Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megoldani a...

Hogy lehetne megoldani a helyzetet, hogy ne hallgassam utána hónapokig, hogy milyen érzéketlen vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal megbeszéltük, hogy jövőre összaházasodunk. 10 éve együtt vagyunk, 9 éve élünk együtt. Már terveztük évekkel ezelőtt is, de vagy valami haláleset volt valakinél vagy hosszabb betegség stb, így mindig csúszott.


Úgy gondolom, hogy ennyi idő után nincs ennek jelentősége, ezelőtt is megvoltunk és ezután sem változik semmi, pusztán a ház és az egyéb ingóságok miatt gondoljuk úgy, hogy ha egyszer valamelyikünkkel történne valami, akkor a másik be legyen biztosítva.


Sosem volt álmom a többmillió forintos, fehérruhás összejövetel, amire azokat is meg kell hívni, akikkel soha az életben nem beszélünk. Éppen ezért egy sima kéttanús szertartást szervezünk, úgy, hogy a tanúkat sem a rokonok vagy barátok közül szervezünk.


Anyuval múltkor szóbakerült ez az egész és mondta, hogy rosszul esik neki, hogy nem lehet ott az esküvőmön és biztos meg fog sértődni. Mondtam neki, hogy egyrészt majd megbékél, másrészt semmilyen esküvő nem lesz, plusz ez a mi döntésünk, fogadja el.


Párom nem tartja a kapcsolatot a családjával, igaz az én családom olyan neki, mintha a sajátja lenne, de azt sem akarom, hogy ő kellemetlenül érezze magát (bár állítólag nem zavarná).


Mondtam anyunak, hogy nem akarok felhajtást, meg ha ő eljön akkor a papa sértődik meg, vagy anyu piszál addig, amíg meg nem hívom őt is. De akkor már apu is jogosan sértődik meg amiért nem hívom el őt és a feleségét és akkor már a tesómék is berághatnak 3 gyerekkel. És a végén ott vagyunk, hogy kapásból 10 fő van jelen.

Ezt szeretném elkerülni, de nem gondoltam, hogy ebből sértődés lesz, azóta ezt hallgatom.


Nem értem mit kell ezen berágni, elmegyünk, aláírunk 1 papírt, végighallgatunk egy 10 perces monológot, aztán onnan folytatjuk, ahol abbahagytuk.


Úgy tűnik ez másoknak sokkal nagyobb esemény, mint nekünk.


Ti hogy rendeztétek ezt le?



2020. dec. 9. 11:31
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
10%

Elolvasva minden egyes hozzászólást azt a következtetést vontam le, hogy néhányan nem tudnak megfelelő módon társalogni.

Indokoljuk meg, hogy mit miért mondunk.

---Irén néni

2020. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
32%

Én is voltam ilyen esküvőn,hogy 1-1 gyerek, és 4-4 barát plusz 1-1 tanu.

Szerintem a legjobb lagzi volt amin jártam.

Nem volt részegeskedés,kiabálás,vita. Tényleg csak nagYon közeli barátok voltak. Elmentünk egy étterembe, mindenki magának fozetett. Nem adtunk csak 1-1 apróságot és így tökéletes volt.

Voltam már 3 napos kastélyos eaküvő plusz lakodalmon,hát nem sírom vissza. A lagzin részegek.viták,sírás,kiabálás, családi ellentétek stb..

2020. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
33%

A párod nem tartja a kapcsolatot a családjával, jobb lenne, ha te se tartanád? Az eküvőre eleve nem lennének meghíva az ő rokonai, ezért inkább a tieid se legyenek?

Egyébként vállald fel magad, mondd el a rokonaidnak, hogy nem szeretnéd, hogy jelen legyenek, ne nézegessenek, ne gratuláljanak, ne osztozzanak az örömötökben! Persze, ha neked egyáltalán nem öröm az esküvő, akkor nincs is miről beszélni, szó nélkül be kell menni, aláírni és kész.

2020. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy voltunk, hogy páromnak (ma már férjemnek) nem volt rokonságával semmi kapcsolata. Anyja kiskorában lemondott róla, nagymamája, majd nagymama halála után nagymama húga nevelte fel. Ő is meghalt, és mi csak utána esküdtünk. Tehát neki senki nem jött a rokonságából, egyetlen jó barátja jött. Nekem pedig anyám, apám, öcsém. És igen, anyut persze cseszegette az apai nagyim, és az apám testvérei, hogy ők miért nem jöhetnek, de anyu frappáns válasza: "Nem tudom nektek elintézni, örülök, hogy én ott lehetek."

Ennyi, mindenki tudomásul vette. (Kis házasságkötő teremben voltunk, rajtam egy koktélruha, vőlegényemen öltöny, utána egy ebéd volt, tél volt amúgy.) Ennyi belefért, és szüleim ott lehettek.

2020. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Azért megnyugtató, hogy többeknek sikerült felfogni a lényeget. :D

Nekik köszönöm, adtatok jó tanácsokat.

2020. dec. 9. 18:04
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Házasodjatok össze a korona idején, ha végül hívtok is vendéget a vírus miatt nem lehet bent több ember. Így nincs vita hogy miért nem jön a tesó férjestől gyerekestől, meg mások sem. :D
2020. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
51%
36, ha akarták, már rég megtehették volna.
2020. dec. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 lizzi77 ***** válasza:
11%
Előre kijelentem: én megértelek téged is, és anyukádat is.Tesóméknál az volt, hogy 2 tanús esküvő,utána hétvégén kerti parti svédasztallal, laza ruhákban, kb. 30 -an voltunk.Nekem is rosszul esett(bár felkértek tanúnak, de anyukám így sem lehetett volna ott, és nagyon kiakadt volna, de ő meg folyton elbőgte magát emiatt),hogy csak ilyen szűkkörű volt az esküvő, mert ez egy ünnep, ahol azok vesznek körbe, akik szeretnek , és örülnek a boldogságodnak.Nem tudom, hogy kinek fájna az a 10-15 ember akár az esküvőn, akár egy ebéden?Ha viszont tényleg csak a vagyonkérdés miatt csináljátok, és nektek különösebben nem jelent semmit,akkor nem is kellett volna elmondani.De persze lehet,hogy csak én vagyok szentimentális...viszont egy Karácsonnyal szemben, amit szintén együtt ünnepel a család általában, és ami minden évben van, házasodni jó esetben csak egyszer fogsz.Miért kellene egy ünnepből kizárni azokat, akik fontosak nektek, és akiknek ti is fontosak vagytok?
2020. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

Elképesztő, ahogy vadidegen emberek képesek egymásnak esni egy kérdés alatt...


Az, hogy eddig miért nem házasodtunk össze teljesen magánügy, megvolt rá az okunk. Ezt nem fogom hosszasan kifejteni.

2020. dec. 10. 08:08
 40/45 anonim ***** válasza:
8%
ne hívj meg senkit,majd téged se fog a porontyod. Biztos jól fog esni nyanya korodban.
2020. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!