Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tojhatnám le lélekben,...

Hogy tojhatnám le lélekben, hogy minden családi összejövetelen kb.levegőnek néz a férjem testvére?

Figyelt kérdés

Igazából alapból felbosszant az, hogyha valaki ignorál miközben mindenki mással meg elbeszélget. Igazából nem tudom megérteni,hogy miért csinálja ezt a sógorom már 4.éve kb mióta a családban vagyok. Én semmit nem tettem ellene, mégis helyből jobban gyűlölhet engem mint bárki más nekifutásból.

Nem annyira szokott ez foglalkoztatni, de roppantmód idegesítő, hogy ha elmegyünk vendégségbe hozzájuk, akkor is mintha ott se lennék kb. Az én férjem az ő feleségével persze tök jól elbeszélget. Mikor én beszélek, akkor se figyel amúgy rám. Titeket ez nem idegesítene?

Családcentrikus ember vagyok, de ez már 4. éve elég kellemetlen számomra. Veletek is van ilyen?


27/N



2020. dec. 13. 17:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
beszélj a férjeddel, kérdezd meg szerinted mi a problémája veled tesvérének, és kérd meg, hogy beszélgessen el vele arról, hogy neked ez rosszul esik
2020. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva ennél kicsit bonyolultabb a helyzet. Az elején hangot is adott annak, hogy nem kedvel. Persze én őt nem bántottam, csak neki ez volt akkoriban a hobbija. Mindig beleszólt mindenbe, nem hagyott minket békén. Mióta lett felesége, azóta nem szól semmit. Gyerekünk is lett, szóval már nem bánt engem. Valamikor normális, vagyis volt rá példa hogy mikor kettesben voltunk akkor még kérdezgetett is, de társaságban szinte szándékosan nem figyel rám. Még akkor se, ha éppen megérkezünk. Szóltam már a férjemnek erről, de őt nem zavarja ez a dolog. Azt mondta, ne foglalkozzak vele, ő ilyen... Másokkal nem ilyen érdekes, csak velem.

Nekem rosszul esik, mert családcentrikus ember vagyok és ha társaságban vagyunk, nem szeretem ha "kiközösítenek".

2020. dec. 13. 18:28
 13/23 anonim ***** válasza:
56%
Először is, tudatosítsd magadban, hogy senkinek nem kell veled beszélgetni vagy foglalkozni.
2020. dec. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Tudom hülyeségnek hangzik, de nem lehet hogy tetszel/tetszettél neki? Aztán nem tudja elviselni hogy a testvérével vagy, és ezért is bánthatott, így most meg hogy van már felesége szimplán csak ignorál.
2020. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

Sok mindent szerintem nem tudsz vele kezdeni.

Nekem a férjem unokatestvére volt ilyen. Már az elejétől fogva utált, pedig csak futólag találkoztunk. Ha a férjem (akkor még csak a barátom volt) elmondta neki, hogy összevesztünk, akkor fúrni kezdett, hogy hagyjon el, talál nálam jobbat. Mindezt úgy, hogy nem is ismer. A férjem persze nem hallgatott rá, inkább elkezdett távolodni tőle, meg hát nekem is elmesélte ezt ugye. A helyzet azóta se lett jobb, a férjem már kb. nem áll szóba vele, csak ha muszáj egy-egy családi összejövetel alkalmával. Én meg le se tojom, utáljon csak :) Szerintem téged is azért zavarhat, mert a férjed igazából nem akarja észrevenni a problémát, nem? Mert nekem mondjuk tuti rosszul esne, ha a férjem sem állna mellettem egy ilyen helyzetben.

2020. dec. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

A ráadás az egészben,hogy a sógorom felesége nem egy alkalommal tett keresztbe a férjemnek, persze nem közvetlenül de jó párszor bonyodalmat okozott neki. Ehhez képest az én férjem ezzel mit sem törődve, elfelejti a dolgokat. Beszélget, kérdezgeti, még telefonon is felhívta már mikor valamit meg akart a sógornőjétől kérdezni valamit...Tehát ők normálisan viselkednek egymással a régiekhez képest.

Én meg semmennyire sem bántottam vagy tettem keresztbe az ő testvérének, mégis én vagyok kiközösítve. A páromat szintén nem érdekli, szerinte neki muszáj jóban lenni a sógornőjével. Az hogy én ignorálva vagyok az nem gond. :D

Egyébként nem tudom,hogy tetszem-e neki... Vettem már észre,hogy figyelgetett sunyiban, de melyik pasi nem nézi meg a másik nőt?...

2020. dec. 13. 18:44
 17/23 anonim ***** válasza:
80%
Lehet akkor sunyiban tetszel neki és mérges rád hogy nem vele jöttél össze annó 😃 És féltékenységből bunkózott veled régen. Csak mára már lehet beletörődött és megpróbál nem foglalkozni veled.
2020. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tudom elképzelni, hogy 4 év alatt egyszer sem volt lehetőséged pl a férjedet megkérdezni, szerinte mi baja van a tesvérének veled. Más nőkkel hogyan viselkedik? Lehet, hogy nem vagy szimpatikus, de az is lehet, hogy eleve nem szokott nőkkel beszélgetni, de amit egy előző kommentelő írt, szintén lehet ok, ha féltékeny típus a sógornőd.
2020. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Mint ahogy az előző válaszban is írtam, a férjemtől megkérdeztem. Válasza az volt, hogy ne foglalkozzak vele, mert hogy a testvére ilyen! Tényleg visszahúzódóbb, de úgy vettem észre hogy ez a "kitüntetett ignorálás" társaságban szándékosan nekem szól. Mindenesetre nekem nagyon rosszul esik, de leginkább az, hogy a férjem fontos tartja,hogy jóban legyen a sógornőjével míg az ő testvére meg megengedheti magának hogy ilyen bunkó legyen...

Persze, ha arról van szó, hogy lestíröljön engem ha nem figyel senki, azt szívesen megteszi, de hogy normálisan viselkedjen társaságban velem, az már luxus.

2020. dec. 13. 19:08
 20/23 anonim ***** válasza:
22%

itt te vagy a hülye (már bocs), de nyugodtan hangosan tedd szóvá és ha megsértődik legalább kifogásként nem kell többet találkoznod vele és a férjed ezután azt tesz amit akar ( ha bár én a férjed helyében nem így kezelném a dolgokat).

Igenis kérd számon, hogy miért csak veled ilyen tapló és ha az a válasza, hogy ez nem is így van akkor nyugodtan térj ki arra, hogy sajnos neked nem ez jött le hisz mindenkivel beszélget csak veled nem.

2020. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!