Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőktől kapott jegygyűrű...

Nagyszülőktől kapott jegygyűrűt illik átalakíttatni? Pl medálra?

Figyelt kérdés

Házas vagyok már, Nagymamám nekem adta a jegygyűrűjüket, egybe van olvasztva a Nagyapàméval. Nagyon örülök, hogy én kaptam meg, a mérete is jó, de nem szeretnèm hordani ilyen formàban magamon. Ha két szívformába öntetném, és medálként hordanám, az helyes lenne?

Màr csak az egyik nagyszülő él...


2020. dec. 28. 19:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Vagy megkérdezed erről a még élő nagyszülőd, vagy pedig megvárod, míg meghal.

Egyébként sztem ez nem illik kérdése. Amíg nem adod be a zaciba, addig semmi rosszat nem tettél. Szerintem simán átlehet alakíttatni, és jó ötlet is ha így jobban hasznát veszed.

2020. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Én meghagynàm úgy ahigy kaptam és tovàbbadnàm a gyerekemnek. Nem alakítattnàm àt.
2020. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
9%
Teljesen mindegy. Ha nem tartotta meg, akkor nyilván nem sokat jelent neki.
2020. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
#3..huuuu, a családi örökség fogalma gondolom nem mondd neked semmit..
2020. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
21%
Élő ember max. ajándékot ad, nem örökséget.
2020. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Nagyszülőtől nem kaptam.

Keresztanyukám (anyu ikertestvére) halt meg nagyon fiatalon. Mikor annyi idős voltam, mint ő a halálakor, megkaptam egy gyűrűjét. Egyáltalán nem hordok gyűrűt a jegygyűrű kívül, de nekem fontos volt, hogy mindig velem legyen, ezért karkötő lett belőle.

2020. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%

“ Élő ember max. ajándékot ad, nem örökséget.”


Jólvan, jól sejtettem, hogy fogalmad sincs mit jelent :DD

2020. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Én nem nyúlnék hozzá. Örököltem ékszert, ami néhány generáció óta öröklődik tovább. Minden új tulaj átalakíttatta a saját stílusára, ezt nagymamám még életében mesélte. Elmondta azt is, hogy én is tegyek így és használjam majd fel, hisz az ő vastag lánca hozzám nem illene, de egy vékony lánc plusz fülbevaló kijön belőle. Mikor meghalt, érintetlenül eltettem és úgy is marad, mert egész életében úgy hordta, így láttam őt és ezt nem tudom megsemmitíteni holmi új divat miatt.
2020. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
41%
Nem illik. Van egy gyurum, ami meg az uk nagymamame volt! Most nalam van es egy nap a lanyome lesz.
2020. dec. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Én sem szívesen alakíttatnám át, de mivel túl vastag a gyűrű, és teljesen más arany, mint az enyém,így magamon nem tetszik.

Fontosak maradnak számomra mindig is a nagyszüleim, akàr élnek, akár nem...

Nyakláncként, ha hordanám, olyan mintha mindig velem lennének.. nyilván jobb lenne olyan formában látni a gyűrűt, ahogyan kaptam, de nem akarom, hogy egy ékszeres dobozban lapuljon éveken keresztül..

Gyerekek még nincsenek, így talán csak az egyik nagyszülőt fogjàk megismerni.. és nekik lehet nem lesz annyira fontos, mint most nekem..

Természetesen ugyanolyan szeretettel fogok mesélni nekik róluk, amilyen szeretetet kaptam Tőlük, de még sem úgyan az lesz, mint amit én érzek most.


Nehéz döntenem ezzel kapcsolatosan, de mindenképpen megkérdezem a Papàt mit gondol az ötletemről:)

2020. dec. 28. 21:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!