Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha én is szerencsé...

Mit tegyek, ha én is szerencsétlen vagyok, mint a családom nagyrésze?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor úgy érzem, mintha a világon az én családom lenne a legszerencsétlenebb, és én is örököltem ezt. Egymás után jönnek a szerencsétlenségek, tragédiák.

Apám oldaláról: nagyanyám és nagyapám öngyilkos lett, apám 2 testvére meg gyerekként meghaltak.

Anyám oldaláról: nagyapám verte nagyanyámat, anyámat és a testvéreit. Anyám húgát megerőszakolták, a férje meg elhagyta terhesen. Anyám öccsének dühkezelési problémái vannak, és az egyik unokatesóm fogyatékos.

Apám alkoholista, verte anyámat, de minket soha nem bántott.

Engem is elhagyott a férjem terhesen, egyedül vagyok azóta a gyerekkel. A testvérem depressziós, gyógyszereket szed, és az elettarsa sokadszor vételt el.


2020. nov. 27. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szerencsétlenség. Ilyen az, amikor az emberek mindenféle gondolkodás nélkül vállalnak gyereket, és a rossz nevelést adják át generációról generációra.
2020. nov. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csak szülőről gyermekre száll a frusztráció és az élettől adódó csapások.


Kezdjük apádfelőli nagyapáddal és nagyanyáddal:

3 gyerekük volt, 2 meghalt, ami hatalmas tragédia. Abba az gyerekbe kapaszkodtak, mert másuk nem volt. Mikor elköltözött apád, öngyilkosok lettek. Apádból ez olyan frusztrációt és agressziót váltott ki (meghalt 2 testvére, öngyilkos lettek a szülei), hogy anyádon töltötte ki (nyilván, ezalól felmentést nem kap, ugyanolyan undorító marad továbbra is, amiért verte anyádat, csak ez az oka annak, hogy verte). Mivel apád verte anyádat, nem láttál se te, se a testvéred normális anya és apaképet, így te egy rissz-rossz kapcsolatba akartál gyereket szülni, a férjed pedig elhagyott (uez nagynénéddel). A testvéred meg azért depressziós, mert kicsiként látta nap mint nap, ahogy apád üti anyádat, meg ugye nem jön nekik össze a baba, de ebben az esetben jobb is, mivel a tesód depressziós.

2020. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ember is mintakövető, azt a mintát követi, amit a családjában lát, tapasztalt, hallott róla. Ha meg ráadásul el is hiszi, hogy másképp nem lehet, nem akar (vagy fél) megtapasztalni mást, nem tud kitörni a családi árnyékból, akkor ez következik be.
2020. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%
En pedig folyton azt érzem, hogy az en családom a legszerencsetlenebb. Családon belüli erőszak, súlyos mentális betegségek, vénlanyként maradni, alkoholizmus, drogfuggoseg... ha távolabbi rokonokat nézek, ott volt gyilkosság, öngyilkosság, gyerekrablás(mar az en családom kárára), szóval a baj tényleg hatványozottan jön, en is egesz nap azzal kinzom magam, hogy ez lehet-e véletlen, vagy el vagyunk átkozva... nem vagy egyedül
2020. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!