Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a ilyen helyzetbe...

Mit tennétek a ilyen helyzetben? Mi van a feleségemmel? Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés

7 éve az édesanyja lebetegedett, lebénult és egyből azt mondta hogy beadja öregotthonba. Nagyon tisztelem anyósomat és kiváló viszonyom van vele. Mondtam hogy szó sincs róla és én fizetem az ellátását. Úgy is volt.

Hála Istennek anyósom él és a körülményekhez képest fizikailag jól van, megtanult járni valamennyire, csak sajnos demens. De 90-hez közeledve nem csoda. Mindegy is, gondoskodik róla 2 nő felváltva a nap minden órájában.

Most a szüleim betegedtek le. Sajnos édesapámnak légzőszervi és keringési betegségei vannak, édesanyámnak ízületi és csont problémái. Mondtam hogy kell keressek egy személyt aki napi egyszer rájuk néz és esetleg elmegy bevásárolni, vagy megnézni hogy bevették-e a gyógyszereket stb. Hála Istennek amúgy még tudnak magukról gondolkodni annyira, hogy ne kelljen teljes ellátás. Amikor mondtam hogy keresek egy embert, látszott rajta, hogy nem tetszik neki az ötlet.

Tegnap nemes egyszerűséggel azt mondta, hogy be kell őket adni egy otthonba.


Rettentő ideges lettem, nagyon összevesztünk, mondtam neki hogy mikor lett ennyire önző és rosszindulatú... Ő meg folyton azt hajtogatta, hogy nem érti miért nem "nyomjuk az öregeket" (az anyjára is értette) egy otthonba, mert nekünk az jobb...Lényeg a lényeg, hogy annyira eldurvult a vita, hogy féltem hogy elvesztem az önuralmam, ezért elmentem otthonról.

Soha nem káromkodtam neki, nem is emeltem rá soha kezet, ezért most hogy elkerüljem hogy tettlegességé vagy trágársággá fajuljon a dolog, inkább elmentem.

Nagyon feldúlt voltam ma egész nap, nem is tudtam dolgozni. Megint vitáztunk egy kört, de ma leléptem még azelőtt hogy átment volna a dolog üvöltözésbe.

Nem tudom mit tegyek... 19 éve vagyunk házasok, komolyabb gondok soha nem voltak köztünk. Az biztos, hogy mindig anyagias volt, de nem viselkedett önzően.

Mi lehet ilyenkor? Különköltözés? Válás? Beszédszünet? Felejtsük el? Tényleg tanácstalan vagyok, ilyen nem történt soha a családunkban...



2021. márc. 21. 22:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/330 anonim ***** válasza:
77%

Nagy butaság azt hinni, hogy mindig, mindenkinek otthon a legjobb. Az én nagyim is kezdődő demens volt, fogadtunk mellé ápolót, aztán fél év múlva kivirult, mikor intézménybe került.


Az anyukám is kijelentette, hogy ő nem akar egyedül a lakásban maradni, ha bármi van, társaságot szeretne, úgyhogy tudja, hogy szívesen meoldjuk, hogy otthon ápoljuk, de köszi, inkább ne.

2021. márc. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/330 anonim ***** válasza:
36%

Le a kalappal előtted Kérdező! Nagyon kevés már az ilyen lelkiismeretes ember. Sokan úgy lökik el az időseket, mint a rongyot,azonban akik az otthont tanácsolják, én személy szerint azokat sem ítélem el.

Azt mindenki maga dönti el, hogy milyen keresztet képes cipelni.

Egy dolog furakodott be az agyamba. Ha neadjisten Te esnél le a lábadról egyik napról a másikra, a kedves nejed téged is képes lenne eltakarítani a háztól? Mert csak addig kell a ló, ameddig húz?

2021. márc. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/330 anonim ***** válasza:
57%

Azt nem értem, te szuper ember, ha amúgy is naponta mész a szüleidhez, akkor miért is kellene valaki, aki bevásárol nekik naponta.

Kicsit túl jónak akarsz tűnni :D

2021. márc. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/330 A kérdező kommentje:

32

Sajnos nekem is ez futott végig az agyamon... Hogy rólam gondoskodna-e... Mert a saját anyjáról le akart mondani.


33

Mert csak este tudok menni vagy reggel korán. És ha nap közben kell valami, vagy fel kell takarítani valamit amit ők nem tudnak elvégezni, vagy van valami munka a ház körül, esetleg nincs otthon valami ami sürgősen kell avagy be kell szerezni vagy adni gyógyszert, akkor azt én x távolságból nem tudom megcsinálni. Ezért lenne jó ha egy ember rájuk nézne.

Vagy ha bármi gondjuk van (pl telefonnal, gépekkel stb) azt egy fiatalabb azonnal meg tudja nekik oldani.

2021. márc. 22. 07:56
 35/330 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyi pénzetek van egy tök normalis otthont ki lehet fizetni. Szerintem hosszú tavon ez a járható út. Egyébként nem ertem a sajat anyjával miert nem csinálhatna amut akar. Ráerőltetted azt is, pedig nem akarta. Milyen alapon? Egy otthonban ha jó, fejlesztesek is vannak , a személyzet is képzettebb, társaság is van. Igy fizettek az ápolóért es ugyanúgy ideggel telik a nap hogy mi van velük. Lehet ez is gond a feleségednek hogy 3gy nyugodt nap nincs.Egy otthonban jobban tudnak rájuk vigyázni.
2021. márc. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/330 anonim ***** válasza:
75%

Nekem anyukám is azt mondta, hogy ő képtelen lenne azzal a tudattal élni, hogy nekünk kelljen őt ápolni. Ő szívesen bemegy egy otthonba, mert legalább lesz, akivel beszélgethet, eltelik a nap. De persze ameddig csak bír, addig otthon szeretne lenni. Van kert, kutya, jó levegő, és életerő, addig nincs miről beszélni. Ő ápolta az anyját, és majdnem belerokkant, ezért is mondta, hogy ő ezt nem akarja, nekünk nem fogja engedni.


Apukám meg már 55 éves kora óta "ápolásra szorul" önmaga szerint, de szimplán lusta és mindig is szerette, ha kiszolgálják. Ő is tervezi, hogy szerez majd valakit, aki majd gondozza, nem a gyerekeit akarja erre befogni. Nála pl. az otthon szóba sem jöhet.


Szerintem attól még, hogy valaki idős, el tudja dönteni, hogy mi a jó neki. A szüleim így álltak mindig is ehhez, így rendezték az életüket (erre is félretettek). Nem csak arról van szó, hogy te, mint gyerek mit mondasz.

Nekem anyukám, amíg gondozta nagymamám, minden nap sírva mondta, hogy ő szívesen bemegy egy otthonba majd, ezen mi ne is gondolkozzunk soha. No ilyenkor mi a helyzet? Ne tartsam tiszteletben? Félre értés ne essék, akkor is ezt mondja, amikor nincs elkeseredve (ha szóba kerül).

2021. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/330 anonim ***** válasza:
36%

Én semmi pénzért nem adnám be sem őket, sem anyósomat


Mert önző vagy, és kell a pacsi, hogy hű, facagyerek. Hát tudod mit, nem vagy az. Attól, hogy otthon tartod, mert van pénzed (ami nem a tiéd, közös, csak mondom), annak ellenére, hogy lenne lehetőség olyanra, amit ők is elfogadnak, a lányuk is elfogad, te eldöntötted, hogy pofa be. Rohadtul nem biztos, hogy jó neki otthon, egyedül, társaság nélkül, a két ápolóval.

2021. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/330 anonim ***** válasza:
34%
Ja, és én gyes alatt ápoltam a haldokló apósom, jelenleg magunkhoz vettük a beteg anyóst, de ez közös döntés volt, az övé, a férjemé és az anyém, és a sógornőmé. Úgyhogy nem az otthonba dugás mellett voksolok, hanem a megbeszélés és a legjobb döntés mellett. Ami nálatok nincs meg. (37 voltam )
2021. márc. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/330 anonim ***** válasza:
18%
Ha a saját anyjára is így gondolt miért ne tenné ezt a te szüleiddel is?
2021. márc. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/330 anonim ***** válasza:
79%
39 hogy gondolt? Hogy valószínű jobb lenne neki szakszerű ellátás mellett? Meg talán azt hiszi élhetnének normálisan nem mindig azon rágódva hogy mit csinálhatnak az öregek, történt e valami.
2021. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!