Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki fiatalon nem tervez...

Aki fiatalon nem tervez lakást, házat venni, az nem fél a nyugdíjaskortól?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy már nem is törekednek sokan a saját ingatlanra, még kisbabával sem. Na de mi lesz ha megöregednek? Én sem szívesen adnék ki lakást nyugdíjasnak, és idősotthonra a beteg ember jogosult, az egészséges ember nem.


A kérdés nem provokatív, kérlek ne értsétek félre, engem komolyan érdekel, hogy mik ebben az esetben a hosszú távú tervek.



És tegyük fel, hogy örökölt ingatlan nincs.


2020. okt. 14. 09:51
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
68%
Alapból a nyugdíjaskort nem tervezem :D Nem is az, hogy nem fog járni nekem, hanem nem kell. Ha nem tudok annyit megtenni, hogy ellássam magamat, megteremtsem a saját egzisztenciámat, akkor nem akarok élni tovább. Tehát ÉLNI akarom az életemet. Ha erre fizikailag képtelen vagyok, akkor nem akarok itt lenni már a földön, mint egy szobanövény, vegetálni a sarokban, várni, hogy most a postás csenget a nyugdíjjal vagy a kaszás a halállal... Tehát nekem nem kell nyugdíj!!
2020. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
77%

40

Mint írtam feljebb, lakás kiadással foglalkozom. Nagyon kusza dzsungel jog van még ezen a területen. Se a bérlő se a kiadó nincs igazából védve. Van valami jog persze se ha Bárki is bíróságon akarja a jogait érvényesíteni az több éves eljárásra számíthat. Szerencsére az esetek Túlnyomó részében nem is kell.


Ami a kauciót illeti. Tapasztalatom szerint ha jogos, akkor az esetek 95%-ban a kauciót a bérlő visszaadja. A maradék 5 % valóban ennek a szegmensben a hiénái. Hidd el, a többség nem ilyen. Sokszor olyan esetben is ha kisebb károk keletkeznek nem áll be a kiadó a jogi vacakolásba. A másik oldalon viszont a valódi károkozásért vonnak le. Nyilván sokan jönnek azzal, hogy ártatlanok. Pedig láttam durva eseteket ami után körbe kürtölte a fórumokat az illető, hogy a piszok uzsorás nem adta vissza a kauciót. Csak azért vigyázni kell ezzel, mert volt már Példa arra, hogy a lakás kiadó az üzleti hitelének védelme érdekében igazságügyi szakértővel felmérette az okozott kárt majd ennek segítségével a bíróságon perelte ki a kaució felett részt. Plusz a bírósági költségek es a szakértői költség.


Beköltözéskor nagyon komolyan kell a leltárt átvenni es bármi amiről kétség van arról at átvételi jegyzőkönyvben hitelesített módon bejegyzést tenni. Ezt meg kell őrizni.

A tapasztalatunk az, hogy ezt nem veszik komolyan egyik oldalon se.


Ami a károkozást jelenti. Normál használat amortizáció nem tartozik károkozásnak. Ennek van egy mértéke. Pl ha a falak ki voltak festve de egy év után olyan mértékében van leamortizálva, hogy azt ujra kell festeni, akkor az károkozás. Ezért fontos azt is bele írni, hogy mikor volt az utolsó festés. Ugyanis 10 éves festést mar leamortizálódott festésnek kell tartani, amiért nem lehet levonni semmit a kaucióból ha sérül. Friss festés esetén bármely falon esett sérelem is károkozás ha egy év múlva kimegy a bérlő. Ezért akkor ragaszkodjon a bérlő a festéshez, ha valóban hosszú távra akarja kivenni. Vagy ne vegyen ki frissen festett lakást az aki csak egy szemesztert akar az egyetemen tanulni. Egyetlen falba vert szögért már ilyen esetben már ezreket lehet levonni a kaucióból. Ez csak egy példa.

2020. okt. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
20%
Mi már valószínűleg nem leszünk nyugdíjasok :') Max 75 felett, de akkor már bőven jó egy idősotthon is.
2020. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
75%
43-as, feltéve, hogy lesz annyi pénzed , amennyi a beugró. Jelenleg is sok otthonban 2-5 millió Ft-ot kell egy összegben befizetni, majd havi 160 ezret.
2020. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

Ezek hosszú távra lettek volna kivéve.


A legtöbb esetben jött egy rokon, akinek kellett a lakás.


Nagyon örülök, hogy neked ilyenek a tapasztalataid, és kívánom, hogy ez így legyen a későbbiekben, mert jelenleg, ami az ingatlanpiaccal történt, az sok ember életében ellehetetleníti az ingatlanvásárlást.

2020. okt. 15. 14:45
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
Magyaroszágon meg a hosszútávú lakáskiadás is rövidtávú. Még nem alakult ki az a befektető csoport, amely a bérlakások hosszútávú kiadásában érdekelt. Azaz a bérlakás rendszer. Államilag is és kulturálisan is a saját tulajdont preferálja az ország. Amíg nem kehet hosszútávra tervezni Ingatlan bérletet lakhatás céljából, addig a kérdésnek sincs sok értelme. Nyugdíjban röghözkötött az ember. Addigra fixen egy helyen akar maradni. Igy kvázi mindenki egy idő után mar saját ingatlanban fog gondolkodni. Meg azok a fiatalok is, akik most meg vannak győződve, hogy ők nem. Egyszerűen nincs reális alternatíva jelenleg. A jelen bérleti piacon nem kehet igazab hosszútávú lakásbérlésben gondolkodni. Önkormányzati vagy Szociális lakás az más dolog.
2020. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim válasza:
100%
19 vagyok eszemben sincs lakásra gyűjteni addig amíg az álmom meg nem valósítom, elég közel állok hozzá max 1-2 év na utána majd rakok félre a távoli jövőre való tekintettel.
2020. okt. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
78%

"Nyugdíjban röghözkötött az ember. Addigra fixen egy helyen akar maradni. "


Ez egy fiatal ember elképzelése a nyugdíjasokról, és nem feltétlen igaz.

Én nyugdíjasként sem akarok egy helyen maradni, hanem ki akarom használni, hogy szabadok tudok költözni, nem kell tekikntettel lenni arra, hol van munkahelyem, hanem oda mehetek, ahová szeretnél, meg tudom nézni azokat a helyeket, amiket mindig is szerettem volna - amít az anyagi lehetöségeim engedik. De éppen ezért spóroltam össze pénzt és nem kötöttem le magam egy ingatlannal valahol.

2020. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Én is több nyugdíjas párt ismerek, akik azért költöztek, hogy közelebb legyenek a gyerekeikhez, unokáikhoz. Pl. a lányuk Nyíregyházáról Kőszegre ment férjhez, és amikor szült, akkor a ők is költöztek ugyanoda, így látják őket gyakran, nemcsak a szünidőben, vakációban.
2020. okt. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!