Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyermektelen nagynénje után...

A gyermektelen nagynénje után automatikusan apukám örököl, ha nem volt végrendelet akkor is?

Figyelt kérdés
Kicsi a családunk, szüleim is egykék, nekem apukám nagynénje volt a keresztmamám is. Karácsonykor bekerült kórházba és ott derült ki, hogy végstádiumú tüdőrákos és január 6-án meg is halt iszonyú váratlanul. Gyerekei nem lettek, házastársa nem volt. Egyetlen testvére volt, akinek egyetlen gyereke lett, aki apukám. A hagyatéki tárgyalást most elhalasztották leghamarabb áprilisra a koronavírus miatt. Kérdésem, hogy ez esetben 100% biztosra lehet mondani már előre, hogy apukám örökölt utána? Végrendeletet nem írt. Vagy van bármi, ami ebbe bekavarhat? Hitele nem volt, a ház tulajdonjogával nem volt semmi kavarás, övé volt az egész.

2021. márc. 16. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a végrendelet, amit ő írt de ha nincs, igen, a legközelebbi rokon örököl, aki apukàd.
2021. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gyereke (és írtad, hogy nincs), valamint nem élnek a szülei (nem írtad, hogy élnek-e), és tutira nincs se végrendelet, se eltartási/öröklési szerződés, úgy igen, édesapád lesz az örökös.
2021. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs végrendelet, eltartási szerződés, és tényleg nincs semmi kavarás, hitel, akármi akkor igen, apukád.
2021. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, dédiéket nem írtam, hogy élnek-e, mert nekem evidens, de nektek tényleg nem. Dédmamám ha élne akkor olyan 110 éves lenne, szóval nem, nem élnek már.
2021. márc. 16. 10:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenesetre a házat rendszeresen látogatni kell, mert különben nagy eséllyel idegenek látogatnak oda, a közműveket meg fizetni kell, különben lekapcsolják és a visszakapcsolás többe kerül, mint az alapdíj.
2021. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Az előbb még tényként írtad, hogy apukád örökölt utána....
2021. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

A lepontozoknak: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..


Idézet a kerdesbol:

"Nálunk a családban azért nem láttam ilyet, mert mindkét szülőm egyke, szóval egyedül örököltek/örökölnek majd, de még apukám a saját gyermektelen nagynénje után is örökölt."

2021. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Apukád nagynénjének a testvére, vagyis apukád szülője még él? Mert abban az esetben ő lesz az örökös. Ha már ő is meghalt, akkor lép a helyébe apukád, mint az ő egyenesági leszármazottja (pontosan ilyen helyzetben örököltem én is nagybátyámtól, mivel édesapám már nem élt).
2021. márc. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!