Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyen, hogy egy erősen...

Szégyen, hogy egy erősen felújítandó házban élek egyedülálló anyaként a két gyerekemmel?

Figyelt kérdés
2021. febr. 7. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
12%

Blablablabla.... Kérdező, én így nőttem fel, nem véletlenül mondtam, amit mondtam. Ahol csóróság van, ott nem sokáig lesz szeretet meg béke, ez nem úgy működik, mint a mesékben.


Majd meglátod 3-4 év múlva, mikor a gyerekek kamaszodni kezdenek, nőnek az igények, nem lesz privát szférájuk, szégyellik majd áthívni a barátaikat a házba, és mindezért téged (is) fognak okolni. Te idegbeteg leszel, hogy teremtesd elő a pénzt az alapvető dolgokra és még ezt is kapod majd az arcodba, a gyerekeid meg azt fogják nézni, hogy tudnak minél hamarabb le lépni otthonról.


A szegénység és a mindennapos stressz kinyírja hosszú távon a békét minden otthonban.

2021. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 A kérdező kommentje:

Jó, és szerinted mit kellene tennem? Adjam vissza őket az agresszív apjuknak? Nyilvánvaló, hogy a gyerekeket visszacsinálni nem lehet.. A múlton változtatni nem lehet.

Akkor esetleg egyéb ötlet?

2021. febr. 7. 16:15
 53/89 anonim ***** válasza:
28%

Nézd, te kérdezted, hogy szégyen-e vagy sem, én megválaszoltam, miért lehet talán annak nevezni. Mert mint a nők 80%-a, te sem vagy képes előbb megteremteni az alapfeltételeket és csak utána gyereket vállalni, állandóan arra vártok, hogy majd más megoldja helyettetek a dolgokat, majd lesz valahogy, ti mossátok kezeiteket - ártatlan gyerekeket beletaszítva ezzel a sz*r gyerekkorba, meg az abból eredő mindenféle lelki problémába.


DE igazad van, nem tudsz már változtatni, mondjuk hirdethetnéd a sorsod más fiatal nőknek is, hátha mások tanulnak belőle.

2021. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem biztos hogy el is hinnék. Tudod a szerelem vak. Utólag nekem is mondták, hogy az exférjem ilyen meg olyan volt régen. Ha ezelőtt x évvel mondták volna, nem hittem volna el senkinek.
2021. febr. 7. 16:28
 55/89 anonim ***** válasza:
54%
Ha meghal egy szülő vagy munkanélküli lesz nem vesztik el a házat. Ez a 1 év alatt megváltozott olyan unalmas, hogy még filmekbe se történik meg.
2021. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
Hány évig voltatok együtt, mielőtt jött a házasság és a gyerekek? Sajnos az ilyen pasiknák ha elmúlik a szerelem, az nem alakul át szeretetté. Mert azt kell megvárni, amikor már lecsengett a szerelem, és utána is minden klappol.
2021. febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
18%

De itt nem a szerelemről van szó, hanem az alapok megteremtéséről a gyerekvállaláshoz.


Én is szerelmes vagyok a férjembe, soha egy percig eszembe sem jut, hogy elhagyna vagy megcsalna, de azért családot csak akkor alapítottunk, mikor úgy álltunk, hogy bármi történne, egyik félnek sem kellene putriba menni meg a gyerekeket ilyen körülmények között nevelnie.


Nyilván ehhez keményen tanulnom, dolgoznom meg spórolnom kellett babázás előtt, és nem tudtam 23-24 évesen gyereket vállalni, csak 30 évesen, cserébe viszont soha nem is kellene a GYK-n megerősítést kérnem arról, szégyen-e, hogy lepukkant házban nőnek fel a gyerekeim, ahova még a barátaikat sem tudják elhívni.


Hátha legalább a dolognak ezt az oldalát meglátják mások is...

2021. febr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
100%

#51

Wow, ez igen.

Szerintem engedd el a klaviatúrát és ne vetitsd ki a kérdezőre a pocsék gyerekkorodat.

Az hogy te így nőttél fel, nem jelenti azt hogy az ö gyerekei is így fognak.

Ha értőn olvastad volna láttad volna, hogy több szobás a ház és átalakítással plusz szoba is kialakitható, tehat van-lesz életterük a gyerekeknek, nem egy 10 nm-es szoba-konyhás panellakásban nyomorognak 3-an.

A kérdező reális, gyakorlatias és összeszedett, nem egy kezeit tördelő szerencsétlen áldozat típus aki megmentőre vár.

2021. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
100%

"De itt nem a szerelemről van szó, hanem az alapok megteremtéséről a gyerekvállaláshoz."


A gyerekhez az EGYIK alap a szerelem, aztán a szeretet ami abból lesz. A másik az anyagi dolgok.


Nálad mindkettő okés úgy latszik. De a kérdezőnek és a férjének nem voltak anyagi gondok, hanem szerelmi gondok. Mindkettő kell a gyerekhez

2021. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
96%

#57

Te már klinikai eset vagy a beteges önigazolásoddal. Keress fel egy pszichológust.

2021. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!