Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz hogy a pénz nem boldogít?...

Igaz hogy a pénz nem boldogít? Szüleimnek elég jól megy mindent megkapok, de közben boldogtalan vagyok.

Figyelt kérdés
Barátok sorra hagynak el, szerelem is befuccsolt.:-( Legszívesebben elmenekülnék.. úgy élnék egy olyan kis házba ahol otthonos stb.. Senki sem féltékenykedne.. Ne mindjárt úgy ítéljenek el hogy elkényesztetett. liba vagyok, ami nem igaz.. Teljesen magam alatt vagyok, legszívesebben elmenekülnék. Köszönöm a válaszokat.! 18L
2010. aug. 6. 18:32
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%
Engem boldogít, az ilyentől is meg kell tanulni boldognak lenni és szerintem igenis nagy boldosásforrás, csak a tanulságos mesék szerint nem az.
2010. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%

Egy mondás szerint bajban ismertetik meg az ember. Ez régi mondás, azóta elanyagiasodott a világ.

Manapság, ha egy napig Mátyás király lennél (aki beöltözött szegénynek és így járta az országot, hogy megtudja, ki emberséges), szerezhetnél egy csomó hamis "barátot".


Amúgy egyszer fent, egyszer lent, mint mindenkinek... :)

Javaslom, tekintsd előnynek, hogy ezáltal megtudod, ki az igaz barátod, ki nem! (Aki pénzeszsáknak néz, a külsőségek elvakítják, az nem rád kíváncsi, a saját problémájával, irigységével van elfoglalva, attól nem látja meg mögötte a kincset.) Ahogy többet tájékozódsz, több emberismerettel, idővel majd belejössz.

2010. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

De igenis boldogít! Csak kell hozzá egy felvilágosult gondolkodásmód és intelligencia és nincs semmi gond a pénzzel. Ezek a "pénz nem boldogít" meg "minden gazdag csak szemét lehet" ezek mind-mind a frusztrált emberek sztereotípiái. A sok pénzzel általában akkor van baj, amikor nem tudnak vele bánni vagy elveszi a gazdája eszét (ekkor sem a vagyon a hibás, hanem a dilettáns gazda).

A pénz megléte nem szükségszerűen vonja maga után a dőzsölést és a nagyképűséget. Én voltam már jóval lentebb is, de fentebb is, mint most. Nekem is megvan egy-két allűröm, mint sportkocsi, drága teló stb, de sosem szórtam két kézzel a pénzt. Nekem a pénz a biztonságérzetet jelenti és nem azt, hogy költeni kell, muszáj. Mindig mosolygok, amikor valaki egy képzeletbeli többmilliárdos lottónyereményről úgy beszél, mint nyomasztó felelősségről és, hogy nem tudna mit kezdeni vele. Hülye! A sok pénzt nem kell elkölteni és nem kell, hogy körülötte forogjon a világ. El kell tenni, vagy befektetni és élvezni a biztonságot.

A kérdezőnek: nem a nagy házatokkal van baj, hanem a képmutató sznob szülőkkel. De ezt a hibát ne vetítsd ki a házra. A jól szituált életed nem lehet kerékkötője annak, hogy normális emberi kapcsolataid legyenek.

Ha elkényeztetett libának néznek, akkor nem elszegényedni kell, hanem másképpen viselkedni.

2010. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A pénz hiánya lehetetlenné teszi a boldogtalanságot (legalábbis megnehezíti az elérését), a pénz megléte lehetővé teszi, de nem okozza automatikusan. Így az igaz, hogy a pénz nem boldogít, de az nem igaz, hogy nem kell pénz a boldogsághoz.
2010. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ha gazdag lennék, akkor nem bánnám, ha egy kicsit kihasználnak. Ha valakinek a pénzemmel apró kis örömöt tudok szerezni, akkor miért is ne?
2010. aug. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!