Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőktől kapott jegygyűrű...

Nagyszülőktől kapott jegygyűrűt illik átalakíttatni? Pl medálra?

Figyelt kérdés

Házas vagyok már, Nagymamám nekem adta a jegygyűrűjüket, egybe van olvasztva a Nagyapàméval. Nagyon örülök, hogy én kaptam meg, a mérete is jó, de nem szeretnèm hordani ilyen formàban magamon. Ha két szívformába öntetném, és medálként hordanám, az helyes lenne?

Màr csak az egyik nagyszülő él...


2020. dec. 28. 19:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
27%
20, nem, nem közönséges ékszer. Valami, amit egyszer az ősöm hordott, most én. Attól, hogy más lett beblőle, még tovább tudom adni azzal, hogy ez egyszer a nagyanyád ujján volt, aztán az én fülemben, nyakamban, akárhol. Ennek van értelme, annak, hogy berakd a szekrénybe, csak azoknak, akik kb lec.ják az emlékeket...
2020. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
37%
Átalakíttatnám... az értéke ugyanaz, csak hordható formában.
2020. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
56%
Az érzelmi érték ugyanaz? Nem pénzbeli értéket képvisel egy jegygyűrű.... Szomorú ha valaki csak ennyit lát belőle. Beolvasztatod- elpusztítottad. ennyi.
2020. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
66%
Ne alakíttasd át. Őrizd meg és majd add tovább a gyerekednek.
2020. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
97%
Át én sem alakíttatnám, de ha te a nyakadban sem hordanád szívesen, eszembe jutott egy kedves ötlet: kérnék pápától egy esküvői (vagy bármilyen közös) képet a mamával, szépen bekeretezném és erre a képre fűzném fel a gyűrűt. Így megmarad az eredeti állapotában, de mégsem porosodik egy fiók mélyén.
2020. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
92%
*papától
2020. dec. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%

Én simán átalakíttatnám, mondjuk ebből a szempontból elég praktikus ember vagyok, nem gyűjtök porfogókat, mütyörkéket, biszbaszkákat, akár emlék, akár nem. Semmi érteleme, hogy évekig porosodjon a fiókban, hordani már nyilván senki nem fogja soha az életben, mert az embereknek különböző méretű ujja van, meg a divat is változik. És alapból már ez is egy átalakított gyűrű, hiszen egybe lett olvasztva a kettő.

Ha átalakíttatnád, akkor legalább hordanád, és tudnád, hogy az az az anyag, amit ők is viseltek. Te kaptad, ha lesz is olyan gyereked, akinek tovább adod, neki semmit nem fog jelenteni.

Ez nem a Gyűrűk Ura, csak egy gyűrű, ami arra lett készítve, hogy hordják. Nincsenek érzelmei, nincsenek emlékei, nem érző lény. Nincs mit elpusztítani rajta.

2020. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
A drágaszágom...🧐
2020. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, mi alapján vannak lepontozva a válaszok, de ok...

Szerintem, ha már érzelmi érték, akkor azt őrizzük meg abban a formában, ahogyan kaptuk. Szeretné, hogy a tiéd legyen, nem egyenlő azzal, hogy hordani is KELL. Beolvasztani így ebben a formában szerintem felesleges, de úgyis ez is le lesz pontozva. :D

2020. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
40%
29, milyen érzelmi érték az, ami 40 évente 3 percet van kint a fiókból? Szerintem komolyabb érzelmet feltételez, ha valaki hordani akarja és inkább átalakítja.
2020. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!