Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem gaz, hogy a...

Csak szerintem gaz, hogy a családomban nem ajandekozunk?

Figyelt kérdés

Regen, mikor kicsik voltunk, nagyon sok ajándékot kaptunk. Ebbol kinottunk kb 6-7 eve, es tenyleg egyre jobban lecsökkent az ajándékok száma. En ebben az evben mindkét szulomnek, es tesomnak is adtam egy kis apróságot, ami tenyleg személyes, tudtam hogy akarjak, es azert nagyobb dolog, mint egy 300 forintos csoki, ami amugyis van itthon. (nem kell tobb tízezres dolgokra gondolni, hanem olyan 0-5ezer forint között) Nem állunk anyagilag rosszul, de megis anyaek semmit nem adtak nekunk, csak egy tibi csokit. Pedig jol tudjak, hogy miket akarok, miket szeretek, pl mondjuk egy különlegesebb tusfurdo, sampon, szempillaspiral, es akkor ezek kb ezer forintos dolgok. Tudom, hogy a karácsony nem az ajándékozásrol szol, de ezzel megmutathatnak, hogy figyelnek ram, amit szeretnek, es tenyleg egy kis apróság jobban esik, mint egy csoki. (mellesleg azt is elmondtam mar, hogy nem szeretem mar a csokit, annyit kaptam belole)

Mit gondoltok? Ti hogy vagytok ezzel? Csak nekem esik rosszul?

17L


2020. dec. 24. 17:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%
Es mit keszitesz
2020. dec. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is rosszul esne ez, pláne hogy még csak 17 éves vagy, és már évek óta nincs ajándékozás.. Nyilván nem ez a lényeg, de az embernek ez tök jól esik, és azt mutatja, hogy a másik gondol rá és örömet akár neki szerezni.
2020. dec. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet en tudom rosszul, de 17 evesen alap, hogy eltartanak, nem kell megköszönnöm, különben nem kellett vna megtojni. En dolgozok suli mellett, szoval meg tudom venni magamnak ezeket, a gesztusrol volt szo. Többinek koszonom!
2020. dec. 24. 19:37
 14/27 anonim ***** válasza:
8%
Ezzel a stílussal nem csodálom, hogy semmit nem kaptál. Az ajándék sz nem jár csak úgy.
2020. dec. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, en a szüleimet ettol meg ugyanugy szeretem, csak par ilyen fura felfogású embernek szolt, akik szerint mar az ajándék, hogy veluk lakhatok..
2020. dec. 24. 19:42
 16/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a barataimtol, es a barátomtól ugyanugy kaptam, szoval a viselkedesemmel nincs gond, csak anyaek szimplán ezt mar feleslegesnek tartják, ami nekem rosszul esik.
2020. dec. 24. 19:42
 17/27 anonim ***** válasza:
89%
14essel ne foglalkozz, ilyen rosszindulatú embereket válaszra se kell méltatni. Aztán majd észreveszi magát.
2020. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%
Jövőre hozd fel a témát november környékén, említsd meg azt is, mit szeretnél kapni (2-3 félét), és reménykedj :) Sőt, ha levelet írnál nekik, mint a Mikulásnak a gyerekek, akkor szerintem tuti lenne a siker. ;) Szülőként erre tuti meglágyulna a szívem.
2020. dec. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
30%
Mi sem ajandékozunk.
2020. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően az egy jó gondolat, hogy a felnőttek ne ajándékozzanak egymásnak. De te még iskolás vagy, ebből a szempontból gyereknek számítasz, mert nincs bevételed, nem az van, hogy amire szükséged van, azt úgyis megveszed. Én a szüleimtől ennyi idősen mindig tök nagy dolgokat kaptam (laptopot, jogsira pénzt, új telefont, ilyesmiket, persze nem egy évben egyszerre). Sőt, már 25 vagyok, de a szüleimtől még mindig drága ajándékot kapok. Idén pl mosógépet.

Nyilván ha valakinek nincs péze, az megint más, a nincsből nehéz adni. De ha nálatok nem erről van szó, akkor szerintem ez surmóság. Szülinapodra szoktak amúgy ajándékot adni?

2020. dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!