Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem gaz, hogy a...

Csak szerintem gaz, hogy a családomban nem ajandekozunk?

Figyelt kérdés

Regen, mikor kicsik voltunk, nagyon sok ajándékot kaptunk. Ebbol kinottunk kb 6-7 eve, es tenyleg egyre jobban lecsökkent az ajándékok száma. En ebben az evben mindkét szulomnek, es tesomnak is adtam egy kis apróságot, ami tenyleg személyes, tudtam hogy akarjak, es azert nagyobb dolog, mint egy 300 forintos csoki, ami amugyis van itthon. (nem kell tobb tízezres dolgokra gondolni, hanem olyan 0-5ezer forint között) Nem állunk anyagilag rosszul, de megis anyaek semmit nem adtak nekunk, csak egy tibi csokit. Pedig jol tudjak, hogy miket akarok, miket szeretek, pl mondjuk egy különlegesebb tusfurdo, sampon, szempillaspiral, es akkor ezek kb ezer forintos dolgok. Tudom, hogy a karácsony nem az ajándékozásrol szol, de ezzel megmutathatnak, hogy figyelnek ram, amit szeretnek, es tenyleg egy kis apróság jobban esik, mint egy csoki. (mellesleg azt is elmondtam mar, hogy nem szeretem mar a csokit, annyit kaptam belole)

Mit gondoltok? Ti hogy vagytok ezzel? Csak nekem esik rosszul?

17L


2020. dec. 24. 17:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj erről a szüleiddel, hogy Te másként szeretnéd. Nekem is vannak ilyen korú gyermekeim. El sem tudnám képzelni, hogy nem kapnak semmit. Sőt mi családon belül is ajándekozunk. Gyerekeknek amit szeretne. Felnőtteknek pedig apróságot. Idén megprobáltam helyi termelőtől vagy kézművestől venni ajándékot. Hiszen nincsenek vásárok. Így ők is jól járnak meg mi is. (Nem kell messzire menni, zsúfolt helyre) pl. közeli keramikus művész munkája szappantartó 1000./db stb. Szóval ilyen kis apróságokat mi veszünk egymásnak felnőttek is. Mindenképpen beszélj erről a szüleiddel.
2020. dec. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%
Én megértelek,mindig kaptak gyerekeim ajándékot karácsonyra ,idén is kapnak nagyok kevesebbet mert nekik már nem tudok mit venni lassan,karácsonyra idén pénzt kapnak,nem nagy összeget,sőt 17 éves fiamnak szülinapja most karácsonykor van és szülinapjára is kapott ajándékot ,18 éves is kap ajándékot.
2020. dec. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
28%

30 éves vagyok, az elmúlt 30 évben soha nem volt soha egyetlen de egyetlen ajándék se a fa alatt. Ez igy összeségében egy dolog, de amikor általánosba jártam és a szünet után végigkérdeztek mindenkit mit kapott végtelen szomorú voltam hogy én akkor semmit. Azóta felnőttem, soha nem állítok karácsonyfát. Számomra egy jelentéktelen ünnep várom hogy vége legyen, nincs főzés, nincs összkarácsony stb. Néha el szoktam menni az üres városba sétálni magam, élvezem hogy minden kihalt. Ennyi a plusz. De határozottan jobban kedvelem a húsvétot a jobb időjárás miatt is és hogy nincs karácsonyi ajándékozósdi.


30/N

2020. dec. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
72%
#23 persze hogy jelentéktelen neked a karácsony, ha a szüleid kb ezt nevelték beléd. Azért legyünk őszinték, nem ez a normális. A normális az, ha a szülő örömet akar okozni, főleg ha kicsi még a gyerek. Nem is értem azt a szülőt, aki nem lepi meg a gyerekét, ez olyan mintha nem szeretné. Persze attól szeretheti, de az élet arról szól szerintem, hogy minél több öröm legyen benne, mért kell direkt elvenni ezt? Annyi rossz van így is. Másrészt gondolom a te szüleidnek is valami gyermekkori dolog miatt alakult ez ki, de szerintem ez nem jó.
2020. dec. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
46%
En mar fat se allitok minek... inkabb kerhereztem kovacsoltvas keritesem es lábazatát
2020. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyedul egy hosszu hetvege karacsony semmivel nem ad többet Elokertet is kitakaritottam sovenyt holnap nyirom kocsit is holnap mosom..
2020. dec. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

"#23 persze hogy jelentéktelen neked a karácsony, ha a szüleid kb ezt nevelték beléd. Azért legyünk őszinték, nem ez a normális. A normális az, ha a szülő örömet akar okozni, főleg ha kicsi még a gyerek. Nem is értem azt a szülőt, aki nem lepi meg a gyerekét, ez olyan mintha nem szeretné. Persze attól szeretheti, de az élet arról szól szerintem, hogy minél több öröm legyen benne, mért kell direkt elvenni ezt? Annyi rossz van így is. Másrészt gondolom a te szüleidnek is valami gyermekkori dolog miatt alakult ez ki, de szerintem ez nem jó."


Igazából nem mindenkinek kellene gyermeket vállalnia és az én példám erre a legmegfelelőbb. Aki nem akar, nem tud vele foglalkozni, nincs rá szükséges vagy nem akar rá költeni annak felesleges. Nem én kértem hogy megszülethessek, ha meg tudtak volna klrdezi biztos nemet mondok az életre. Őket soha nem érdekelte semmi csak a saját dolgaik és a feszültséget a gyereken lehetett levezetni mert az a legvégtelenebb. Közben megöregedtek és rájöttek hogy konkrétan egyedül maradtak illetve ami nem jött össze nekik anyagilag azt a gyereknek kellene biztosítani. Nekem nincs gyerekem, de ha egyszer lesz nem igy fogom nevelni.

2020. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!