Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Húszon,harminc évesek éltek...

Húszon,harminc évesek éltek még együtt szülővel,mert nem tudtok házat venni? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én ugyan 30 éves vagyok,de 4 éve van rendes állásom,mert későn kezdtem el a fősulit. Fősuli mellett diákmelót vállaltam,de az akkori keresetem elment az ott lakásra,kajára,utazásra,jegyzetekre stb. 4éve dolgozom pakolok félre,de nehezen gyűlik a pénz. Adok haza rezsibe minimum 20ezret,télen többet. Külön elvagyok szeparálva emeleten,itt magamra főzők,vásárolok kaját,amire szintén azért elmegy pénz. Még biztos kell pár év mire önerőre összegyűjtök. Albérletbe amiatt nem megyek,hogy inkább a saját házam hitelét fizessem és ne havi 100 ezreket csak úgy azért,mert ott vagyok,de nem lesz az enyém. Még is rosszul érzem már magam itt.Hiába vagyok úgymond külön valamennyire a szülőktől még is nehéz velük az együttélés. Ti hogy vagytok ezzel,akik vannak még ilyen helyzetben? Mik a tervek? Hogyan tovább?


2020. szept. 24. 09:54
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Nekem nincs külön emelet, kompromisszumokat igényel de nagyon jó a viszonyunk viszont én már 30 éves koromra ha megéri anyagilag, ha nem...elfogok költözni, vagy korábban ha lesz komoly kapcsolat.


Szerintem te se fogsz otthon maradni ha kilátásban lesz egy barátnő.


24 F

2020. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%
14 Te egy nyomorek vagy. Munkanelkulin lenni Magyarorszagon? Rengeteg munka van
2020. okt. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

23as mit csináltál volna ha az első évben nem fizettek volna semmit? Vagy ha hazajössz nem kapnál lakást?


32es kérlek akkor írj munkalehetőséget ahova felvesznek és hosszútávra.Mert speciel ahol én lakom semmi munka nincs...

2020. okt. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

33

Nem 32-es vagyok de...."mert speciel ahol én lakom semmi munka nincs"

Na ezért nem találsz munkát,sajnos költözni kell, rugalmasnak lenni, ha nincs keret albérletre akkor szoba,ha nincs szobára akkor csak ágy.

Előbb utóbb összejön annyi tartalékod hogy szintet tudj lépni.


Nem baj ha csak egy operátort melót találsz, vagy futár, vagy hasonló...még mindig jobb mint a semmi.

2020. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Akk valoban ingazni kell vagy koltozni. Ez nem lehet egy eletre kifogas; hogy a faludba nince munka.

Igen penz az utazas, penz, hogy berelj valamit, dehat ettol fejlodsz. Ezek mibd mind befektetes, hogy eljuss az onallo elethez

2020. okt. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
32: Nem mindig. VALAMILYEN munka persze van, de nem feltétlenül értek egyet a "mindegy, csak munka legyen" felfogással. Egy szívsebész érthető , ha nem akar árufeltöltőként dolgozni (csak egy sarkított, de érzékeltető példa). Végzettségnek és tapasztalatnak megfelelő munkát találni nehéz, különösen most, hogy vírushelyzet van. (nekem van munkám, nem hazabeszélek)
2020. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Na pont ez a baj a friss diplomasokkal sokszot, mivel nincs "neki valo" munka inkabb varja a sult galambot es eloskodik a szulein.

Ertem h Nem auert diplomazott de kerlek...mentotisztek dolgoznak az apolok helyett mert nen kell ennyi tiszt. Inkabb elvallaljak mint hogy ne dolgozzanak. Nyikvan ok se azert vegeztek el a mentotisztit es szivtak 4 evet h okj s bert kapjanak. Hat ez a kulonbseg az elhivatottsag es a kifogasok kozott

2020. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
37: Nem a "friss diploma" a gond. Sőt. Nagyon sok OKJ-s vagy más végzettségű emberke sem tud elhelyezkedni a szakmájában. Most pl. a vendéglátósok elég szép számmal válnak munkanélkülivé. Értem én, hogy lehet mást csinálni, de ha te elektrotechnikai műszerész érdeklődésű vagy, akkor ne legyen már "há' burkoló az mindig kell, legyen mindenki burkoló" mentalitás, mert ez a másik véglete annak, amit te írsz.
2020. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Nem vegletekre gondoltam en sem, de atmenetileg jobb mint a semmi. Am a burkolo pont egy szakma amit ugy tanulnak ki es sztem jobban keresnek sokaknal. Irhattal vna arufeltoltot, mekist inkabb

Egyatalan oket sem kell lenezni,

2020. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
39: Senkit sem szabad sehol lenézni, nem is erről szólt a példa sem. Hanem arról, hogy teljesen más érdeklődésű embereket nem jó belekényszeríteni valamibe ami nem ők. Egy írót fölösleges matematikusként alkalmazni, mert csak az élete keseredik meg vele. Érted már?
2020. okt. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!