Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem le őket a...

Hogy beszéljem le őket a kutyáról, ha csak szenvedés lenne az egész?

Figyelt kérdés

Nevelőapám kitalálta, hogy ő karácsonyra vesz egy kutyát. Vagy vizslát, vagy huskyt, mert azok mennyire gyönyörűek. Viszont semmi fogalma a kutyatartásról. Reggel 7-8 körül elmegy otthonról, este 6-7-nél hamarabb sosem ér haza, mert még edzeni, teniszezni megy, vagy elmegy a szüleihez, esetleg vidéken tárgyal stb. Anya többet van otthon, az igaz, de ő hajnaltól ébren van, délután 5-kor ér haza a munkából és ő akkor már hulla fáradt.

Tehát a kutya legjobb esetben is csak hétvégente lenne sétáltatva, akkor is nagyon maximum fél órát.


Volt már kutyánk, egy westie. Nagyon szerettük, családtag volt 13 éven át és mikor 4 éve meghalt, az mindenkit megviselt. De most, hogy többet olvasok a kutyákról, a nevelésükről, látom, hogy az a kutya nagyon el lett rontva azzal a "majomszeretettel", amit tőlünk kapott.

Pl. egy idő után anya férje nem fekhetett be éjszakára anya mellé az ágyba, mert a kutya állt az ágyon/anyán és ugatott, morgott a férjére, meg kapkodott felé, ha közeledett. Ezért ők külön is aludtak éveken át a végén, úgy, hogy anya aludt a szobájukban a kutyával, a férje a vendégszobában. Kiskorában mindent szétrágott, szétszedett, akár távirányító felejtődött elérhető helyen, akár cipő, táska, telefon, bármi. Anya állította, hogy majd ahogy nő, úgy hagyja el ezeket a szokásokat, de a kutya még 11-12 évesen is simán szaladt a cipőkkel, ruhákkal, párnákkal bármivel... Volt, hogy vendégek jöttek hozzánk és az egyiknek a 40 ezres bőrcipőjét rágta szanaszét. A séta is többemberes feladat volt vele, mert hiába volt kicsi, minden kutyának nekiment volna és anya nem merte egyedül sétáltatni emiatt, nehogy valami gond legyen és ott legyen egyedül két, vagy több kutya között. Pont ezért csak az utca környékén sétáltunk vele, mert ott nagyjából már tudtuk, hogy nincs kóbor kutya, tudtuk, melyik kerítésnél kell vigyázni stb.


Anya nem akar kutyát egyáltalán, a nevelőapám meg annyit lát, hogy "szépek". Azt nem, hogy mennyi munka lenne velük, hogy egy vizsla több órás vadászatokat bír ki és nem lesz neki elég, ha kiengedik reggel és este az előkertbe pisilni, vagy hétvégén elviszik sétálni 20 percre.

Barátnőm párjának huskyja van, ő szerintem többet foglalkozik azzal a kutyával, mint más ember a gyerekével (ami persze nem gond, bár minden gazdi így csinálná). Naponta 3-4 órákat sétál vele, ebből az egyik hosszabb séta hajnalban, korán reggel van. Van, hogy futni viszi és póráz nélkül mennek, de az a kutya olyan, hogy egyszer szól neki és rögtön ott van mellette. Mi a kutyánknak azt nem tudtuk megtanítani, hogy "Ül", vagy hogy nem szedjük szét a 200 ezres telefont.



2020. dec. 1. 22:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

#4, A rendes tenyésztő azért fontos, mert ott biztonságban, normális körülmények között élnek a kutyák, megbízható a származásuk. A genetika defektusok pont, hogy az agyon tenyésztés miatt gyakoriak ezeknél állatoknál. A korcsok egészségesebbek.

Kérdező, szembesíteni kell mindezzel őket . Ki viszi sétálni, mikor, ki neveli, hogyan,stb.

2020. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

Tele a youtube rossz vizslákkal, huskykkal, akik szétkapják a lakást, kanapét, ajtófélfát mindent. A westies telefon meg párnatépés hozzájuk képest semmi. 3 vizsla van a családban, jól tudom miről beszélek. 5 évesek, de ha nincsenek aznap lefárasztva akkor rombolnak. A lefárasztás meg minimum 2 órás sétát meg 1-2 órás labdadobálást jelent. Ha ő este 7kor még nekiáll majd órákig kutyázni, akkor hajrá. 3 vizslánk van és még így sem mernénk bevállalni egy huskyt, max ha egyikőnk egyáltalán nem dolgozik és egész nap tudna vele foglalkozni. A husky olyan munkakutya, akinek kell a napi 2-3 órás foglalkozás, különben szétkapja a kanapét vagy éppen szökik... Mellesleg kiképző sem ajánlja,mert annyira nem tanítható, megy a saját feje után. Főleg nem első kutyának, mert valljuk be könnyebb egy 5-8 kilós westit sétáltatni, mintha izomból húzna egy 20-30 kilós husky.

Szedd össze ezeket a youtubeos rombolós videókat (nagyon sok van) majd ültesd le a nevelőapádat és nézesd meg vele. Benne vagyok az összes vizsla és husky fajtamentő csoportba facebookon, 1 éves kor körül dobálják ki őket az ilyenek, mint a nevelőapád, mert az elején jajj de cuki, aztán meg rájönnek, hogy foglalkozni kell vele, különben a fejükre nő. Így is fullon vannak a menhelyek, fajtamentők, kérlek próbálj meg rá hatni ezekkel a videókkal, észérvekkel.

2020. dec. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Na megint egy divatkutyatartó. A szomszéd meg gondolom tolerálni fogja a folyamatos ugatást, mert nincs vele foglalkozva.
2020. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennél rosszabbul nem is választhatott volna fajtát, leírták már előttem, de tényleg nem alkalmasak ilyen életvitel mellé... van olyan kutya amúgy ami ebbe is belefér, de az biztosan nem a munka- vagy vadászkutya lesz.
2020. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Első gondolatom az volt, hogy talán egy menhelyi kutyusnak jobb helye lenne családban, de ha a nevelőapád még napi egy órát sem tudna vele foglalkozni, akkor neki egyáltalán nem való kutya. A felelősség mindenképp azé lenne, aki hazavitte. Legalább annyit beáldozhatna, hogy elmondja a délutáni edzéseket, meg teniszt, és helyette foglalkozna a kutyussal. Vagy amíg ő szórakozik, addig te fogsz vele foglalkozni? Nagyon szeretem a kutyusokat, bár nekem csak egy cicám van, pont emiatt mert nem tudnék vele annyit foglalkozni, de rosszul esne, ha rám várna egy olyan feladat, amit nem is akartam volna, addig amíg a hivatalos gazdi hobbyzik.
2020. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Hozzon ki egy 10+-os kisöreget menhelyről. Vizslamentésnél is van idősebb kutya, ha csak a kinézet számít neki.


Az én Apum is ilyen, de ő német vizslával állított haza. Vizsla kinézet, de nagyobb mozgásigény és makacs mint az öszvér. Mit ne mondjak, miután elköltöztem otthonról hozzám költözött. Azóta örökbefogadtak egy idősebb yorki szerű keveréket, ő tökéletesen elvan napi 20-30 perc sétával, amúgy meg döglik egész nap. (Kertes ház)

2020. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy westivel nem bírtak akkor egy nagyobb állattal még rosszabb lesz.


Nincs ötletem, hogy lehetne lebeszélni. Az az igazság, hogy ostoba, vak embert nem is lehet.

Esetleg ha egy kisebb/nyugisabb fajta felé tereled.

Vagy foglalkozz vele te amennyit lehet.


Az egyetlen amit tehetsz, hogy sokat foglalkozol és neveled a kutyát .

2020. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szavaiból ítélve a Kérdező már nem otthon lakik, felnőtt embernek tűnik,tehát az akkor nem opció, hogy ő foglalkozzon a kutyával.
2020. dec. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
12-es vagyok. Végső esetben annyit tudsz tenni, ha nagyon makacs, hogy felhívod azt az ismerőst, akitől hozná és elmeséled neki a körülményeket, hogy mi közé akarja hazahozni. Ha abba a szaporítóba szorult valamennyi empátia, akkor akár le is tudod beszélni róla, hogy a nevelőapádnak adjon egy kutyát.
2020. dec. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
19, tartok tőle, hogy aki azért elleti a kutyát, hogy majd elpasszolja a haveroknak, kevéssé érdekli az ilyesmi... :/ Még a kérdező jöhet ki rosszul belőle, ha visszajut a nevelőapjához, hogy (szerinte) rágalmazza.
2020. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!