Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fölköszöntsem a páromat a...

Fölköszöntsem a páromat a névnapján?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja volt az én névnapom, és a párom elfelejtette. Aznap éjfél előtt 10 perccel küldött egy smst, hogy amúgy boldog névnapot. Amikor flegmán visszaírtam, hogy "kösz", leosztott, hogy a névnap nem is olyan nagy esemény, se nem egy szülinap, se nem egy házassági évforduló, ne csináljak belőle ekkora ügyet, amúgy is csak azért írta, hogy utólag ne ő legyen a köcsög bunkó. Na erre köpni,nyelni nem tudtam. Etika, hogy a névnap a barátoké, mert az a publikus, a születésnap pedig a családé. Mármint az ünneplés. És még azt se lehet elmondani, hogy csak akkor jutott telefonközelbe, vagy akkor jutott ideje arra, hogy fölköszöntsön, mert aznap kétszer beszéltünk telefonon, és egyszer találkozunk. Volt, aki azt mondta, hogy ne közsöntsem föl, csak ahogy ő, és figyeljem, hogy a szivére veszi-e. Ha igen, akkor mondhatom neki,hogy ezt éreztem én is! De gondolkodtam, hogy emnnyire jól esne neki, ha én fölköszönteném...Ne süllyedjek le oda, ne utánozzam, ne legyek gyerekes, és köszöntsem föl! Nemtudom, mit tegyek.
2008. nov. 30. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Hát tudod...! Én lehet, hogy a nevét is elfelejteném, nemhogy fölköszöntsem...! Nem azért, bárki elfelejtheti a másik névnapját, de bunkózni akkor se kell!! Természetes, hogy neked rosszul esett!

Nálunk mindig én szólok a páromnak, hogy kinek mikor van születés- vagy névnapja, mert képtelen megjegyezni, de sose ilyen flegma!

2008. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szokást akarsz csinálni abból, hogy ő téged felköszöntsön, arra a legjobb módszer, ha te felköszöntöd őt. Lehet, hogy eddig tényleg nem csinált ügyet a névnapokból, de ezen tudsz változtatni, ha ez ennyire fontos neked. A jó példa többet használ, mint a duzzogás és a bosszúállás. A férfiak amúgy is hajlamosak elfelejteni mindenféle dátumot, valószínűleg a kiosztásoddal is a saját zavarát próbálta leplezni.
2008. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
elég sz@r kapcsolat már bocs, én úgy gondolom h egy szerelmes férfi egyrészt nem felejti el, és megragad minden alkalmat, h felköszönthessen, meg még utána ő kapja fel a vizet elég vicces, én úgy vágtam volna ki mint macskát.... névnap lehet h kisebb mint a szülinap, de akkor is ünnep, akkor is ünneplik az emberek, és ez marhaság h az a barátoké. amugy ha már igy szivózzátok egymást, meg te is itt gondolkodsz, az régen rossz.
2008. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha ugyanazt csinálod, mint ő, akkor te se vagy jobb.

Szóval vagy köszöntsd, vagy ne, de úgy ne viselkedj, ahogy ő.

2008. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem hagyd a fenébe a névnapját is, meg őt is. Ha neki ennyit nem jelent a te névnapod, te se foglalkozz az övével.
2008. nov. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként nem tudod véletlenül, hogy miért nem gondolja ezt ő olyan nagy cuccnak, hogy ünnepelni kelljen? Szóval lehet mögötte olyan, ami érthető okot ad erre a hozzáállásra.

Én pl. nem ünnepelem családban a szülinapot, névnapot, már a karácsonyt se, mert olyan a család, hogy inkább nem, rossz a légkör, rossz a hangulat, így nincs hangulatom még ünnepeken se jópofizni velük. Idén az én születésnapomat sokan elfelejtették a családból, szóval végülis velük én nem is ünnepelek.

2008. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!