Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőktől kapott jegygyűrű...

Nagyszülőktől kapott jegygyűrűt illik átalakíttatni? Pl medálra?

Figyelt kérdés

Házas vagyok már, Nagymamám nekem adta a jegygyűrűjüket, egybe van olvasztva a Nagyapàméval. Nagyon örülök, hogy én kaptam meg, a mérete is jó, de nem szeretnèm hordani ilyen formàban magamon. Ha két szívformába öntetném, és medálként hordanám, az helyes lenne?

Màr csak az egyik nagyszülő él...


2020. dec. 28. 19:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

#3 a nagynénjém meghalt, neki szerettèk volna adni a gyűrűt, de így ebben a formàban én kaptam meg.

Fontos volt nekik a gyűrű, de betegeskedő Nagyanyám màr hordani sem tudta, mert leesett az ujjáról. Szerette volna, ha én kapom meg.

2020. dec. 28. 21:42
 12/31 anonim ***** válasza:
89%
Én vagy eltenném, vagy úgy hordanám a nyakamban, hogy vennék hozzá egy arany láncot és arra fűzném. Megtartanám abban az állapotban, ahogy kaptam.
2020. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%
Én sem alakítattnám át. Családi emlék.
2020. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
81%
Pont azt akartam írni mint a 12-es válaszoló. Rakd el emlékbe vagy egy láncra fűzd így hordhatod nyakláncként. Vannak emberek akik így csinálják és még jól is néz ki.
2020. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%
Családi emlék, nem semmisíteném mg alakítgatással. Simán nyakláncra fűzném.
2020. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem alakitsad át, annak semmi ertelme hogyha porosodik egy szekrényben evtizedeken át aztán odaadod a gyerekednek(ha lesz) aki majd szinten egy polcon vagy egy dobozban tartja csak ahol porosodik majd
2020. dec. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
77%

Tőle kérdezd meg, de ha már így örülsz neki minek tennéd tönkre?

Ez olyan, mintha kapnál egy szekrényt ami neki sokat jelent, erre szétvernéd és asztalnak használnád

2020. dec. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
76%

Tedd el emlékbe de ne állakitsd át vagy füzd egy nyakláncra

Nekünk is van olyan családi ékszer amit aposom adót nekünk de mivel egyikük se hord ékszert így el van rakva egy széfben ,majd később tovább adjuk.

2020. dec. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
16%
Az nem emlék, amit harminc évente veszek elő, amikor továbbadom...
2020. dec. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
81%
Tévedsz utolsó. AZ nem emlék aminek az anyagát felhasználom, hisz attól a pillanattól kezdve már nem a nagyszülők jegygyűrűje, csak egy közönséges ékszer. Ennyi erővel a szülői házért kapott pénzt is hívhatnád szülői háznak, hisz az anyagi érték abból van. (nem mintha gond lenne vele ha valaki nem ragaszkodik a házhoz, csak az ár\anyag soha nem azonos az érzelmi értékkel. Akkor nekem most le kéne bontanom a nagyim vállkendőjét, és divatos darabot kötni belőle, hisz úgy is emlék? Az anyaga megmaradna...)
2020. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!