Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hany eves kortol es mennyi...

Hany eves kortol es mennyi idore engednetek el a gyereketeket a nagyszulokhoz egyedul egy masik orszagbol?

Figyelt kérdés
Tehat hany eves kortol engednetek, hogy egyedul repuljon es mennyi idore? (USA-bol Magyarorszagra) A nagyszulok megbizhatoak es nagyon szeretnenek az unokajukkal lenni, de mi dolgozunk, nem tudunk 2 honapot kivenni, de a gyerek a nyari szunetben mehetne, gyakorolhatna a magyart is. Van is hozza ambicioja, kedve. Kivancsi vagyok, hogy szerintetek hany eves kortol lehetne elengedni ot egyedul, mert szerintem ez nagy ut, feltem ot.
2010. aug. 11. 19:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

*vittek


Ja és még annyi, hogy egy életre sajnálná, ha sosem láthatná a nagyszüleit! Én kiskoromban nagyszülőfüggő voltam szó szerint...mivel mi is külföldön élünk, ezért nagy a távolság, de félévente mentem ki hozzájuk és jöttek ők is... Mai napig imádjuk egymást, egyetlen unoka vagyok, mindig is én voltam a szemük fénye! :)

2010. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
En is viszem oket minden evben, vagy pedig a szuleim jonnek, de mivel idosek, mar jonni nem nagyon tudnak, mi meg sehogy sem tudunk tobb idot szanni erre (igy sem jarunk nyaralni sem pluszban). Hozza vannak szokva a hosszu repulouthoz, de gondolom, hogy meg a 12 eves sem eleg idos, hogy egyedul utazzon. Egyre nehezebb megoldani.
2010. aug. 11. 19:23
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

csak föl kell tenni a gépre ott meg leszedik :)


ha baj van ott bárkihez fordulhat a reptéren (gondolom beszél angolul),

jobb társaságoknál a légitársaság alkalmazottjai külön figyelnek a gyerekekre!!! ezt meg kell kérdezni a cégtől.

2010. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen, az valoban ugy van, hogy a gyerekekre figyelnek jobban es nem is attol felek, hogy a gepen lesz valami, de a repterek hatalmasak, barmi lehet. Mikor legutobb utaztunk, vartunk a repteren es egy furcsa figura kornyekezett meg minket...szoval ilyentol tartok, hogy valami trukkel raveszik valamire. Manapsag nem lehet senkiben sem megbizni.
2010. aug. 11. 19:26
 15/18 anonim ***** válasza:
52%
Megmondod neki, hogy ne álljon szóba idegenekkel, meg felkészíted az útra, hidd el, nem lesz baja! :) Önállóságra kell nevelni, nem kellene ennyire félteni... :)
2010. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Megkerdezhetem, hogy te honnan ingaztal? Azt mondtad, hogy 12 eves korodtol egyedul jartal. Azert 12 eves meg nagyon fiatal, persze, hogy egy normalis szulo felti. Nem kozvetlen jarattal tud oda jutni, hanem 2 atszallassal es egesz napos ut.
2010. aug. 11. 19:41
 17/18 anonim ***** válasza:
Lehet nekik kiserot kerni, tehat a szemelyzet kulon figyelmet forditana a gyerekekre. En akkortol engednem el, mikor a gyerek menni akarna, 7-8 eves kortol meg plane, hogyha valaki kiserne. Engem mindig a szuleim kisertek, de az unokatestvereim is kulfoldon elnek, es csak atszallassal tudtak mo-ra jutni, ugyhogy azt hiszem a legiutas kiserok kisergettek oket meg segitettek nekik
2012. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

13-14 éves kortól utazhat egyedül is egy gyerek, ha közvetlen járatról lenne szó, ráadásul már tapasztalt a repülőterek világában. De így, hogy át kell szállni... ami nem bonyolult, de a köztes időben nem lenne annyira felügyelet alatt, mint magán a repülőn.

Így a két átszállás miatt teljesen egyedül inkább csak 15-16 éves kortól engedném.


Úgy tudom, hogy eleve van olyan szabályozás, hogy 14 éves kor alatt csak kísérővel utazhat egy gyerek.


Ha azonban arról lenne szó, hogy elviszem Mo.-ra a gyereket, tehát végig megvan a kíséret, és otthagyom nyári szünetre, az úgy rendben van, akár már 9-10 éves kortól is lehetne egész nyáron egy másik országban a nagyszülőkkel.

2015. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!