Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm elmondta, hogy a...

A barátnőm elmondta, hogy a nevelőapja zaklatja őt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A minap beszélgettünk, és elmondta, hogy a nevelőapja folyton fogdossa, meg ilyenek. Mondtam neki, hogy szóljon az anyjának, de azt mondta, úgysem hinne neki. Most mit tegyek? Valamit csak tennem kell, ha már ő olyan h*lye, hogy nem szól az anyjának. Viszont megkért rá, hogy én se mondjam el senkinek, de hát muszáj elmondanom, nem hagyhatom annyiban!?

15/L


2010. aug. 11. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
vedd rá hogy elmondja neki.. ez igy nem mehet tovább
2010. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Tényleg az a kérdés hogy mit jelent a zaklatás.


Sajnos nagyon sok kislánynak nem tetszik hogy nevelö apu neveli, esetleg bele szól hogy nem mehet hétvégén discoba vagy nem vesz meg neki valamit, és hogy megtorolja nevelö apu hozzá állását, már rögtön egy igazi szülöi ölelést zaklatásnak vesz.


Persze van másik része amikor tényleg a nevelö apu azért fogdozza mert sexuális érzése lesz töle, de ez lényegesen kevesebb.


Miért is nem hinne neki anyu?


Ha tényleg ilyen durva akkor forduljon a gyámügyhöz.

2010. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak mondd el, ő beszéljen a lány anyjával. Ha nem teszi, te mondd el az anyjának, vagy ha ismered az osztályfőnökét, akkor neki.

Ennél lehet nagyobb baj, inkább haragudjon 1 hétig a barátnőd, mert elmondtad, mint megerőszakolják, és tönkremenjen az élete, legalábbis a fiatalsága.

Ilyenkor a nők szégyellik magukat (pedig a pasinak kéne!!), ezért titkolóznak. Nem szabad hagyni.

A barátnőmet is megerőszakolták (igaz, nem a nevelőapja, de majdnem mindegy), 35 évesen képtelen normális kapcsolatra férfiakkal. Se család, se gyerek, csak a lelki bajok. Még néhány év, és túl öreg lesz a gyerekhez, pedig imádja őket.

Ne híreszteld el, de szólj a szüleidnek, vagy az ő anyjának, vagy az osztályfőnöknek, vagy az igazgatónak... addig, amíg valaki nem segít.


Sok esetben már az visszatartja a zaklatót, ha kiderül, hogy az áldozat nem titkolózik, hanem elég bátor beszélni.

2010. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy nem hagyod annyiban, mert eldurvulhat a dolog,s aztán már sokkal rosszabb lehet a helyzet.Ha fel tudná venni az ilyen beszélgetéseket, hangokat, és aztán az anyjának lejátszaná, biztosna hinne neki. A legjobb a kamera lenne, de az nem biztos, hogy van.
2010. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Olvassátok el:

[link]

...Nem mer szólni, fél és szégyelli magát. Nem meri elárulni senkinek, hogy mi történik a családi falakon belül. Nem árulhatja el azokat, akiktől az élete és a biztonsága függ. Gyakran a felnőttkori pszichés betegségek okainak keresésekor bukkanunk rá a gyerekkori bántalmazásra, molesztálásra, erőszakra. Sokszor a felnőttkori párkapcsolati, szexuális zavarok hátterében is ezek a titkolt, szégyellt, elfojtott okok állnak!...

2010. aug. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sürgősen vedd rá a barátnődet hogy szóljon egy felnőttnek!!Ha Ő nem szól senkinek akkor szólj Te!Még mielőtt a nevelőapja "akcióba lendül".Egy megerőszakolás egy életre tönkreteheti.És milyen a nevelőapja?Ismered?Remélem megoldódik ez a probléma:)
2010. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
tényleg jó lenne elmondani az anyukádnak, hogy ő beszéljen az anyukájával..
2010. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy kérd meg a barátnődet, hogy hívja fel a gyermekvédelmi segélyvonalat! Nem holnap nem majd, hanem azonnal!

Telefonszámok itt: [link]

Itt név nélkül is beszélhet szakemeberekkel.

Légy mellette amikor telefonál, szüksége lesz a segítségedre.

2010. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A barátnőm ugyan ezzel a szöveggel jött..és megesküdtetett rá, hogy senkinek nem mondom el..a végén az derült ki, hogy neki volt feltűnési viszketegsége, beteges hazudozó volt és szerette magát sajnáltatni..szóval először ezt a részét kell tisztába tenni...
2010. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem a nevelőapját. Hát, nekem kezdettől fogva gyanús volt az a pasas. Igazából az anyja barátja, nem él velük, de minden nap náluk van. Igazából ez az egész úgy jutott tudomásomra, hogy láttam mennyire ölelgeti a barátnőmet meg ilyenek, és rákérdeztem a barátnőmnél. Elmondta, hogy sokszor túl messzire megy. Az anyjával nincs túl jó viszonyban, mondjuk szerintem ez a barátnőm lázadásával magyarázható, kicsit még gyerekesen viselkedik. Egyébként azt is mondta, hogy nem akarja hogy megtudják mások, mert nem fontos. Buta. Szerintem valóban az lesz a legjobb, ha beszélek édesanyámmal, hogy mondja el a barátnőm anyjának. Jobbat nem tudok.
2010. aug. 11. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!