Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megoldani a...

Hogy lehetne megoldani a helyzetet, hogy ne hallgassam utána hónapokig, hogy milyen érzéketlen vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal megbeszéltük, hogy jövőre összaházasodunk. 10 éve együtt vagyunk, 9 éve élünk együtt. Már terveztük évekkel ezelőtt is, de vagy valami haláleset volt valakinél vagy hosszabb betegség stb, így mindig csúszott.


Úgy gondolom, hogy ennyi idő után nincs ennek jelentősége, ezelőtt is megvoltunk és ezután sem változik semmi, pusztán a ház és az egyéb ingóságok miatt gondoljuk úgy, hogy ha egyszer valamelyikünkkel történne valami, akkor a másik be legyen biztosítva.


Sosem volt álmom a többmillió forintos, fehérruhás összejövetel, amire azokat is meg kell hívni, akikkel soha az életben nem beszélünk. Éppen ezért egy sima kéttanús szertartást szervezünk, úgy, hogy a tanúkat sem a rokonok vagy barátok közül szervezünk.


Anyuval múltkor szóbakerült ez az egész és mondta, hogy rosszul esik neki, hogy nem lehet ott az esküvőmön és biztos meg fog sértődni. Mondtam neki, hogy egyrészt majd megbékél, másrészt semmilyen esküvő nem lesz, plusz ez a mi döntésünk, fogadja el.


Párom nem tartja a kapcsolatot a családjával, igaz az én családom olyan neki, mintha a sajátja lenne, de azt sem akarom, hogy ő kellemetlenül érezze magát (bár állítólag nem zavarná).


Mondtam anyunak, hogy nem akarok felhajtást, meg ha ő eljön akkor a papa sértődik meg, vagy anyu piszál addig, amíg meg nem hívom őt is. De akkor már apu is jogosan sértődik meg amiért nem hívom el őt és a feleségét és akkor már a tesómék is berághatnak 3 gyerekkel. És a végén ott vagyunk, hogy kapásból 10 fő van jelen.

Ezt szeretném elkerülni, de nem gondoltam, hogy ebből sértődés lesz, azóta ezt hallgatom.


Nem értem mit kell ezen berágni, elmegyünk, aláírunk 1 papírt, végighallgatunk egy 10 perces monológot, aztán onnan folytatjuk, ahol abbahagytuk.


Úgy tűnik ez másoknak sokkal nagyobb esemény, mint nekünk.


Ti hogy rendeztétek ezt le?



2020. dec. 9. 11:31
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
29%
18-as: nem szép dolog átkozódni és vigyázz, mert többszörösen visszaszáll rád...!
2020. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
67%

18, nálunk semmi önzőség nem volt benne, a férjem szülei Kanadában élnek, nem jöttek volna, és egyáltalán, házasodni sem készültünk. Nekem apukám rég meghalt, anyukám beteg volt, és nagyon szerette volna, ha összeházasodunk. Miatta tettük meg, de ő kórházban volt. Három nap múlva halt meg.

Ne ugass senkinek, amíg fogalmad sincs a körülményekről.

2020. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
27%

21-es nem szeretnék gyereket, de köszi, viszont vagyok annyira mainstream rohadék , hogy megengedem a szülőanyámnak, hogy ott üljön, amikor kimondom az "igen"-t.


22-es nyilván nem annak szólt akinek haldoklott valamelyik szülője előtte, akinek van egy kis esze nem is veszi magára. Részvétem egyébként!

2020. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
59%

Így van, kedves 22-es! Ezek egyből beszólnak, miközben semmit sem tudnak a háttérről és a miértekről.


Nyilván a kérdezőnek is megvan a maga oka, ő nem szeretné és kész. Szerintem ha van egy csöpp esze, akkor nem engedi, hogy bárki ráerőszakolja a saját véleményét, ha az anyja, ha nem. Nem egy esküvői jelenlét fogja kifejezni a szeretetet, ha meg az, az már régen rossz, képmutatás!

2020. dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a kérdezőnek mélyebb konfliktusai illetve csalódottsága is lehet a saját családjával szemben. Én a helyedben édesanyád kértem volna meg tanúnak, mert ő neki fontos szerep kell főleg hogy mindketten szeretitek.

Én az érme másik oldaláról tudom, hogy egy ilyen "baklövés" te is érzed, évtizedekig is kitart, és fel fogják emlegetni. Nekem például gyerekkoromban azt mondogatta a nagymamám, a szüleim csak élettársak. Miért? Mert nem hívták meg az esküvőre, ahogy senkit sem. Papírokat aláírtak, de nem volt semmiféle szertartás. Ezt úgy könyvelte el a család, hogy nem volt esküvő. Én már csak a tisztesség kedvéért is megvennék magamnak valamilyen olcsó elegáns estélyit, meghívnám a szertartásra a szűk családi kört, aztán rendeznék egy kertipartyt a szűk családi körrel. Ez egy meghatározó esemény az ember életében, ennek meg kell adni a keretet, hiszen évtizedekre szól.:)

2020. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
12%

Sértődés nélkül csak úgy tudod megoldani, hogy meghívod őket, de legalább utána egy vacsira, mert ugye az volt az eredeti kérdés, hogy lehet megoldani háborgás nélkül, nem pedig az, hogy én hogy csinálnám.

A másik lehetőség, hogy megtartod 2 tanúval, de hallgathatod őket hónapokig.

Ha eddig nem tudtad meggyőzni ezután sem fogod tudni.

Nem túl tisztességes megoldás, de pont haláleset, betegség alatt megtartani, és ráfogni a szűkkört a sajnálatos történésre hiszen ez nem az ünneplés ideje.

Esetleg most a COVID-tól is elkezdhetsz félni és akkor egy két hónap után arra is ráfoghatod, hogy félsz a vírustól, tanút sem akarsz hívni mert fertőzhetnek de azt sajnos kötelező.

2020. dec. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
73%

Anyukád már így is pampog, meg előre közli, hogy még fog sértődni.

Csináld úgy, ahogy nektek jó. Ti életetek, ti napotok.

Mi is úgy csináltuk, ahogy nekünk jó volt, és nem érdekelt, hogy az egyik rokon nagy fehérruhás esküvőt, a másik pedig 300 fős lagzit képzelt el nekünk. Képzelődjön mindenki a saját esküvőjéről.

2020. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
66%

Nem nagyon értem az ilyen anyákat, akik a szeretet nevében, erőszakosan követelőznek meg bedurciznak.

Magam is anya vagyok, sőt 2 fiús anyós is leszek egyszer, de eszem ágában nem lenne egy ilyen érzelmi zsarolás.

A gyerekeimet nem magamnak, a saját szórakozásomra szültem. Főleg nem értem anyádat, hogy minek rugózik ezen 9 ev együttélés után.

Ha ilyen önző és érzelmi zsarnok, akkor a covid okán, ejtsétek meg hamarabb a házasságkötést és fogjátok rá.

Amúgy olyan feudális, meg falusias ez a nagy hájp egy esküvő körül.

2020. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk azt én sem értem, hogy miért nem házasodtatok össze eddig anélkül, hogy bárkinek szóltatok volna (Amúgy ha a tanú nem rokon és nem is barát, akkor ki lesz? Berángattok az utcáról valami idegent vagy épp huszadrangú ismerőst? Mondjuk ez érdekes annak tükrében, hogy magával az esküvővel neked pont az a bajod, hogy olyanokat is meg “kell” hívni, akikkel nem beszélsz soha).

Másrészt meg mintha direkt dörgölnéd anyukád orra alá, hogy “bibibi, akkor sem leszel meghívva”. Ezt minek kell? Minek szólsz erről neki vagy bárkinek egyáltalán, ha számodra ez egy teljesen jelentéktelen, mással nem megosztanivaló esemény?

2020. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
77%

"Képzelődjön mindenki a saját esküvőjéről." Ezt én is pont így gondolom.


És tényleg nem szép dolog egy szülőnek meg pláne, h érzelmileg zsarolja a gyerekét!

2020. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!