! Ebből lett egy nagy családi botrány, hogy mi az, hogy én nem vagyok velük képes menni, meg persze kibukott, hogy utálják őt, meg kaptam mindenfélét a fejemre. Mondtam nekik, hogy akkor sem megyek, menjenek el 3-an. Erre persze az jött, hogy olyan nincs, akkor ők se mennek sehová. Úgy volt, hogy most hétvégén lenne ez a kiruccanás, mert utána már nem tudnak menni. Erre öcsém ma azzal jött, hogy 20-tól megyünk egy hétre. Nekem meg erről egy büdös szót nem szólt senki, de még most sem! Ha öcsém nem mondja, nem is tudok róla. Most komolyan, külön élek tőlük, persze vissza akarnak rángatni, de én meg nem szeretnék, (különböző okok miatt amit itt nem szeretnék részletezni), és akkor kötelező velük mennem? Miért nem tudnak elmenni ők külön? Hiába mondtam, hogy én itthon maradok a mamával, mert már 80 éves és így is fél, nehogy valami legyen míg nyaralnak egy hétig, de hát nem, hogy gondolok én ilyet, mit képzelek magamról? Örökké ez lesz, vagy mi? Annyira tanácstalan vagyok, párommal azon a hétvégén még el szerettünk volna menni valahová, de persze mikor ezt mondtam páromnak, azt mondta vagy megoldom, vagy akkor nem megyek vele, de ő elmegy (apukája is jön, aki 20 éve nem volt sehol és nem akarja miatta visszamondani, meg is értem, nem is vártam el). Most mégis mit csináljak? Valaki adjon légyszi tanácsot mert már annyira elegem van mindenből!
2010. aug. 5. 12:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Ha neked ez ennyire teher, nem mégy és kész.

Végül is nem velük laksz már.Ha meg azzal zsarolnak, hogy ők se mennek, megmondod nekik, hogy nem veled baszarintanak ki.(már bocs)

egyszer megkell húzni a határt, különben nem szállnak le rólad.közöld, hogy te köszönöd, de nem mégy, mert....

2010. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Ha szereted a barátodat, akkor őt választod!

A szüleid meg akkor is szeretni fognak a szívük mélyén, hogyha neadjisten szakítanál a pároddal!

Szóval ebben a szituációban a párodat válaszd!

2010. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%

Nézz magatokra! Te nem mész a családoddal nyaralni a párod miatt, ő viszont elmegy nélküled az apukájával.

Látod, ez a nagy különbség, és azt kell mondjam, a párodnak van igaza.

2010. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
70%
ha nem akarod h visszarántsanak miért jársz haza.Nem kötelező ám a szülővel tartani a kapcsolatot,külön élsz gondolom dolgozol van párod,egy telefonszám csere,költözés aból-bébe és magasról szarni rájuk.És menjetek pároddal nyaralni 20 éves vagy nem 17.
2010. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem kötelezhet senki arra hogy elmenj vele nyaralni
2010. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy minden erejükkel azon vannak, hogy szétválasszanak (főleg anyu). Olyanokat mondott, hogy minket kiröhög mindenki, hogy néz ki a párom, de azt nem volt képes mondani, hogy ki. Láttam rajta, hogy azért mondja, hogy majd elgondolkozzak és szakítsak vele. De nem érdekel mások véleménye. Eddig mindenki azt mondta, milyen aranyos, nem nagyszájú, tény, hogy kicsit szótlan, de csak idegenek előtt, de szerintem ott mindenki az. Én se beszélek rögtön mindenkivel, csak ha már megismertem valamennyire.
2010. aug. 5. 12:38
 7/28 anonim ***** válasza:
4%

mind a ketten elmentek egy kicsit a családdal, olyan nagy baj h a családod veled szeretne lenni, úgymond egy idegen nélkül?

az apja fia párost is nyugodtan együtt hagyhatnád egy kicsit.ne legyél feleslegesen hisztérika, valaki még nyaralni se tud elmenni.

2010. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ülj le a szülleidel és közöld hogy ez van te nem mész pont ... ha nem élsz velük, nem ők tartanak el(mert úgye nem őktartanak el?) Akkor meg mit akarnak még töled te már nem a kicsi lányuk vagy álj a talpadra! Ja és mennyél csak nyugodtan a pároddal és érezéttek jól magatokat. :)

üdv,

2010. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Nem lehet h anyukád irigy a kapcsoatodra,sokak akik látszatkapcslatokban élnek irigyek a valódi érzelmi kapcsolatokra.
2010. aug. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Párom dolgozik, én fősulira járok még 1 évig. De párom jól keres, bőven megélünk belőle, máshol ketten nem keresnek ennyit, mint ő egyedül. Szóval még ezt se mondhatják. Amúgy meg minden nap hazajövök, 10 percre lakunk a szüleimtől. Asszem oda is jönne, ha egyszer nem jönnék. :) Tavaly azt is mondta, hogy lelöveti bérgyilkossal, ha oda merek költözni (akkor is tettem fel kérdést, ezt bele is írtam, lehet már látta valaki közületek).
2010. aug. 5. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!