Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a ilyen helyzetbe...

Mit tennétek a ilyen helyzetben? Mi van a feleségemmel? Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

7 éve az édesanyja lebetegedett, lebénult és egyből azt mondta hogy beadja öregotthonba. Nagyon tisztelem anyósomat és kiváló viszonyom van vele. Mondtam hogy szó sincs róla és én fizetem az ellátását. Úgy is volt.

Hála Istennek anyósom él és a körülményekhez képest fizikailag jól van, megtanult járni valamennyire, csak sajnos demens. De 90-hez közeledve nem csoda. Mindegy is, gondoskodik róla 2 nő felváltva a nap minden órájában.

Most a szüleim betegedtek le. Sajnos édesapámnak légzőszervi és keringési betegségei vannak, édesanyámnak ízületi és csont problémái. Mondtam hogy kell keressek egy személyt aki napi egyszer rájuk néz és esetleg elmegy bevásárolni, vagy megnézni hogy bevették-e a gyógyszereket stb. Hála Istennek amúgy még tudnak magukról gondolkodni annyira, hogy ne kelljen teljes ellátás. Amikor mondtam hogy keresek egy embert, látszott rajta, hogy nem tetszik neki az ötlet.

Tegnap nemes egyszerűséggel azt mondta, hogy be kell őket adni egy otthonba.


Rettentő ideges lettem, nagyon összevesztünk, mondtam neki hogy mikor lett ennyire önző és rosszindulatú... Ő meg folyton azt hajtogatta, hogy nem érti miért nem "nyomjuk az öregeket" (az anyjára is értette) egy otthonba, mert nekünk az jobb...Lényeg a lényeg, hogy annyira eldurvult a vita, hogy féltem hogy elvesztem az önuralmam, ezért elmentem otthonról.

Soha nem káromkodtam neki, nem is emeltem rá soha kezet, ezért most hogy elkerüljem hogy tettlegességé vagy trágársággá fajuljon a dolog, inkább elmentem.

Nagyon feldúlt voltam ma egész nap, nem is tudtam dolgozni. Megint vitáztunk egy kört, de ma leléptem még azelőtt hogy átment volna a dolog üvöltözésbe.

Nem tudom mit tegyek... 19 éve vagyunk házasok, komolyabb gondok soha nem voltak köztünk. Az biztos, hogy mindig anyagias volt, de nem viselkedett önzően.

Mi lehet ilyenkor? Különköltözés? Válás? Beszédszünet? Felejtsük el? Tényleg tanácstalan vagyok, ilyen nem történt soha a családunkban...



2021. márc. 21. 22:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/330 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egyelőre ameddig bírják a szüleid ne adjátok őket otthonba. Együtt vannak, gondoskodnak egymásról is.

Viszont! Az én nagypapám sajnos demens volt, szintén nagyon furcsa dolgokat csinált. Ápolót nem találtunk hozzá így félve, de otthonba adtuk. Életünk legjobb döntése volt. Hidd el, nem minden idősek otthona olyan mint amilyeneket a köztudatban tartanak az emberek. Az én nagypapám heti többször vett részt fejlesztésen, ami a demencia visszaszorításában segített. Új barátokat, ismerősöket szerzett, és akkor mentünk hozzá amikor akartunk.

De mondom, ez azért még távoli cél legyen nektek. Ameddig jól van mindenki addig erre nincs szükség.

2021. márc. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/330 Savlekotő ***** válasza:
74%
Biztos nem ez a valódi probléma köztetek..
2021. márc. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/330 anonim ***** válasza:
77%

Németországban ápoltam 24 órában időst. Hidd el ez közel sem leányálom.

Egy demenst ápolni pedig végképp borzalmasan nehéz. Egy idő után nem csak önveszélyesek de közveszélyesek is.

Nem hiába ég ki az ember ebben a szakmában hamar. Lelkileg testileg nagyon megviselő.

Mind nagyon szép,jó becsülendő elgondolás részedről. De nem olyan biztos, hogy jó is.

Őszinte leszek, nővéremmel mindketten időseket ápoltunk - ő mondjuk még ebben dolgozik, én pedig azóta családot alapítottam. - én sem lennék képes a saját szüleimet ápolni,hiába szeretem őket,hiába ápoltam vadidegent, és szüleim sem szeretnék ha mi ápolnánk őket.

Nem mindenki képes erre.

2021. márc. 22. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/330 anonim ***** válasza:
55%
19 év házasság után tudhatnád, nincs olyan, hogy te fizeted. A vagyon közös.
2021. márc. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/330 A kérdező kommentje:

10

Nyugi,visszafogom magam, nem vagyok erőszakos ember, csak rettentő ideges voltam és éreztem hogy ki kell valahol engedjen a gőzt, ezért inkább elmentem.

2021. márc. 22. 06:50
 26/330 anonim ***** válasza:
56%
A Te szüleid, a Te pénzed, Te döntöd el mi lesz és ennél lejjebb nem adsz.
2021. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/330 anonim válasza:
65%

Kedves Kérdező, bocs, nem a fő kérdésedhez szólok hozzá, csak látom valaki leszólta itt az indulataid kezelését. Csak megerősíteni szeretnélek, hogy szerintem a legjobb dolgot tetted, amit egy ilyen indulatelszabadulós helyzetben lehet, azaz kimentél megnyugodni. Nem mindenki akarja tudomásul venni, hogy egy bizonyos ingerültségi szint fölött nincs értelme tovább "beszélgetni", ez ugye már nem beszélgetés, hanem inkább csak vak és süket egymásnak ordibálás. Ha valakinél elszakadt a cérna (és ez bárkivel megeshet), akkor sztem mindig jobb először "szünetet" tartani, és akkor beszélgetni normális hangnemben tovább, ha mindkét (!) megnyugodott.

Egy mondat még a kérdésedhez: szerintem is lehet olyan helyzet, amikor jobb az öregotthon, és igenis van olyan öregotthon (talán inkább az egyházi fenntartásúak között), ahol nem a pénz és a leszedálás a lényeg, hanem a szerető gondoskodás.

Őszintén kívánom, hogy tudjatok közeledni egymáshoz a feleségeddel a kapcsolatotokban!

2021. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/330 A kérdező kommentje:

13

Anyósomat 7 éve felügyelik és sosem történt semmi baj.

14

Igen,sajnos ez is eszembe jutott...

15

Soha nem adom be őket egy otthonba! Úgyhogy kár is ezen a részen elindulni. Nincs az a pénz.

16

Egyetértek...sajnos.


17

Köszönöm :)

Igazából 3-4 ember elég.

Anyósomhoz 2 van félvéve, mert egyikük havonta egy (vagy másfél) hetet haza kell menjen a férje miatt, s olyankor a másik ül anyósommal.


18

Igen,hallottam én is. És tény hogy szokták szedálni őket, ha nem bírnak velük. Nem tudom milyen mértékben folyik ez, de már csak ez taszító számomra.

2021. márc. 22. 07:04
 29/330 A kérdező kommentje:

21

Anyósom is demens de elvan az ápolóval. Nem engedi veszélyes tárgyak közelébe, nem ad neki kapukulcsot, "ért" úgymond az ilyen betegek nyelvén és lebeszéli ha valami rosszat akár csinálni.

23

Tudom hogy nehéz de megfizetem. Anyósomhoz 7 éve jár az a 2 személy.

24

Nem,nem közös a vagyon. Van saját vagyonom, saját pénzem amit én kerestem meg.

27

Igen, ez már nem egy korrekt vita volt, érvekkel hanem sárdobálás, és jobbnak éreztem, ha kiszállok belőle.

2021. márc. 22. 07:15
 30/330 anonim ***** válasza:
84%

Sztem mind a két fél gondolkodása szélsőséges. Nem az első opció az otthon, viszont van egy határ, ami után már nem csak az idős jóléte forog kockán, hanem az ápolóé is, és nem a kényelemről beszélek. Egy házasságban könnyű rámondani a feleségre, hogy maradjon otthon és ápolja az öreget, de ezzel a döntéssel együtt búcsút inthet a munkaerő piaci státuszának és a mentális egészségének is. Az emberek többsége nem képes egy beteg embert 24 órában ápolni, se fizikailag, se mentálisan, főleg ha családtagról van szó, akinek elő egyenesben lehet végignézni a leépülését.

Ha van anyagi lehetőség, akkor legyen ápoló, de sztem egy átlagos embernek ez fenntarthatatlan költséggel jár, és általában az a korosztaly van ennek kitéve, ahol még kiskorú gyerekek is vannak, akiknek ugyanúgy biztosítani kellene a jövőjét. Nem egy népszerű vélemény, de sztem a szülőknek kötelessége lenne az, hogy nyugdíjra összegyűjtsenek annyi anyagi forrást, hogy ne kizárólag a gyerekre kelljen támaszkodni, hanem ha baj van, akkor legyen hova nyúlnia saját erejéből, még egy demens állapot előtt (ez fontosabb, minthogy lakást kapjon a gyerek, de ez más téma...).

2021. márc. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!