Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a feleség/anya munkanélküli...

Ha a feleség/anya munkanélkülivé válik egy időre, mi a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Ti hogy csinálnátok/csináltátok? A házimunkát, egyéb otthoni teendőket, ügyintézést arra az időre vállalja át teljes mértékben a munkanélküli fél, vagy jobb ha a továbbiakban is megosztva végzik a feladatokat, hogy ne szokják meg a többiek, hogy mindent elvégez, és utána is esetleg rajtamarad ez, miután sikerült elhelyezkednie?
2021. febr. 3. 09:35
1 2
 11/15 Metionin ***** válasza:
80%
Aki otthon marad, annak szerintem "illik" többet csinálni, az hogy közben állást keres, nem egyenlő egy 8 órás melóval naponta. Az így felszabaduló időt meg fel lehetne használni pl. kirándulásra, sétára a szabadban a hétvégi közös nagytakker helyett. Plusz ha emiatt a másik félnek másodállást vagy túlórát kell vállalnia, hogy ne essen ki annyi pénz, akkor értelemszerű hogy az otthon maradó átveszi a feladatokat a háztartásban a többet dolgozó féltől.
2021. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Metionin ***** válasza:
100%
4-es nálunk pont ez volt a terv, amikor bejött a vírus, meglengették a pároméknál a leépítést és gondolkodni kellett hogy mi van ha kirúgják. Arra jutottunk, hogy mivel én vagyok az aki plusz munkát tud vállalni, akkor ő viszi a háztartást amíg én pluszmelóban ülök. Szerintem eleve hülyeség ezt úgy nézni hogy a feleség vagy a férj vagy ki marad otthon, ma már alapvetően dolgozó felnőttekkel kell számolni nemtől függetlenül.
2021. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
20%
szerintem alap lenne, hogyha a párom elveszíti a munkáját, akkor ő vállalja át a házimunkákat. Be is cseszne, ha nem csinálna semmit itthon. Közben persze keresnie is kellene az új munkát, ha ez így nem működne, röpülne.
2021. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
17%
Munkanélküliként lesülne a bőr a pof**ról ha nem csinálnám meg az otthoni teendőket. Most itthon vagyok a 3 hónaposommal, nem mindig és nem mindenre van időm, de igyekszem a lehető legtöbbet megcsinálni. Persze nekem is jól esik amikor porszívózik vagy összepakol, de az esetek nagy többségében ameddig babázik én megcsinálom.
2021. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most barátom a munkanélküli (vendéglátás), így ő lett a háztartásbeli. Mos, takarít, boltba jár, ez így természetes. De ettől függetlenül ha velem jön szembe a házimunka és van időm én is megcsinálom, nem hagyok direkt retket magam után, mondva hogy majd ő megcsinálja, mert attól hogy ő van itthon még nem cseléd.
2021. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!