Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éltetek már,vagy életek...

Éltetek már,vagy életek mentális beteg emberrel? Hogy bírjátok?Örökölhetem?

Figyelt kérdés

Hello,


Pszichés betegeket kezdtem el ápolni,köztük családtag is van sajnos,akit még otthon ápolok. Úgy érzem,hogy nem nekem való,lelkileg megterhelő. Ti otthon gondozzátok,ha van ilyen a családban vagy beadjátok őket gondozásba?

kb 2 éve csinálom..de gondolkodom,hogy felmondok és nincs erőm már gondozni a családtagomat sem lelkileg.Egyedül vagyok és úgy érzem,félek,hogy én is megbolondulok. Szeretnék párkapcsolatot,majd gyerekeket,de így nehéz...Tesóim nem segítenek az elhelyezésben,sőt megvetnek érte,hogy nem akarom tovább csinálni,mert szerintük nem beteg senki,csak azt képzelem..de pszichiátriai vélemény van róla évek óta...Nem kitaláltam. Egyébként vannak tiszta gondolatai az illetőnek,de rengetegszer nem itt jár elmében. Vizeletét,székletét már nem tudja tartani. Esik,kel. Megismerni megismer, de az időket össze keveri, hallucinál sokszor földönkívüliekről, Istenről ,halottakról. Gyógyszereit nem szedi rendesen,hiába adom be neki..meghánytatja magát,mert nem beteg,nem kell gyógyszer...Egyedüli keresetből nehéz helyzetben vagyok. A többi rokon,családtag meg leszarja,mert nem vesznek tudomást a bajról. Sőt én vagyok a legszemetebb,mert bántalmazom,éheztetem,lopom stb az illetőt. Ezeket is beképzelte az illető beteg. A többiek meg elhiszik ez a legszarabb...aztán hol vannak ők meg ??? sehol..mindent egyedül csinálok..Most mennyire leszek szemét ,ha lelépek innen és rájuk hagyom? Tanulják meg mi ez...

Másik,hogy mi van,ha rajtam is kijön a betegség? Már úgy érzem felrobbanok annyira sok.


32/N


2020. okt. 13. 11:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
milyen fokú a rokonság? van náladnál közelebbi hozzátartozója?
2020. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Éltem 14 évig, a saját apámmal, aki Alzheimeres lett idősen.

Nem volt könnyű, de idegent pénzért, még havi 3 millióért sem vállaltam volna el. Ezt vagy szeretetből csinálja valaki, vagy sehogy.

Én biztos, hogy örökölni fogom, mert már most érzem, hogy hülyülök.

Nincs rá gyógyszer.

2020. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha van róla orvosi papír, akkor gyámság alá kell vetetni az illetőt. Ezt általában a gyerek könnyen el tudja intézni. Onnantól pedig érdemes egy otthont keresni neki, ahol szakszerűen ellátják. Hónapokig tartó procedúra lesz, mert a legtöbb helyen demens betegeket sem fogadnak, nemhogy pszichés betegeket.


Én csináltam egy darabig (nagymamám) sem fizikailag, sem lelkileg nem lehet bírni hosszútávon. Mindenképp szakszerű segítség kell. Ha pedig a nyugdíja nem fedezi az otthonba való bejutást, akkor a maradékot ki kell pótolni a gyerekeknek.

2020. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

tavaly csináltam végig édesanyámmal, borzalmas volt. az otthonokban 50-130-as várólisták, és sajnos "kihalásos" alapon lehet bekerülni.

úgy érzem, az állam elengedte ezt a problémát, a hozzátartozók oldják meg, ahogy tudják, akár úgy is, hogy közben ott kell hagyniuk 5-6-8 évvel nyugdíj előtt a munkahelyüket, és el kell menniük nevetséges pénzért ápolási segélyre. ahonnan aztán már nincs visszaút a munka világába..

2020. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
65%
Miért ne hagyhatná ott? Ha semmilyen papír nem kötelezi őt az ápolásra, akkor ez van... Ha elmegy dolgozni a kérdező, akkor se marad senki a rokonnal. A testvéreid nagyon is jól tudják, hogy mi a helyzet, csak éppen belesz..nak az egészbe és hagynak belerokkanni a helyzetbe. Gusztustalan egy banda, de te meg egyedül kevés vagy egy ilyen szinten beteg ember ápolásához.
2020. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha lelépsz, ott fog meghalni a saját sz@rban, ha elesik, és az egész család rád fog rontani, hogy te ápoltad, mért engedted meghalni. Mindent a te nyakadba varrnak, ha otthagyod egyedül a magatehetetlent. Egyenként hívd fel a tesóid, és kérdezd meg tőlük, mit választanak: átveszik az ápolását, vagy otthonba külditek? Vagy egyik, vagy másik, mert te nem csinálod tovább.
2020. okt. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!