Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a feleség/anya munkanélküli...

Ha a feleség/anya munkanélkülivé válik egy időre, mi a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Ti hogy csinálnátok/csináltátok? A házimunkát, egyéb otthoni teendőket, ügyintézést arra az időre vállalja át teljes mértékben a munkanélküli fél, vagy jobb ha a továbbiakban is megosztva végzik a feladatokat, hogy ne szokják meg a többiek, hogy mindent elvégez, és utána is esetleg rajtamarad ez, miután sikerült elhelyezkednie?
2021. febr. 3. 09:35
A kérdező szavazást indított:
Mindent végezzen a munkanélküli, bízva abban, hogy ez nem marad majd így, ha újra elhelyezkedik
Végezzék továbbra is megosztva a teendőket, a munkanélküliség nem végleges állapot
79 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
én munkanélküli lettem sajnos és egyértelmű volt számomra, hogy átvállalom az itthoni teendőket. hétvégente mikor a párom együtt van, szoktam kérni hogy segítsen be, pl porszívózzon fel. de nem várom el tőle munkaidő után, mikor fáradtan hazaér, hisz én itthon vagyok. szerintem így korrekt.
2021. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Bebaszna, ha egésznap otthon ülnék, de megvárnám a férjemet, hogy a munkából hazaérve még adja fel a csekkeket, teregessen ki...
2021. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
természetesen vállaljon át mindent arra az időre, amig otthon van. Utána visszarendeződnek.
2021. febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Azt borítékolhatja az illető hogy NEM fog visszaállni. Ha a férfi lenne munkanélküli, akkor is felmerülne hogy ő vigye a háztartást? Naná hogy nem...
2021. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Írtam ki kérdést, ugyan így vagyunk. A sok megmondó kicsit túllőtt a célon....


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..

2021. febr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
3 hónapja munkanélüli vagyok, ugyanúgy megy minden itthon, mint mikor még dolgoztam, nem vállalok át minden feladatot, mint ahogy ő sem tenné meg forditott helyzetben.
2021. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Normális esetben egy munkanélküli nem otthon ül egész nap, hanem aktívan állást keres, esetleg képezi magát. Lehet, hogy így több ideje marad és akkor logikus, hogy többet vállaljon az otthoni feladatokból, de azért nem az összeset. Szerintem lelki okokból sem szerencsés, ha az otthoni feladatok 100%-a egy emberre hárul, hacsak nem egy fizetett alkalmazottról van szó.
2021. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

5ös, az hogy te teljesen önként otthonmaradtál, az teljesen más eset. Ha háztartásbeli vagy, akkor természetes, hogy te viszed a háztartást, azért vagy otthon.

De attól, hogy valaki átmenetileg munkanélküli lesz, nem változik automatikusan házicseléddé. Nyilván életszerűtlen, hogy x otthon halálra unja magát, de meghagyja y-nak a mosogatást, viszont nem kell lemenni lábtörlőbe se. A család többi tagjától továbbra is elvárható, hogy egy alap rendet tartsanak maguk körül.

2021. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Én 10 hónapig voltam munkanélküli, és átvállaltam mindent. Reggelit és ebédet is készítettem, a férjem elé raktam a papucsot is. De megbeszéltük hogy csak átmenetileg lesz így, most már dolgozom és mindent közösen csinálunk. Ehhez viszont kell egy bizonyos szintű intelligencia mindkét fél részéről.
2021. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem tudom 8-as, én háztartásbeli vagyok, mégsem megyek le papucsba, a férjem így is megtartja a rendet maga után. Nyilván én csinálom a háztartás nagy részét, de a hétvégén pl. közösen takarítunk. Szerintem is intelligencia kérdése, én 6 éve itthon vagyok már, szóval bőven volt módja a férjemnek megszokni, hogy semmi dolga munka után, mégis szó nélkül átvállalt szinte mindent, amikor pár hónapra beugrottam egy projektmelóra és semmi erőm nem maradt az itthoni dolgokra még utána. Szóval abszolút helyzet és egyénfüggő. Én tudom, hogy bármilyen helyzetben számíthatunk egymásra, de ha nem ilyen lenne, valószínű én se merném elengedni a gyeplőt :D
2021. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!