Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne boruljak...

Mit tegyek, hogy ne boruljak ki idegileg?

Figyelt kérdés
6 hetes kisfiammal, és a férjemmel anyósoméknál lakunk, de megkeseríti az életem az a vén szatyor. Direkt mindent úgy csinál, hogy nehogy pihenni tudjunk. De még én nem is számítok, de sokszor a gyereket is direkt felkelti. Szegénykém meg tiszta nyűgös, alig bírni vele. Nembeszélve arról, hogy semmit sem csinál itthon. Pont most mosogattam el 2!!! napi mosatlant, mert őnagysága nagyon fáradt. A gyerek kint mellettem aludt a konyhában a babakocsiban, erre ő elkezdi elrakni a tiszta edényeket, és persze felkeltette. Csak nem tudom hogy amikor oda kellene állni és elmosni, akkor valahogy mindig én mosom el, mert már ég a pofám, ha jön valaki, hogy milyen a ház. Nem bírom a házimunkát, a főzést, takarítást, és még a gyereket is lássam el, főleg most meg is fázott szegénykém, és elég nyűgös, ha fent van, le sem tudom tenni. Magamra nincs időm, nemhogy 4 felnőtt személyre mosni, főzni, takarítani....Adjatok tanácsot mit tegyek, mert a párom sem igazán áll a sarkára, és 4-5 óra alvás után ami már napok óta megy, eléggé kimerültem, és félek, hogy nem fogom tudni ellátni a picit, főleg, hogy szoptatok.
2008. nov. 27. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tudsz elköltözni, akkor verd ki a balhét. Ordítsd le az anyósodat ahogy a torkodon kifér. Erre valószínűleg azt fogja javasolni, hogy költözz el, akkor fogd magad meg a picit és menjetek a te szüleidhez. Másik megoldás, hogy ezt az álláspontot feltárod a férjednek is. Lesz szíves a sarkára állni, és leállítani anyucit, vagy induljon és keressen nektek albérletet.
2008. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Úgy gondolom, hogy csakis a férjed tudná ezt hatékonyan elrendezni, mert nyilván amíg az anyós azt látja, hogy a saját fia nem teszi ezt a viselkedését szóvá, addig gondolhatja, hogy ezzel nincs is semmi baj, és természetesen folytatja tovább. Őszintén sajnállak, hogy a legszebb hónapokat,éveket megkeseríti egy ilyen boszorkány (bocsánat). Szóval először is te legyél határozott a férjeddel, hogy végre legyen férfi és védje a családját, akik most már ti vagytok a babával. Szomorú,hogy a saját anyjával szemben kell ezt megtennie, de hát ha már ez a helyzet alakult, akkor minél hamarabb meg kell oldani, mert idegileg felőröl téged előbb utóbb, ezt elhiszem. Sok kitartást, és lehet hogy nem is rossz ötlet a magadból kiordibálás...
2008. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Én meg örülnék néha egy anyosnak,aki elpakolgatnà az edényeket:))))))))))))

Na jo viccen kivül.

Eltudom képzelni,milyen rossz lehet neked,de azt se feledd hogy ha külön költözöl akkor is neked kellesz mosogatni,fözni,mosni,takaritani,plussz a pici!

Persze akkor gondolom màr szivesebben fogod végezni,mert tudod hogy magadért,meg a te pici csalàdodért teszed.

Nincs megoldàs,csak ha költözöl.

Az hogy kiosztod,lehet rosszabbul sül el,lehet ,még jobban ki fog késziteni¨

Esetleg ha gyakrabban elmennél otthonrol mondjuk a szüleidhez,ha ök nem laknak messze?

Szerintem a férjednek kell rendet rakni,de igazi rend csak akkor lesz,ha elköltöztök külön,akàr egy albérletbe is!

2008. nov. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem egy kicsit hanyagold a hazimunkat. Igen elkenyelmesedett mindenki ugy latszik, hozzaszoktak a johoz, de ne engedj magadbol hulyet csinalni!!!

Foglalkozz magaddal es a babaddal, es ne legyen minden super tiszta, rendbe, ne, ne, ne!!!

Majd eszreveszik hogy ez nincs megcsinalva, es ez sincs megcsinalva. De te ne foglakozz vele. Mondd meg, hogy neked ott a baba, es neked ez mar tul sok!

Mondd meg a ferjednek is, ne feljel. Veszekedes lesz, nem baj. Szerintem csinalj mindig annyit, es azt amit tudsz, amennyit normalisnak tartasz. A tobbire meg ejtsel egy jo nagyot! Menj baratnozni, setalj, hallgass zenet, olvass es gyonyorkodj a babadban!

Az oregasszonyt epitsd le, mert a legtobbszor unalmukban tonkreteszik a fiatalokat, es kibirhatatlanok.

2008. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Ez az utolsó válasz nekem is nagyon tetszik, annál is inkább, mert én is pont így csináltam. Bevált! Mindig a babád legyen a legfontosabb, hidd el, meg lesz a jutalmad. Egy nagymama /egyben anyós is/
2008. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, ahogy olvastam írásodat olyan volt mintha én írtam volna. nálunk ugyanez volt a helyzet. mindenképp a pároddal beszélj. én megmondtam neki, hogy vagy jön ő is velünk, vagy marad, de MI megyünk. ő is jött. pedig csak annyi ideig laktunk ott mig újítottuk a lakást, 2-3 hónapig.
2008. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hát igen! ez a kulonbség a régi korok és a modern demokrácia kozott.valamikor 6 hetes korig az anyukát a rokonság gyermekágyasnak tekintette, fel sem hagyták kellni az ágyból, egyutt lehetet a gyerekével,kiszolgálták, mostak, foztek rá.te meg szegénykém jól megkaptad.nem elég saját magatokra a házimunka még plussz ketto hozzá.de tudod melyik lovat utik a legjobban?amelyik a legjobban húz!és már bocsánat a kifejezésért te pedig ne légy szamár.minél hamarább állj a sarkadra legeloszor a férjeddel aztán az egész családdal szemben és oszd be a tennivalókat. ha nem tudtok kulon menni, ne hagyd elharapózni a dolgokat, mert most még bírod, de ha szoptatsz és túlhajtod magad konnyen elapadhat a tejed is.ha másképp nem bírsz veluk van még egy jó taktika:tetesd magad betegnek, hogy fáj ez- amaz, nem bírsz és nem csinálod.megkéred a kedves anyósodat.mert, ha megmutatod, hogy milyen ugyes vagy, mindent megcsinálsz, akkor mindig úgy várják el és ha neadj isten beteg lennél, nem lenne aki egy tányér levest adna neked.én ugyanezt végig éltem csináltam,azzal a kulonbséggel,hogy nem volt aki tanácsot adjon, vagy segítsen, engem betegen még a kertbe is kihajtottak kukoricát ultetni a kedves anyósom pedig elment a másik menyének kapálni.amikor pedig a gyerekem frissen torott karral fekudt és hajnal felé már elaludtunk volna,onagysága akkor furészeltette a fát, mert késobb nem lehetett.és ezt még sorolhatnám,amikor reggel dorombolt az ajtón szombatonként, hogy kelljunk fel stb.már olyan sovány voltam,hogy állandóan azt beszélte,melyik fiatal asszony mikor halt meg,teljesen kikészített.amikor lázas beteg voltam egy hétig nem bírtam felkellni a férjem egy tányér levest nem tudott adni nekem, de még egy tojást sem megfozni.neharagudj, hogy ilyen sokat írtam a saját sorsomról csak azt akarom, hogy tanulj belole és most mindjárt az elején nyisd ki jól a szád és ne hagyd magad.ha mást nem a férjedet is szoktasd a segítéshez, hagyd néha ott oket, menj a szuleidhez, rokonokhoz, ismerosokhoz,barátokhoz.ne az a annyósod császkáljon, hanem te vigyed a kisbabádat levegozni, sétálni és feledkezzetek el egy kicsit magatokról.szerintem a kiabálás nem sokat segít, mert ha férjed szereti az anyját akkor még visszafelé sulhet el a dolog én próbáltam de akor még a férjem testvérei is ellenem fordultak.inkább az okos taktika, hogy jaj most nem bírom, most az tanácsolta az orvos, hogy a gyereknek levego kell meg ilyesmi.csak okosan!szorítok neked
2008. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Mennetek kellene. A baba nagyon érzékeny a feszültségekre. Ha te nem vagy nyugodt ő se tud jól pihenni, fejlődni... Mikor én haragudtam a lányom sírt... Ettől még idegesebb lettem... Kellett egy kis idő, míg megtanultam az indulataimat csillapítani...

De a te helyzeted nagyon szívás... Nekem a férjemet kellett fenékbe billenteni, hogy méltóztasson engem választani az anyukájával szemben... Mikor ez megtörtént, az anyósom tudta, hogy hányadán vagyunk jobb lett a viszonyunk... Tudta, ha látni akarja a fiát, jóba kell lennie velem is, különben csak karácsonykor találkozhat vele...


Szerintem se te vidd a háztartást. A baba legyen a legfontosabb... Pihenj sokat, kell neki a tej, nehogy elapadjon... Sokat ciciztesd, mert ha feszült is a környezet, az biztos megnyugtatja. Szerintem azért is sír sokat... És szerintem fogadd csak nyugodtan a vendégeket bárhogy is néz ki a porta, nem téged minősít,senki nem várja, egy szülés után, hogy TE tarts rendet... Viccesen megjegyezheted, hogy ha te nem vagy, leáll az élet... Csak ott legyen rend, ahol TE a Baba és a Párod él... Már hogy az a szoba... És költözzetek el!!! Két dudás egy csárdában.... Tudod...


Sok sikert!

2008. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb helyzet már az is, ha nem a férj anyjánál, hanem a feleség anyjánál van a fiatal pár, sokkal könnyebb, mint megfelelni egy fiús anyukának, mondja egy férfi, akinek remek anyósa volt.
2008. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!