Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha mindig bűntudat...

Mit tegyek, ha mindig bűntudatom van, ha elmegyek otthonról? 21/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves lány vagyok, idén fogok végezni pszichológia szakon. Ezután elszeretném kezdeni az orvosi egyetemet, már elkezdtem tanulni a bioszt meg a kémiát. A barátommal lassan 1 éve leszünk együtt és anyám minden egyes alkalommal megjegyzi, ha későn érek haza, ha nem töltök elég időt otthon és szerinte a tanulásra kellene koncentrálnom meg arra, hogy felvegyenek az egyetemre, nem a fiúzással. Nem érti meg, hogy napközben tanulok minden nap legalább valamennyit. Folyamatosan bűntudatom van emiatt, rossz érzésem van, ha nem vagyok otthon és tanulok, mintha tudat alatt is manipulálna. Amikor elkezdtem az egyetemet is gyakran írt üzenetet, hogy “most már ideje hazajönni...” és társai. Nagyon frusztrál ez az egész és saját magamon sem tudok eligazodni. Szerintetek, hogyan kellene ezt kezelnem? Igaza van?

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. :)


2020. szept. 17. 13:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
41%
Bár nem ez volt a téma, de tessék: "El szeretném kezdeni" - ha az ige és igekötő között egy 3. szó van, ilyenkor külön írjuk a szavakat. A "szeretném elkezdeni" hibás.
2020. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
37%
Az se hibás.
2020. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarlak elkeseríteni, de ez csak rosszabbodni fog. Az orvosi 6 év, mivel rohadt sokat kell tanulni érdemben dolgozni mellette nem fogsz tudni, szóval hacsak nem örökölsz vagy a barátodnak nincs pénze akkor végig anyukádnál lakhatsz. Ha jövőre elkezded az orvosit leszel 28 mire befejezed és akkor kezdheted el igazából az életet. Szép dolog a tanulás, de azért ezeket jó ha belekalkuálod, hogy rohadt sok kompromisszumot igényel mind a te, mind anyukád részéről.
2020. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
50%

Olvasd el a következő hónapban birtalan balázs - sorskönyv nélkül című könyvét. Rengeteget fog segíteni.

Addig is.., nincs igaza. Ne engedj a negatív energiának.

2020. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
75%
Detto ebben a cipőben jártam, folyamatosan gerjesztette bennem anyám a lekiismeretfurdalást, képes volt sms-ekkel bombázni 11 körül, ha elmentem sörözni a szaktársaimmal, és szerinte már aludnom kellett volna, hogy holnap tudjak figyelni az órákon... és én is már 20 éves voltam. Csak akkor javult, amikor elköltöztem ottohnról.
2020. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%

"Csak akkor javult, amikor elköltöztem ottohnról."

Az is egy megoldás, de az is elég lehet, ha megtanul kommunikálni.

2020. szept. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
51%
Nem értem miért vannak leszavazva akik azt gomdolják hogy 21 évesen már nem kellene hogy hazarendeljen anyukád. Igen, szerintem is neked kellene határozottabbak lenni. Amíg nem látja hogy felnőttél fejben is addig nyaggatni fog ilyenekkel.
2020. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!