Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van egy fiatal...

Mennyi esélye van egy fiatal házaspárnak manapság, hogy még nyugdíjaskoruk előtt saját lakásuk legyen?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az összes létező állami támogatást elvették. A gyerekek után járó támogatásokat megnyírbálták. Az átlagkeresetek töredékükre estek, az elmúlt egy évben tömegesek voltak az elbocsátások, akinek még van állása, az sem kap még infláció-követő emelést sem. A cafeteriát megadóztatták, a hitelek törlesztőrészletei az egekbe szöktek, és nem látni még a válság végét... Állandóan csak azt hangoztatják, hogy "már csak egy kicsit kell összehúzni magunkat, tényleg csak egy kicsit, már csak pár évig fogjuk a tizedét keresni a nyugati béreknek azonos árszínvonal mellett"...


Fiatal, huszonéveikben járó házaspár vagyunk, diplomával, mindketten minimálbér alatt keresünk (és még tegyük össze a két kicsi kezünket, hogy egyáltalán van munkánk, és bejelentett, ha csak négy órára is).


Szülőknél lakunk, az elköltözés minden reménye nélkül. Próbálkoztunk már külföldön is, de a válságra hivatkozva mindenhonnan elhajtottak minket (azzal takarózva, hogy még az illető ország állampolgárait is leépítik, nemhogy még külföldieknek adjanak munkát). A spórolt pénzünket elvitte a négyhavi külföldön való bohóckodás.


Itthon diákhitelt kell törleszteni, a kamatai annak is az egekben szárnyalnak (pedig forintalapú, ugyebár).


Saját lakásra, autóra, gyerekre gondolni sem merünk. Hitelre szintén gondolni sem merünk, egyrészt a bankok ilyen fizetés mellett szóba sem állnak velünk, másrészt kb. két hóanpig tudnánk fizetni a törlesztőt. Éppen elég a diákhitelt törleszteni...


Az egyetlen lehetőség a saját lakásra, hogy megörököljük a szülőkét (de mégis, ugyan ki akarja a saját szülőjét holtan látni?), majd húsz-harminc év múlva, mikorra mi is negyvenes-ötvenes éveinkben fogunk járni. Vállaljunk gyereket a semmire, a szülők lakásába, ahol még a nagyszülők is ott laknak?


Egyszóval arra várom a válaszokat, hogy a mai embertelen világban mégis hogy boldogulhat két fiatal ember, ha a szülei nem tehetősek, és nem tudnak a fenekük alá lakást, autót, iletve a kapcsolatok révén jó állást adni?


2010. jan. 26. 18:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%
Esélyed nulla. Nálunk a barátomnak van lakása.
2010. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
84%
Majdnem ebben a cipőben járok, mint ti. Annyi kivétellel, hogy nálunk csak én dolgozok, de napi 8 órában. Mindkettőnknek diákhitel, anyóséknál lakunk 12 négyzetméteren. Diplomásak vagyunk mind a ketten.
2010. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
84%
Ja és saját házra az esélyünk az elkövetkező 10 évben nulla.
2010. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi két évig gyűjtögettünk a takarékba,így összegyűlt félmillió,ezzel vettünk fel hitelt egy éve.Most van egy saját családi házunk,ami annyira mégsem saját,tulajdonképpen a banké.Én munkanélküli vagyok,csak párom dolgozik.Most például elég szerényen élünk,össze kellett húzni a nadrágszíjat.Mégis úgy érzem,kell lennie kiútnak.csak sajnos még én sem látom az alagút végét...
2010. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm lánya is feltette ezt a kérdést az apjának. Az apa így válaszolt: ahhoz, hogy lakásod legyen kislányom, nekem meg kell halnom. Két hete halt meg és 38 éves lányának így lett lakása. Ez a szomorú valóság Magyarországon.
2010. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
19:20-as, ez annyira szomorú. :( De sajnos így van.
2010. jan. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

mennyi a fizetésetek?

csak a hitel miatt kérdezem.

2010. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Amiatt tettem fel a kérdést, mert most értesültem róla, hogy egy egyetemi szaktárs ismerősünknek az édesapja menő vállalkozóként megtehette, hogy a fiának lakást, kocsit tegyen a feneke alá. A fiú 27 évesen él, mint hal a vízben. Ha valami kell, apu ad, beveti a kapcsolatait, így a srác most havonta több százezer forintot keres.


Nem sajnálom én tőle, mert nem vág fel azzal, amije van, megbecsüli a pénzt és nem szórja, de valahol igazságtalannak érzem. Aki nem vállalkozó- vagy értelmiségicsaládba születik, az dögöljön meg?


Én a saját erőmből, szülői támogatás nélkül jártam ki az egyetemet, csináltam másoddiplomát, azt reméltem, hogy akkor lesz jó állásom. Aztán beütött a válság, és kiderül, hogy teljesen felesleges volt az egész, mert kevesebbet keresek, mint egy szakmunkás.

2010. jan. 26. 19:30
 9/36 A kérdező kommentje:

"mennyi a fizetésetek?"


Összesen havi hatvanezerből gazdálkodunk. Nincs az a bank, aki szóba állna velünk. Igaz, ez a mostani helyzetben inkább megnyugtató, mert legalább nem tudjuk hitelre alapozni az életünket, illetve elég csak a diákhitelt visszafizetni.

2010. jan. 26. 19:32
 10/36 anonim ***** válasza:
78%

"Egyszóval arra várom a válaszokat, hogy a mai embertelen világban mégis hogy boldogulhat két fiatal ember, ha a szülei nem tehetősek ..." tudom rossz tanács de a mai világban csak embertelen módon. Lefele taposol felfele nyalsz, és mindenkit félreállítol akit csak tudsz. Csak is becstelen módon lehet manapság annyi pénzhez jutni hogy tovább tudj gondolni a havi rezsin meg kaján.

Kövezzetek meg de én így látom

2010. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!