Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám felesége leöntötte az új...

Apám felesége leöntötte az új macbookomra a vizet. Nem tartja hibásnak magát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vettem egy új macbookot, éveken át erre gyüjtögettem a pénzem és mikor ma átmentem hozzájuk hogy mutassak nekik rajta képeket azt mondja véletlenül leöntötte. Bele ment a billenytűzetébe a víz.

Apám is ott volt és egyikőjük sem érti miért vagyok ennyire kiakadva...

Most mit tegyek? 😡



2020. okt. 8. 13:37
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
79%

29-es: zeneszerkesztés, filmvágás, zeneszerzés azok, amikre nincs megfelelö program más rendszereken.

Amik vannak, azok esetleg hobbiszinten jók, professzionális munkához viszont nem.

2020. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
92%
Azt még mindig nem tudjuk, lett-e baja a gépnek.
2020. okt. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

Sziasztok, sajnálom, hogy csak most reagálok a felmerülő kérdésekre.

Szóval én átmentem apukámékhoz vittem magammal a laptopot, ők nem tudták, hogy vettem, mivel ez pár hete történt és mint már említettem én vettem magamank.

A konyha asztalnál voltunk, én ültem ők mögöttem álltak úgy mutogattam a képeket. Ki kellett mennem a mosdóba és mire vissza mentem a felesége azzal fogadott, hogy sajnos ez a baleset történt, hogy leöntötte a gépet (fel volt nyitva a laptop tehát szépen be tudott folyni a billentyűzethez a víz). Apám akkor jött a nappaliból amikor én mentem vissza a mosdóból a konyhába. Ezt közölte, nyilván mérges lettem és mondtam nekik, hogy nem rég vettem, nagyon szerettem volna már, mindenemre nagyon vigyázok, stb. A felesége sűrűn bocsánatot kért. És mikor mondtam hogy szerintem ez úgy lenne korrekt hogy őket terhelné a történtek helyre hozása akkor még ők voltak felháborodva, hogy miért fújom fel ezt a történetet ennyire és az én laptopom ez engem terhel ha már tudtam ennyi pénzt költeni egy laptopra akkor ezt is ki fogom tudni fizetni..

Nem tudom mennyire volt szándékos apám biztosan nincs benne a dologban, viszont az biztos hogy mindenben a felesége mellett szokott kiállni nem mellettem, ezen szinte meg sem lepődtem.

2020. okt. 9. 01:08
 44/49 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem csak az a korrekt, ha a szervízbeli ellenőrzést ő(k) fizeti(k), hanem az összes, az ázással összefüggő későbbit is. A gép áráról meg annyit,hogy ha a Wartburgommal meghúzom egy rosszul sikerült parkolással Elon Musk Bentleyjét, akkor is nekem kell fizetni, ő legfeljebb gáláns lesz, de eszembe nem jutna ez egy olyan rokonnal kapcsolatban, akiről tudom, hogy 3 évig spórolt a BMW-jére.

"akkor még ők voltak felháborodva, hogy miért fújom fel ezt a történetet ennyire és az én laptopom ez engem terhel ha már tudtam ennyi pénzt költeni egy laptopra akkor ezt is ki fogom tudni fizetni.." Meg a lónak a f@sza! Ez színtiszta felelősség-áthárítás az áldozatra.

Fuss még egy kört a kártérítésért (A szervízben ellenőriztetni kell. Amúgy történt funkcióvesztés?)! Ha az nem hat, akkor mutasd meg ezt a kérdést és a népbíróság ítéletét. Ha akkor sem fizetnek ÉS kérnek bocsánatot, akkor tudhatod, hogy le vagy sz@rva, és akkor a kapcsolatotokat új alapokra érdemes helyezni.

2020. okt. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%
hát ezek után mondja még valaki, hogy ez "véletlen" volt!!!! haha..
2020. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg durva.

Így már tényleg inkább el tudom képzelni, hogy a nő direkt csinálta.

Komolyan, mint egy kétéves kisgyerek. Vagy mint Mr Bean. Öt percig van felügyelet nélkül a laptoppal egy helyiségben, és leönti vízzel.

Az meg, hogy "ha már tudtam ennyi pénzt költeni egy laptopra akkor ezt is ki fogom tudni fizetni" mindennek a teteje.

Én nem tudom, mennyi egy ilyen laptop, ill. mennyibe kerülhet a javítása vagy akár csak az átvizsgálása. Mindenesetre a számlákat tedd el róla. Aztán, ha tényleg sokat kell ráköltened, és van ügyvéd ismerősöd, akitől ingyen tudsz tanácsot kérni, kérdezd meg, van-e esély peres úton behajtani ezt a pénzt (szerintem a kritikus pont az, hogy hogyan bizonyítod, hogy ő öntötte le, ha nem láttad, ő meg később mindent tagadni fog). A kapcsolat nyilván ettől megromlana, de most már gondolom te se sajnálnád ezt.

2020. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

“ az én laptopom ez engem terhel ha már tudtam ennyi pénzt költeni egy laptopra akkor ezt is ki fogom tudni fizetni..”

Ez alapjan teljesen oke, ha felgyujtod a lakasukat, hisz nyilvan, ha meg tudtak venni, akkor annak a koltsegeit is ki tudjak fizetni.

Nem picit gerinctelen, nem picit logikatlan allaspont, meg szomorubb, hogy egyenesen az apadtol. :/

2020. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Karcold vegig a no kocsijat es tobbet ne menj hozzajuk. :D
2020. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Addig csapkodnám amíg ki nem adja a bankókat!
2020. okt. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!