Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az én barátaim olyanok,...

Csak az én barátaim olyanok, hogy nem lehet velük semmit szervezni?

Figyelt kérdés
Bármiről van szó, folyton csak a szarakodás megy...legyen szó egy sima hétvégéről, vagy egy meglepetés partiról, jelen esetben a szilveszterről, mindig csak megy a szájhúzás, semmi sem jó nekik, képtelenek alkalmazkodni. Órákat bírnak kis dolgokon is feszengeni, és én pont az ellentétük vagyok, nekem a dolgok spontán jönnek, valamit eldöntök, és azt csinálom, nem ragaszkodok másokhoz. Folyton csak ugyanazt csinálják (csináljuk, bár én már kezdek ebbe beleunni és sokszor külön utakat járok) és nem képesek semmi újba belevágni. Nehéz új barátokat találni, és igazából nem így akarom megoldani a helyzetet, de mégis hogy érhetném el, hogy kicsit önzetlenebb, kompromisszum képesebb társaság legyünk? Huszonegykét évesek vagyunk.
2008. dec. 1. 00:46
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nehéz dologra vállalkozol, hallod, én egy ilyen tökölős "baráti" körtől megszabadultam, pontosabban lemorzsolódtak ők maguktól. Akik megmaradtak, ők az igazi "kör". Még neked is történhet ilyen.
2008. dec. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Velem is ugyanez volt mint az első válaszolóval. Éltem az életemet, és mivel ők döntésképtelenek voltak, igy én döntöttem mindenben. Kicsit egoistán hangzik, de ha arra várnék folyton, hogy döntsenek, akkor még most is gondolkodnának. Akinek nem tetszett a viselkedésem azzal egy idő után megszakadt a barátság. Belegondolva ez egyikünknek se lett nagy törés, mert megváltoztunk, mások lettünk, igy már nem ugyanazok az értékrendeink, talán már nem is szerettük egymást, annak ellenére, hogy a baráti tisztelet meg van. És persze megmaradtak néhány a régi körből, akikkel már sokkal jobban lehet szórakozni menni, nyitottabbak, mozgalmasabbak lettek ők is, meg persze jöttek új barátok is. Összességében nekünk sokkal jobb igy, aki meg rinyapina az legyen az egyedül.
2008. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 yuda ***** válasza:
Azt javaslom,ne ragaszkodj a tömeghez,jobb a minőség-csökkentsd le a baráti köröd az alkalmasokra,ne gyötrődj-lehet csak egy-kettő fog maradni,így viszont jelentősen leegyszerűsödik a te dolgod is.
2008. dec. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a véleményeket!

én még az irányító szerepet sem igazán tudom felvenni, mivel folyton le vagyok ugatva... ők szarakodnak, aztán döntenek. áh, nem jó ez így, igazatok lesz, valakinek le kell morzsolódnia.

2008. dec. 1. 10:33
 5/5 A kérdező kommentje:
csak olyan irritáló, hogy én mennék mindig, őket pedig semmire nem lehet rávenni, kitaláltam, hogy szilveszterkor is utazzunk el egy csendes helyre (olcsón kijönne) erre le vagyok teremtve, hogy inni bárhol lehet. és mindig ez van. :(
2008. dec. 1. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!