Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál apa? És én valaha meg...

Utál apa? És én valaha meg tudom szeretni a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Nem biztos,h jó témakörbe írtam.Bocsi.

A karácsony ugye a család ünnepe..Nekem elválltak a szüleim,és utálom a karácsonyt..Nekem miért nincs itt apa?Mindenki(bnőim)azt mesélik,h kitől mit kapnak..és mindig..apától ezt,azt..én miért nem kapok aputól semmit?Jóó..Szokott adni egy kis pénzt..De nekem nem a pénz kell hnem az,h szeressen..a szeretet..új családja van..nagyon nemérdeklem..1évben karácsonyon kívűl..egyszer látom(vagy annyiszor sem)és akkor is csak ha összefutunk valahol véletlenül..vagy ebben az évben egyszer felcsengettem,h beszéljek vele..le is jött a lépcsőház elé..kiicsit szarul esett,h felsem hívott..mind1..és 5percet beszéltünk,nagyon sietős (film letöltős)dolga volt..Karácsonykor a tali 5perc,odaadja a pénzt,puszipuszi és siet..Leszólja a hajam..Ő,azalatt az évi 10-15perc alatt megpróbálja elmagyarázni h hordjam..Miért csinálja ezt?

Bocsi h kicsit egybe írtam a 2kérdésemre a magyarázatot:/

14L

Annyit még a karácsonykor,h nekem a készülődés helyett görcs van a gyomromban..Eljönnek nagyszüleim,kereszt szüleim stb..És mind boldogok..Én megjátszom magam,h húú de jóó karácsony van meg stb,de nem érzem jól magam..Annak ellenére,h apa nincs velünk,miért nem tudok boldog lenni karácsonykor?Miért érzem,h nekem nem is ünnep,sokkalinkább "teher/péntek13" a karácsony?Anyuval nem akarok erről beszélni..Nem aakarom megbántani..Előre is köszi a válaszokat!:)


2008. nov. 28. 23:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Apa családjával eggyáltalán nem jövök ki.
2008. nov. 30. 20:59
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Eljönnek nagyszüleim,kereszt szüleim stb.

Látod, ők mind szeretnek, őket érdekled!

Szeres őket,akik engedik. Lehet hogy apáddal majd felnőtt

korodban egymásra találtok, ne erőltesd!

És ha szomorú vagy karácsonykor mutasd ki és meg fognak vigasztalni az igazi családod akik veled vannak:nagyszüleim,kereszt szüleim stb.

És szólj anyudnak, hogy ne hívja oda a verekedős pótpapát, talál jobbat.

Keresd meg a nevelési tanácsadót, vagy egy ifjusági ieodát a városban, egy gyerekpszichológus sok hasonló történettel találkozik, és nem csak lelkizni tud, hanem jó gyakorlati ötleteket az életből.

Pláne, ha nevelőapa gond lenne akkor mindenképp. És anyukádnak meséld el nyugodtan, ő talán tudja is a választ. Nem fog haragudni, mond meg hogy értékeled, amit érted tesz, csak szeretnél beszélni vmiről, ami elszomorít.Ha megjátsszuk az örömöt,az nagyon nem jó. Ki kell mutatni a szomorúságot. Ott ahol szeretnek.

És fel a fejjel!

2009. jan. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
melyik karácsonykor?még az idén?mert már január 11. van és az idei karácsonyig boven lesz ideje, ha még egyáltalán olvassa a kérdéseire a választ és szerintem nem is nagyon akarja rendezni kapcsolatát az apjával csak síránkozik és nyafog , mint egy durcás gyerek, holott sokan vannak ilyen helyzetben
2009. jan. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Azt kell mondani, a pszichológusnak, hogy szeretnél először is kérni egy időpontot, és ha kapsz odaméssz és majd ő kérdez. És ha megkérdi, mi bajod, azt mondod, hogy sokszor vagy szomorú és nem tudsz örülni, mikor mások örülnek.

-erre megkérdi, hogy pl.?

_erre elmondod a karácsonyi sztorit

Aztán majd kérdez, más is van így nem te leszel az első nála, és majd úgy irányítja a beszélgetést, hogy tudjon neked segíteni. Ez a munkája, egész nap ezt csinálja, menni fog neki.

Ha orvoshoz mégy akkor se kell otthon előre neked megállapítanod a diagnózist. Csak mondod hogy itt fáj-ott fáj, lehet a lényegtelennel kezded, aztán csak

kibogozza, mit rendeljen. Jó lenne valaki felnőtt, akivel beszélhetsz, és nem kéne félned, hogy megbántod mint anyukát. De rokon is jó vagy barát. Vagy szomszéd.

2009. jan. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"nem is nagyon akarja rendezni kapcsolatát az apjával csak síránkozik és nyafog , mint egy durcás gyerek, holott sokan vannak ilyen helyzetben"


gondolom te pont nem,mert akkor nem lennél ennyire tapintatlan:)

2008!!! karácsonyakor írt egy sms-t:A pénzed feladom holnap postán!Ez a szülinapi-névnapi-kaácsonyi ajándékod apa

felhívtam-nem vette fel.

írtam sms-t nem válaszolt.

elmentem hozzá,mondtam neki ne adja fel a pénzt menjünk el együtt vásárolni.azt mondta nagyon fáradt.mondom neki légyszives.beültünk az autóba először is elmentünk tankolni,másodszor,a kisebbik gyereknek pelenkát venni,utána mondta sietnie kell haza,és hazahozott, a pénzt a kezembe nyomta,mondta,hogy még aznap este felhív(azt hiszem2.-án volt ez)azóta se kép se hang :)

2009. jan. 15. 01:38
 16/21 anonim ***** válasza:
bocsás meg a durcás gyerekért csak azért írtam, hogy kiugrassalak téged a bokorból, hogy írjál valamit,változott-e a helyzet?és miért nem akarsz anyukáddal errol beszélni?szerintem vele kellene mindezt megbeszélni vagy esetleg behívni hozzátok apukádat is leultetni és egyutt elbeszélgetni.
2009. jan. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Semmi baj.Lehet,hogy tényleg kicsit elnyafogtam,csak elég rosszul esik.Amúgy anyát nem gondolom,hogy érdekli...Neki más elfoglaltsága van.Nem baj,túl fogom élni azért.Köszönöm a válaszokat.
2009. jan. 16. 00:26
 18/21 anonim ***** válasza:
te ilyen sokáig fel szoktál lenni, mármint 1:38-ig ?hány éves vagy?fiú vagy lány_és anyukádnak mi az az elfoglaltsága ami miatt nem érdekli a te lelki világod?
2009. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

14.lány és magántanuló.egész nap itthon vagyok egyedül,szóval ráérek...

nem az,hogy nem érdekli,csak mi nem beszélünk ilyenekről.

2009. jan. 17. 17:17
 20/21 anonim ***** válasza:
azt nem értem miért vagy magántanuló? nem lenne jobb a tobbi gyerekkel társas kozosségben ha lenne egy igazi jó barátnod akivel mindent megbeszélhetnél?ebben a korban nekem is volt és nagyon sokat jelentett és segített.én is mindig túl érzékeny voltam és nálunk is otthon problémás volt a helyzet ,mert az apukám megiszogatta a magáét mi hárman voltunk testvérek a pénz pedig kevés volt.szóval mindenhol vannak problémák csak néhol jobban tudják titkolni és hidd el nem az a legnagyobb tragédia ha elválnak
2009. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!