Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utál apa? És én valaha meg...

Utál apa? És én valaha meg tudom szeretni a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Nem biztos,h jó témakörbe írtam.Bocsi.

A karácsony ugye a család ünnepe..Nekem elválltak a szüleim,és utálom a karácsonyt..Nekem miért nincs itt apa?Mindenki(bnőim)azt mesélik,h kitől mit kapnak..és mindig..apától ezt,azt..én miért nem kapok aputól semmit?Jóó..Szokott adni egy kis pénzt..De nekem nem a pénz kell hnem az,h szeressen..a szeretet..új családja van..nagyon nemérdeklem..1évben karácsonyon kívűl..egyszer látom(vagy annyiszor sem)és akkor is csak ha összefutunk valahol véletlenül..vagy ebben az évben egyszer felcsengettem,h beszéljek vele..le is jött a lépcsőház elé..kiicsit szarul esett,h felsem hívott..mind1..és 5percet beszéltünk,nagyon sietős (film letöltős)dolga volt..Karácsonykor a tali 5perc,odaadja a pénzt,puszipuszi és siet..Leszólja a hajam..Ő,azalatt az évi 10-15perc alatt megpróbálja elmagyarázni h hordjam..Miért csinálja ezt?

Bocsi h kicsit egybe írtam a 2kérdésemre a magyarázatot:/

14L

Annyit még a karácsonykor,h nekem a készülődés helyett görcs van a gyomromban..Eljönnek nagyszüleim,kereszt szüleim stb..És mind boldogok..Én megjátszom magam,h húú de jóó karácsony van meg stb,de nem érzem jól magam..Annak ellenére,h apa nincs velünk,miért nem tudok boldog lenni karácsonykor?Miért érzem,h nekem nem is ünnep,sokkalinkább "teher/péntek13" a karácsony?Anyuval nem akarok erről beszélni..Nem aakarom megbántani..Előre is köszi a válaszokat!:)


2008. nov. 28. 23:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető, hogy ilyen körülmények közt nem szereted a karácsonyt. Még a legnormálisabb családoknál is sok helyen vannak veszekedések a karácsonyi készülődés körül, ami mindenkiben feszültséget kelt és akár meg is utálhatják miatta az ünnepet.

Sajnos az ilyen külsőségekre összpontosító, kényszerű, kötelező ünneplés hajlamos ilyesmit kiváltani sokakból.


Mindenképp érdemes pszichológussal beszélgetni ezekről a dolgokról, mert tud segíteni helyre tenni, megfelelően feldolgozni. Talán még arra is lehetnek ötletei, hogyan tudsz eredményesebben kommunikálni erről a dologról (vagy bármi mással) apukáddal, anyukáddal és bárki mással bármiről.

Az asszertív kommunikáció mindenképp segíthet ebben, de egy pszichológus sokkal több mindenben tud segíteni.

2021. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!