Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jó ok arra, hogy én engedjek?

Van jó ok arra, hogy én engedjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


25 éves fiú vagyok, most szombaton lesz a születésnapom. A barátnőm családja kertvárosban lakik, és mivel nagyon szeretnek engem, a párom szülei rendeznek egy partit nekem. És mondták, az egész családom hivatalos.


Nos, az anyai nagymamámmal van a gond. Egy éve nem beszéltünk, meggondolatlanul mindent kimond (ő azzal védekezik, hogy "ami a szívemen, az a számon"....), egy éve a barátnőmet sértette meg nagyon. Kánikulában voltunk nagymamámnál, barátnőm meg lengén volt öltözve, nagymamám meg azt mondta, úgy néz ki, mint egy k....va.


Barátnőmmel azonnal eljöttünk, és hát érthető módon nem szívleljük a nagymamámat (anyai). Nem kért azóta sem bocsánatot.


Anyám most hétvégére nagymamát is el akarja hozni, de megmondtam, amíg nem kér őszintén bocsánatot a barátnőmtől, addig nem kívánatos személy az életemben.


Anyám meg haragszik rám, hogy így viselkedem. Már különélek tőle, de azért zavar a viselkedése.


2020. szept. 28. 11:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
91%

A nagyid ne menjen vendégségbe! Egyrészt azért, mert nem hívták, másrészt pedig idős, veszélyeztetett korú, elkaphat bármit.

Egyébként megkérdezted a barátnőd szüleit, hogy kire érvényes a meghívás?

2020. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
74%
Oké, hogy anyukád el akarja vinni, de ez a TE születésnapod, neked kell eldönteni, kit szeretnél meghívni!
2020. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
92%
#18 Igen mondom, felvehetett volna egy szkafandert, hátha abba a drága szájára ügyelni nem tudó nagyi nem kötött volna bele. Hagyjuk már de tényleg. Nyáron nagy melegben teljesen normális, hogy az ember lengén öltözik és hadd ne kelljen már mindig valakinek az agybajához igazodni. Nagyi tanuljon meg kulturáltan beszélni, ennyi.
2020. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ahogy látom, ahogy én se, úgy másnak se sikerült épkézláb érvet felhozni amellett, hogy miért engedjek. Így végképp nem kérdés, hogy nem jön.


A lenge azt jelentette, hogy melltartó, bugyi, és egy térdig érő egyrészes nyári ruha, ami brutálisan kiemeli a jó alakot, de csak az alakot mutatja, nem mást. Aki szerint az ilyen problémás, és nagymamámnak igaza volt... Főleg 13-as: nem a nagymamám vagy véletlenül?

2020. szept. 28. 15:11
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező, nem, nem én vagyok nagymamád :)

De akkor is úgy gondolom, hogy minden helyre és helyzetre megvan a megfelelő öltözék.

Nem ugyanúgy öltözünk egy esküvőre, egy keresztelőre, munkába, strandra vagy a nagyszülői házba.

Nem tartom helyesnek amit a nagymama mondott, de azt sem, hogy a barátnőd -bár brutál jól nézett ki- de nem egy idős asszony otthonához méltóan öltözött fel.

A brutál jó alak mutogatásának is megvan a helye és az nem a nagymama háza.

2020. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
68%

22.-nek: Nem a kérdező az, aki megrendezi a szülinapot!

Miatta rendezik, de ő is vendég. Jobb esetben kikérik a véleményét a vendéglistát illetőleg.

Viszont a kérdező anyja csak meghívott, nincs joga a nagyit rátukmálni arra a családra, akinek egy tagját ennyire megsértette az öregasszony.

2020. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
93%
Azért ne hasonlítsuk már össze azt, hogyan öltözik fel egy esküvőre vagy keresztelőre az ember, azzal hogy hogyan öltözik fel a barátja besavanyodott nagyanyjához! Jó hogy már nem kell minden rokonhoz/baráthoz/ismerőshöz külön dress code és nem kell végigkérdezni mindenkit, hogy kinek mi bántja/nem bántja a szemét és kinek mi illő és nem illő a házában viselni. Ne essünk már át a ló túloldalára! Egy térdig érő nyári ruha volt rajta, még csak nem is egy miniruha, ami többet mutatna. Hát b*asszus mit kellett volna felvennie, hosszú nadrág, hosszú ujjú meg egy kabát, hogy nagyinak megfeleljen? Az én párom mamája is kissé háklis, de lazán átmegyek hozzá rövidnadrág, rövidujjúban és soha egy mukkot nem szólt. 2020 van, tessék haladni a korral, neki nem kell nyilván így öltöznie, de ez egy teljesen átlagos nyári viselet, jobb ha hozzászokik és nem k*urvázkodik. Ész megáll.
2020. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
92%

Büszke lennék, ha az én unokám meghódítana egy okos, csinos, ráadásul jó alakú, jó kinézetű lányt.

Örülnék neki, soha nem becsmérelném a választottját.

2020. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
92%
Kedves 29. Az a sajnálatos, hogy valaki komolyan képes elvárni a másiktól, hogy azért mert NEKI nem tetszik valamilyen ruhadarab, a másik soha ne vegye fel az ő jelenlétében, "csak mert". Esküvőre, temetésre, ünnepségre vannak írott és íratlan szabályok, amiket mindenki ismer és tisztában van velük, ellenben mond már meg milyen dress code írja elő, hogy nagymamához csak szkafanderben lehet menni?! Ennyi erővel mondom minden rokont, barátot végiglehetne kérdezni, hogy az ő otthonába milyen ruhát "engedélyez", hogy cserébe ne legyen lek*urvázva. 🤦🏻 Esküszöm agyrém.
2020. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
90%

Én a helyedben semmiképp sem engedném, hogy jöjjön a nagymama. Ha bocsánatot is kérne, azt sem szívből tenné. Meg az is, hogy a család alatt értendő fogalomba a szülők illetve a testvérek tartoznak bele. A nagyi meg előre láthatóan tenne több kellemetlen megjegyzést, ami nem hiányozna.


Anyukádat próbálnám jobb belátásra bírni, hogy legalább ő belássa, a mama mennyire megbántotta barátnődet. Okés, vegyük azt, hogy mamád nem tudja magában tartani a mondandóját, de ez a krva kifejezés nagyon erős volt,még akkor is, ha ő ott akkor épp úgy ítélte meg, hogy barátnőd lengén öltözött fel, de akkor sem engedhette volna meg magának ezt a megjegyzést. Nem takarózhat állandóan minden helyzetben azzal, hogy ő szabadszájú és kimondja ami a szívén van, mert nem fogja kedvelni a család és semmilyen rendezvényen nem látják szívesen.

2020. szept. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!