Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Húszon,harminc évesek éltek...

Húszon,harminc évesek éltek még együtt szülővel,mert nem tudtok házat venni? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én ugyan 30 éves vagyok,de 4 éve van rendes állásom,mert későn kezdtem el a fősulit. Fősuli mellett diákmelót vállaltam,de az akkori keresetem elment az ott lakásra,kajára,utazásra,jegyzetekre stb. 4éve dolgozom pakolok félre,de nehezen gyűlik a pénz. Adok haza rezsibe minimum 20ezret,télen többet. Külön elvagyok szeparálva emeleten,itt magamra főzők,vásárolok kaját,amire szintén azért elmegy pénz. Még biztos kell pár év mire önerőre összegyűjtök. Albérletbe amiatt nem megyek,hogy inkább a saját házam hitelét fizessem és ne havi 100 ezreket csak úgy azért,mert ott vagyok,de nem lesz az enyém. Még is rosszul érzem már magam itt.Hiába vagyok úgymond külön valamennyire a szülőktől még is nehéz velük az együttélés. Ti hogy vagytok ezzel,akik vannak még ilyen helyzetben? Mik a tervek? Hogyan tovább?


2020. szept. 24. 09:54
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
75%
Mindjárt megjelenik itt egy mamahotelező s*ggfej. Én 29 vagyok és most költöztem el otthonról 2 hónapja albérletbe, nagyon szeretem a szüleim és hiányoznak meg minden de annyira jó, hogy azt csinálom amit akarok. Eleinte én is úgy álltam az albérlet dologhoz, hogy nem akarok egy idegennek kipengetni havi 100 ezret de lakáshitelt még nem tudok felvenni és szerettem volna most már nagyobb teret magamnak és függetlenedni. Vannak nagy arcú ismerőseim akiknek már van saját házuk, lakásuk de ők mind szülők által jutottak hozzá. A családban pl. van egy 19 éves lány aki tavaly kezdte az egyetemet és rögtön vettek neki a szülei egy 3 szobás lakást. Na én nem származom ilyen családból sajnos.
2020. szept. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
84%
Mert a fiatalok általában aludni járnak haza, és általában az idősebbeknek vannak rigolyáik. Persze mindig vannak kivételek. Én a saját helyzetemből indultam ki. Nyáron volt, hogy munka után 35 fokban lenyírtam a baromi nagy udvarunkon, kerünkben + ház előtt, ház mögött a füvet szó nélkül (2.5 - 3 óra volt), két nappal később megkaptam, hogy én nem csinálok itthon semmit.
2020. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
16%
Én még csak 22 vagyok, de én már alig tudom kibírni az együtt élést.Ezt úgy, hogy egy két szintes házban lakom csak ketten édesanyámmal.Ha egy lakásban/garzonlakásban kéne laknunk ketten, inkább elköltöztem volna úgy is, hogy nem tudok félretenni.Én például nagyon nehezen viselem, hogy bárkivel egyezkednem kell bármiben.Mi úgy beszéltük meg, hogy rezsi felét fizetem ami a háztartást illeti, és természetesen mindent külön veszünk.Például én edzek, saját étrendem van, nem is eszek az ő kajájából,külön hűtő, külön fürdőszoba, tisztálkodási szerek minden.Annyi előnyöm van, hogy nem kell bérleti díjat fizetnem, csak a rezsi felét.Ez is hatalmas előny, a kérdés, hogy megéri az együttéléssel járó stresszt.Egyenlőre nekem meg, de még max 1-2 évig.De nekem a véleményem még mindíg az, hogy nem az a jó taktika, hogy félrerakok 30 éves koromra a szinte nulla bevételemből, hanem mindent megteszek azért, tanulok, fejlesztem magam, hogy nőjön a fizetésem, és tudjak belőle félretenni.Esetleg vállalkozásban való gondolkodás stb.De arra nem támaszkodok, és szerintem nem is szabad, hogy bekorlátozzuk magunkat, hogy már pedig ennyi a fizetésem, és ennyi is lesz, mert abból nem lesz haladás az életben.
2020. szept. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
54%

25 vagyok és baromi peches munkahely téren...

Ez egy hosszabb sztori

A lényeg hogy mikor lett volna egy biztosnak hitt, jól fizető munkám amit szerettem, kitalálták ezt a nevetséges koronavírus pánikot és odalett a munkám és minden célunk a férjemmel amit szépen elterveztünk. Jövőre akartunk házat venni és költözni de erre most évekig nem kerülhet sor. 3 hónapja vagyok munkanélküli és félő amíg tart ez az egész hiszti a vírus miatt nem is lesz munkám.

Az hogy nem tudunk elköltözni a szülőktől, nem élhetjük a saját kis életünket, nem lehet babánk egy jó ideig, baromira megvisel de már voltam 2x munkanélküli hónapokig, voltam emiatt depressziós és most mégnehezebb tartani magam hogy ne zuhanjak meg teljesen a fenti okok miatt.

De közben iszonyatosan hálás vagyok a szüleimnek és mamámnak hogy támogatnak minket. Úgy volt hogy azt a pénzt amit albérletbe dobnánk ki, azt félrerakjuk és ennyivel kevesebb hitelt kell felvenni. De a nincsből nem tudunk félretenni...

Rosszul viselem... Nagyon rosszul.

Jóban van férjem a szüleimmel, viták mindenhol vannak de igazán szeretjük és támogatjuk egymást, nem szólnak bele a dolgainkba, de azért mégis más mintha saját otthonunk lenne.

Belegondolok hogy ők ebben a korban már, sőt a velem egykorúak már gyereket nevelnek, saját otthonuk és biztos munkahelyük van. Én meg folyamatosan csak kapom a pofonokat az élettől és mikor teszek egy lépést előre, az élet hátra lök kettőt...

Ráadásul ott van bátyám aki egy életképtelen ember volt mindig is, most várják az első babát, van egy házuk és folyton szerencsések mindenben. De egy villanykörtét képtelen egyedül becsavarni. Nem vagyok féltekeny mielőtt hozzám vágja valaki, örülök a boldogságuknak és nem fosztanám meg őket ettől, csak baromi igazságtalan az élet...

2020. szept. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
75%

Én 20 évesen költöztem el a párommal saját lakásba, azóta azt eladtuk és jelenleg albérletben vagyunk, jövőre vesszük meg a sajátot ismét.

Én nem bírtam otthon már, alapból nem volt valami nagy a lakás, voltak testvéreim, nem volt rendesen külön szoba stb, ezért az elköltözést láttam a legjobbnak. Jelenleg 23 éves vagyok és a lakás eladás után sem akartam volna hazamenni, a párom sem igazán, mert mindkettőnknek javult a kapcsolata a szüleivel, amióta nem egy helyen lakunk, szóval inkább bevállaltuk az albérletet erre az egy évre.

2020. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
80%

Én 24 éves koromig bírtam. Konkrétan mindenbe beleszóltak. Mikor eszek, hova megyek... stb

Azt páromhoz költöztem,1 évig albérletben laktunk. Majd hitel+önerőből vettünk egy házat.

2020. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
82%
Húszas éveimben voltam, mikor Anyum elhunyt. Nem volt maradás, mentem amerre láttam. Azóta is albérletben lakom. Ahol jól érzném magam, nem tudnék házat, lakást venni, máshol nem akarok. Nem keresek rosszul, a maradékot inkább elutazom, elbulizom. Mivel az egészségem már oda, így nem bánom, hogy inkább élményeket gyűjtöttem. Persze ha kicsit másképp alakul az élet, én is más irányba mozdulok. De így alakult, kár sopánkodni rajta.
2020. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
86%
Én is így vagyok, csak már idősebb. "Meglesz x millából egy ház". Aztán mire x milla összegyűlne, már 3X lesz ugyanaz. Én meg nem akarom centizni az önerőket meg 20 évekre eladósodni. Maximum 30% hitelt vagyok hajlandó felvenni és maximum 10 évre.
2020. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
78%
Én most nagyszülőkkel élek, aztán anyukámmal szeretnék újra. A szüleim elváltak, párkacsolatokból meg baromira besokkalltam. Elédegélek anyukámmal, aztán egyedül, de remélem az baromi soká lesz, azt se bánnám, ha nem élnék addig. Persze feleznénk minden kiadást, nem a nyakára mennék oda.
2020. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Én szerencsés vagyok. 28 évesen még az anyámmal, és nevelőapámmal élek, de nagyon jól megvagyunk. Nem zavarjuk egymást, jó fejek. Olyan mintha fiatalokkal élnék egy közös házban. Semmibe nem szólnak bele, azt csinálok amit akarok, az jön hozzám aki akar. Kaja van, tiszta ruha van. Persze én is alkalmazkodom, nem viszem túlzásba, tisztelem őket, és figyelembe veszem, hogy mindketten dolgoznak. Közös kompromisszummal szépen tudunk egymással élni. De lassan elköltözöm, mert ideje, hogy a barátnőmmel ketten éljünk egy lakásban.
2020. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!