Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom hogy 1001 ilyen kérdés...

Tudom hogy 1001 ilyen kérdés volt de kérlek adjatok tippeket tanácsokat teljesen elvagyok keseredve!? (lent)

Figyelt kérdés

Apukám 1,5 éve halt meg és szinte ezzel egy időbe szűnt meg Anyukám másodállása ezek előtt egy átlagos családként éltünk nem voltunk szegényes és persze gazdagok se de most ... Anyukám minimálbéres fizetéséből élünk ketten látom hogy mindig tiszta ideg és tudom hogy miattam van nem tudok neki segíteni még tanulok rengeteget idegeskedik és számol hogy miből fizetjük ki a tankönyveim mert nem kapok egyáltalán tankönyv támogatást én próbálok spórolni mindenbe mindig mindenből annyit használok ami nagyon fontos zuhanyozásnál sem áztatom szét magam hanem nagyon gyorsan lefürdök villanyt is csak nagyon fontos esetekbe kapcsolom fel tehát minimálisra fogom a fogyasztást és mivel ilyen rosszul állunk ruhákból se a drágát vesszük meg és az osztálytársaim közül páran állandóan piszkáltak mert nem volt rajtam mindennap új ruha egész tanévben csak két pulcsi volt rajtam 3 farmer 2 pár cipő 1pár papucs 5 hosszú ujjú és 5 rövid ujjú meg egy kabát és nagyon rosszul esik hogy piszkáltak érte már félek előre az új tanévtől mert megint hallgathatom előröl az egészet ezt már meg se mertem említeni Anyukámnak mert így is rosszul érzi magát azért mert így kell élnünk egyáltalán nem járok el bulizni mint a többi osztálytársam nem sminkelem magam fodrászhoz is évente járok tehát próbálok minél jobban spórolni de nem megy ruhatáram is icipici és ezért szekáltak állandóan mit tehetnék ?? mivel tudnék Anyukámnak segíteni ? jövőre már vállalhatok diák munkát de addig mit csináljak mibe tudok segíteni neki és mit tehetnék hogy egy pár darab ruhával több legyen hogy ne csúfoljanak ?


a kötekedőknek üzenem hogy nem sajnáltatni akarom magunkat hanem segítséget kérni hogy mit tehetnék hogy egy kicsivel jobb legyen és tudom hogy vannak olyanok akik rosszabbul élnek


nagyon nagyon köszönöm a válaszokat előre is és bocsi hogy hosszú lett de jólesik egy kicsit kiírni magamból mert Anyukám előtt nem mutatom ki hogy mennyire rosszul esik nekem így is rosszul érzi magát


és még egyszer köszönöm előre a válaszokat


15/L


2010. aug. 9. 23:09
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%

Hát valami nagyon rossz suliba járhatsz... én úgy jártam ki a gimit, hogy minden szezonra volt öt fölsőm, mint neked, egy nadrágom, egy vagy két pulcsim, egy cipőm. Soha nem szekáltak emiatt - vagy legalábbis nem szembe. Nekem is van olyan barátnőm, akinek rengeteg ruhája van, ő mindig ideadja nekem azt, ami neki valami miatt nem kell. És miért ne fogadnám el? A ruhának is jobb, ha nem csak áll a szekrényben. Hozzá kell tennem, hogy most már nem vagyok annyira rossz helyzetben, mert egyetem mellett tudok dolgozni, és el tudom tartani magam :)

Szerintem a netet ne mondjátok le, viszont a tévét érdemes, ha van, valamint az újságokat is. Ugyanis a neten ugyanazok a hírek még előbb is jelennek meg, filmeket le tudtok tölteni és azt néztek, amit csak akartok :)

Néha egy kicsit fordítsatok a szórakozásra is, pl. biciklitúra, strandolás egy közeli folyóban vagy tóban, szalonnasütés... ezek egy fillérbe sem kerülnek, és mégis jobban érzitek magatokat. (ha biciklitek nincs, lehet gyalogtúrázni, vagy kölcsönkérni, a szalonnasütéshez meg valahol a környéken tuti tudtok fát gyűjteni)

Ezek a programok segítenek, hogy ne érezd m,agad szegénynek. Ugyanis ez a fő baj szerintem. Használd a fantáziád és találjatok ki jó közös programokat, akár többen is. Sokkal jobb lesz, tényleg :)

2010. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:
sose járok pest felé sőt még abba a megyébe se megyek amúgy nagyon szépen köszönöm azoknak akik kivédtek a kamuzós válaszolótól és köszönöm hogy ilyen sokan írtatok és normális válaszokat adtatok jobban érzem magam egy kicsit de sajnos anyunak nem tudok mit mondani akár mivel próbálkozok megnyugtatni őt
2010. aug. 9. 23:57
 33/58 anonim ***** válasza:
23:55nek nagyon jó az ötlete. Mindenképp mondd el anyukádnak, csak szerintem azt még ki kell találni (valami jó sztorit) hogy honnan tudsz erről a munkáról:) Tehát csak egy egyszerű nyári munka.
2010. aug. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 A kérdező kommentje:

23:55 a ruhákra sajnos nem tudok mit mondani anyumnak mert minden barátnőm nagyon vékony én meg ducibb vagyok :( amúgy amit írtál pontosan hogy is gondoltad ?


nagyon aranyos vagy köszi

2010. aug. 10. 00:02
 35/58 anonim ***** válasza:
ne otthon,hanem valahol máshol találkozz ezekkel a segitőkész emberekkel,mig odaadják a ruhákat,te hazamész és szépen aztmondod,hogy barátnődnél voltál.nekedadta a ruháit.
2010. aug. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudok privátot írni.


(Ne haragudj, ha sért ez a hozzászólás, miután mondtad, hogy nem akarod elfogadni. Csak tudom, milyen nehéz nagyobb méretben jó csukát találni, ezért is gondoltam, hogy a régi, nem hordott cipők jó helyre kerülnének)


Az egyikről találtam képet, az is converse mint ez, csak bőr, az alja fekete és egy piros csík húzódik végig rajta, 42es.

[link]


Meg van még szandálom is, 5centis sarokkal. És sima edzőcipő is. Meg egy babacipő szerűség is. Ezek mind lent porosodnak a pincében, senki rájuk se nézett jó ideje.

Ha posta ki van lőve, oldjuk meg akárhogy máshogy.

2010. aug. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg elég szar suliba járhatsz, teljesen bele beszélik a fejedbe hogy nincs ruhád. Nálunk ilyen sose volt. Most is két farmerem van, egy pulcsim, nincs egy hosszú újúm sem, egyedül pólóból van több, 6-7 db és nem gondolom hogy kevés. Nem sok mindenkinek van több.
2010. aug. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
100%

A 23:55-ös vagyok.


Úgy gondoltam, hogy - mivel egy városban lakunk - előre egyeztetett időpontokban átjönnél hozzánk, és vigyáznál a kislányomra, míg én dolgozom. Nem kell megijedni, mert én itthon vagyok, ha bármi van, de ha tízpercenként jön megmutatni, hogy mit épített a legójából, akkor nem haladok a munkámmal. Ezért van szükségem valakire, aki lefoglalja, játszik vele. Én ezért cserébe a nálam töltött idő függvényében fizetnék neked. Talán nem olyan sok, de a semminél jobb, és egy kis zsebpénz mindig jól jön. Természetesen ha épp ebéd/vacsoraidőben vagy itt, akkor ellátást is kapsz.

2010. aug. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
54%
Jézusom, amúgy tudok írni :D nem újúm hanem ujjúm :)
2010. aug. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:
00:04es nagyon kedves vagy :) de a 42es cipők sajnos kicsik nekem :'( 43as kell de van olyan fazon amiből a 44 es a jó :S
2010. aug. 10. 00:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!