Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirakhatnak otthonról?

Kirakhatnak otthonról?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egyetemre járok. Anyám azzal fenyegetőzik, hogy kirak otthonról. Az indok: nem tetszik neki a párom, akivel fél éve együtt vagyok. Szerintetek? (Beszélni már próbáltam vele, egyszerűen meg se hallgat.)
2010. aug. 12. 18:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért, milyen a barátod, hogy nem tetszik neki?
2010. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

Én nem értek egyet azzal, hogy hazudj anyukádnak. Egyrészt én sosem tudnám letagadni a párom, másrészt anyukáddal szemben ez kihasználás, ha végzel az egyetemen, ergo már nem kell a pénze, akkor szólsz, hogy ja bocsi, mégsem szakítottunk anno? Ez nem vezetne semmi jóra.


Mondd meg neki, hogy ha kirak, te veszed majd fel az utánad járó pénzt (pl. családi pótlék), egyetem mellett munkát vállalsz, ebből pedig tudsz albérletbe menni. Én hasonló okok miatt költöztem el, Pestre, itt havi 40 ezer forintból van albérletem, amit diákmunkával bőven megkeresek nappali tagozat mellett, mellette pedig szűkösen, de azért megélek.

2010. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
2010. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemre jár, akkor nem jár a családi pótlék.
2010. aug. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg, mi a baja a barátoddal? Lehet, oka van a dühének??
2010. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy a többiek is írták, kirakhat. Mivel elmúltál 18, így felnőtt ember vagy jogilag.
2010. aug. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
33%
Persze, hogy kirakhat. Még a rendőrt is rád hívhatja, ha nem mész el önszántadból. Persze, ha a TE neveden van a lakás, akkor más a helyzet. De ha nekik, akkor sec perc alatt kitehet. 18 évesen felnőtt vagy. Rémlik? Ha elkövetsz egy lopást, akkor is téged vesznek elő, nem őket. Gondolkodj.
2010. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

kirakhat persze : / hisz elmúltál 18 éves...ami azt jelenti,h. te is elmehetsz.

Ha szeretitek egymást akkor menjetek albérletbe : | ha már megse hallgat.... vagy nem tudok jobbat.

Próbáld meg vele picit elfeledtettni,mutasd meg magad,hogy te a lánya vagy..és majd rátérhetsz a témára. ;)

2010. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Apámnak új családja van, nem akarom felborítani a boldog életét, ő legalább végre boldog (és másik városban is lakik).

Anyámnak nincs oka ezt csinálni, életében egyszer látta a barátomat, akkor elkönyvelte magának, hogy ő nem szerinte nem hozzám való, és ennyi. (Azért, mert fiatalabb 2 évvel nálam, és szegények.)

Barátom tanul, szakmát csinál, anyjával és két tesójával él, nem tudnának még engem is eltartani, még egy kis ideig sem, de nem is várom el, mert tényleg nem élnek fényesen.

Anyámmal élek, a pasijával (kb. 10 éve megvan neki), és nagymamámmal. A ház nem tudom, hogy kinek a nevén van, nem egyedül anyámén, abban biztos vagyok, hanem szét van osztva.

2010. aug. 12. 23:32
 20/23 anonim ***** válasza:
48%
Én elhiszem, hogy faterod boldog. De emiatt te ne menj az utcára. Főleg, úgy ne, hogy muterod és a barátod közül kell választani. Ha el is hagyod a barátodat, a következővel meg az lesz a baja, hogy gazdag... vagy kitudja. Nem is az a gond, hogy a barátodon veszekedtek. Hanem az, hogy ilyen egyáltalán az eszibe jut. Ha most megteszi ezzel a fenyegetődzést és teljesíted, utána más dologgal is alkalmazza majd. Látja, hogy ezzel sakkban tarthat és így elérheti a célját. Mint mondom, nem az a baj, hogy a barátod miatt. Hanem az, hogy eszébe jut ilyen. Meg amúgy is, ha meglépnéd ezt, utána szerintem nagy utálat lenne kettőtök közt. Csoda, hogy most nincs. Főleg, ha ilyennel fenyegetődzik. Szeret egyáltalán? Esetleg a pasija bujtogatja ellened? Ilyen szülőt... Lényeg, hogy derítsd ki, kinek a nevén van még a lakás, és beszélj az illetővel. Pl.: ha faterod nevén is van, akkor kérd meg, hogy csináljon határozatot ill. tegyen lépéseket, hogy anyád ne tudjon kipaterolni. Pl.: valahányad részét írassa rád. Mert, nehogy egyszer mész haza és a zár ki legyen cserélve. Aztán, fújhatsz a seggébe míg intézed azzal a dolgokat, akinek van még neve a lakáson. A te neveden gondolom nincs, hisz akkor nem fenyegetőzne ilyennel. De ha a muterod ilyen lépés fele tekinget és ő van előnybe jogi szempontból, akkor te is csinálj jogi védelmet magadnak. Sajnos, az ilyen emberekkel csak így lehet fellépni. Nem hat rájuk a szép szó. Hozzáteszem, ha nekem ilyen lenne én nagyon megutálnám anyámat. Nem azért, mert a barátommal van baja. Nem lehet mindenki szimpi, de elviselheti. De az más gáz, hogy a saját vér gyerekét utcára tenné, a célja elérése érdekében. Aki ilyet tesz, bármire képes ellned és nem bízhatsz benne. Kitartást kívánok, és mihamarabb saját lakást és jövedelmet neked.
2010. aug. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!